TIXIK.cz » Města » Mykonos

Mykonos - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mykonos: Hlídač pokojů
Mykonos Mapa Mapa hotelů Mykonos

Související témata

Penziony v Mykonosu, Luxusní ubytování v Mykonosu, Apartmány v Mykonosu, Levné ubytování v Mykonosu, Satelitní mapa Mykonosu, Mykonos: Fotografie

Doporučené hotely Mykonos


Zobrazit všechny »Mykonos: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mykonos Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mykonos a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:21:40, WWW stránky:

Mykonos je hlavní a největší město oblíbeného řeckého ostrova Mykonos, jenž se nachází v souostroví Kyklady v Egejském moři. Město Mykonos leží na západním pobřeží ostrova a je jednou z nejoblíbenějších řeckých destinací. Především díky rušnému nočnímu životu, který patří mezi nejvyhlášenější v Evropě . Svým návštěvníkům město Mykonos nabízí množství barů, klubů, restaurací, butiků, obchůdků, diskoték, internetových kaváren, ale také architektonických památek.

Doprava na ostrov

Pokud se chcete na Mykonos dostat, pak vězte, že se nejedná o levnou záležitost. Místo je velmi populární i mezi celebritami, které si zde staví svá letní sídla. Přímé letecké spojení české cestovní kanceláře nenabízejí. Nejsnadněji se na ostrov dopravíte letecky anebo, pokud z vaší země není přímé letecké spojení, leťte do Athén a tam přestupte na místní leteckou linku – Athény – Mykonos. Další variantou je trajekt. Výhodné je zakoupit zájezd v německých nebo rakouských cestovních kancelářích, které jsou levnější a mají bohatší nabídku. S ostatními částmi ostrova je Mykonos propojen dobře fungující místní autobusovou dopravou, je zde samozřejmě i možnost zapůjčení auta nebo skútru, který je vzhledem k velikosti ostrova výhodnější.

Památky a obchůdky

Město Mykonos nabízí nejen množství barů a diskoték, ale také nádherné, i když dosti rušné pláže a historické památky. Zřejmě nejzajímavější je kostel Panagía Paraportiány, jenž tvoří hlavní dominantu města. Jedná se o soubor čtyř malých kaplí a jednoho hlavního kostela, vše v zářivě bílé barvě. Velice oblíbeným místem jsou též tzv. Malé Benátky – barevné domky čnící z mořské hladiny, které můžete zhlédnout u přístavu. Mykonos je jedním z nejlepších příkladů kykladské architektury s bělostnými domky, mezi nimiž vedou úzké křivolaké uličky, které působí doslova jako bludiště s množstvím obchůdků – od méně známých až po značkové butiky. Jako strážci nad městem Mykonos se tyčí větrné mlýny, jež dotvářejí neopakovatelnou atmosféru.

Okolí města Mykonos a ostrov Delos

Asi dva kilometry jihozápadně od Mykonosu se nachází ostrůvek Delos , považovaný za jednu z nejdůležitějších řeckých architektonických lokalit. Celý ostrov byl prohlášen národním muzeem a z hlavního města sem míří pravidelné exkurze. Mezi nejkrásnější pláže ostrova Mykonos jsou považovány písečné pláže Paradise a Super Paradise, které jsou vhodné nejen k opalování a koupání, ale nabízejí i množství sportovních aktivit. Po setmění se pak proměňují v obrovské plážové párty. Pro milovníky menšího ruchu se nabízí klidnější pláže letovisek Agios Stefanos a Agios Ioannis na západním pobřeží.

Praktické informace

Pokud se chcete ubytovat v centru Mykonosu – přes den v poklidném městečku s krásnými uličkami a zákoutími, pak nezapomeňte, že každý večer se město stane obří diskotékou, na kterou se sjíždějí mladí z celého světa a která končí až v pozdních ranních hodinách. Mykonos se též stal cílem mezinárodního jet setu (společnosti bohatých lidí) a oblíbeným místem homosexuálních párů a jedinců.

Plusy

blízko letiště
pestrá nabídka ubytování
pobyty u moře
i luxusní ubytování
rodiště významných osobností

Proti

nesnesitelné letní teploty
poměrně draho

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
plavby
aktivní dovolenou
naturisty
slavnosti
zdravotní turistiku
romantiku

Zajímavosti

politické centrum
církevní památky

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Aktivity

parašutismus
potápění
rybaření
surfování
windsurfing
vodní lyžování
šnorchlování


Informace a fakta

GPS: 37.446, 25.3294
Nadmořská výška: 14 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 19:54:00

Mykonos: Recenze

Mykonos prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Mykonos (0km)Kionia (21km)Ermoúpolis (35km)Naousa (37km)Naxos (38km)Aghios Prokopios (41km)Parikia (43km)Lefkes (45km)Piso Livadi (46km)