TIXIK.cz » Řecko » Peloponés » Argolis » Mykény

Mykény, Řecko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mykény: Hlídač pokojů
Mykény Mapa Mapa hotelů Mykény

MykényMykény

Související témata

Mykény: Fotografie

Doporučené hotely Mykény


Zobrazit všechny »


Mykény: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mykény Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mykény a doprava
Argolida12km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 20:49:27

Mykény jsou významnou archeologickou lokalitou v Řecku . Pozůstatky Mykén najdeme na poloostrově Peloponés, nedaleko města Argos . Mykény byly významným starověkým městem, které bylo opředeno řadou pověstí. V roce 1999 byly ruiny Mykén zapsány na seznam kulturního dědictví UNESCO .

Pohled do historie

Mykény představovaly v 2. tisíciletí př. n. l. jedním z hlavních center řecké civilizace. V této době začíná výstavba vojenské pevnosti s obřími hradbami. Kameny, které byly použity na jejich výstavbu jsou tak gigantické, že lidé ve starověku přisuzovali zbudování tohoto opevnění jednookým obrům Kyklopům. Mykény byly zničeny obrovským požárem kolem roku 1100 př. n. l. Do dnešních dnů není známé, kdo stál za jejich likvidací. Pozůstatky tohoto starověkého města objevil v roce 1876 archeolog Heinrich Schliemann,legendární "otec" Mykénské archeologie který se proslavil především objevením Tróji .

Akropole a královské hrobky

Nejznámějším a nejvýznamnějším objevem ve městě Mykény je slavná posmrtná zlatá maska krále Agamemnona, který kvůli pohanění cti svého bratra zorganizoval tažení řeckých vojsk proti bájné Troji - Trojskou válku. Podle pozdějších archeologických průzkumů maska patřila jinému šlechtici, ale název jí už zůstal. Z původního města se dochovala jen malá část. Dnes si můžeme ve městě Mykény prohlédnout pozůstatky hradu, známou Lví bránu, základy různých síní, pokladnic a několik hrobek. Mimo hradby města stojí jedna z nejzachovalejších královských hrobek zvaná Atreova pokladnice. Kdysi skrývala velké bohatsví, ale časem z ní vykradači hrobek všechen poklad odnesli. Vstupuje se do ní do skály vytesanou 36 m dlouhou chodbou. Uvnitř hrobky je kruhovitý prostor s 13,5 m vysokým klenutým stropem.

Muzeum v Mykénách

Před vstupem do archeologického areálu města Mykény bylo vybudováno muzeum. Je zde umístěna kopie Agamemnónovy masky, jejíž originál se nachází v Národním archeologickém muzeu v Athénách , ale i řada dalších zajímavých předmětů, jež tu byly objeveny.


Informace a fakta

GPS: 37.7304, 22.7566
Nadmořská výška: 239 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 9:14:07

Mykény: Recenze

Mykény prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Náfplio (19km)Tolo (25km)Loutraki (34km)

Webmap: 1 2 3