TIXIK.cz » Města » My Lai

My Lai, Vietnam - turistický průvodce, satelitní mapa

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

My Lai: Hlídač pokojů
My Lai Mapa Mapa hotelů My Lai

Související témata

My Lai - satelitní mapa

Doporučené hotely My Lai


Zobrazit všechny »


My Lai: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


My Lai Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, My Lai a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 21:13:02

My Lai je město na středovýchodě Vietnamu . Pro svůj památník obětem války ve Vietnamu je nejvyhledávanější destinací regionu. Návštěva místa bude pravděpodobně představovat několik nejemotivnějších hodin, které v zemi zažijete. I ti, které nezajímají válečné dějiny, by měli památník navštívit. Je zjemnělým připomenutím, jak trpkým omylem byla vietnamská válka.

Proč se vydat k My Lai

Proč se vydat právě do My Lai, do místa, které proslulo nesmyslným vyvražděním stovek civilistů? Nejde o to, že si příjemné nicnedělání na pláži znepříjemníte připomínkou násilí. V My Lai nejde o připomínku násilí, ale o krok k pochopení duše celého Vietnamu . Každý, kdo blíže pozná historii a utrpení Vietnamců , pozná celou zemi, která se mu pak otevře ve všech svých krásách. A protože Vietnamci jsou národ usměvavý a přátelský, a Vietnam je plný nádherných míst, stojí toto poznání za to.

Historie

Během čtyř hodin 16. března 1968 v My Lai jednotka americké armády znásilnila, umučila a zavraždila 504 vietnamských civilistů. Šlo převážně o ženy, děti a staré lidi. Místo masakru v My Lai je nyní památníkem na počest těchto mrtvých. Masakr vypukl jako bouře na bezmračném nebi. Přispělo k němu mizerné velení, frustrovaní vojáci a vojenská policie americké armády, která dokonce prominula porušení zákazu střelby v oblasti.

Památník

Venku se z betonových pěšinek, vinoucích se ulicemi městečka, zvedá 19 zničených domů osady Thuan Yen. Stezky jsou pokryté šlápotami a vzorky pneumatik. Možná tak blátivá cesta vypadala i onoho rána. U každého základu domu jsou uvedeny jména, věk a pohlaví lidí, kteří v domech žili, a nedaleko tragicky zahynuli. Warrant Officer Hugh Thompson se ale tehdy postavil vlastní pěchotě, pohrozil jí palbou a vrtulníkem zachránil 11 civilistů.

Přeživší strom bódhi

Dodnes kvetoucí strom bódhi je dokladem silného vietnamského vzdoru a uvědomění, které nakonec vedlo ke šťastnému sjednocení země. Strom bódhi je potomkem legendárního stromu, pod kterým Buddha dosáhl osvícení v indické Bódhgaji. Buddhisté ze stromu postupně odváželi do svých zemí nařezané části, které vzešly, a vyrostly v nové stromy. Jeho potomek v My Lai přežil i vypálení vesnice! Strom dodnes žije ve vesnici, stejně jako několik málo obyvatel, kteří masakr přežili. Stále zde v jeho stínu žijí i pracují.

Doprava

Do My Lai se snadno dostanete z Huế , které je od něj vzdáleno 233 kilometrů severně. Jeďte cestou z Hué po QL 1A, asi 24 kilometrů. Pak mírně doprava dalších 23 kilometrů po téže silnici, které se můžete držet až do cíle své cesty. Potrvá vám asi 4 hodiny.


Informace a fakta

GPS: 15.1813, 108.8864
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 08:48:03

My Lai: Recenze

My Lai prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Quang Ngai (12km)