TIXIK.cz » Muzea » Zábřeh na Moravě » Muzeum Zábřeh

Muzeum Zábřeh - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Muzeum Zábřeh: Hlídač pokojů
Muzeum Zábřeh Mapa Mapa hotelů Muzeum Zábřeh

Muzeum ZábřehMuzeum Zábřeh

Související témata

Muzeum Zábřeh: Fotografie

Doporučené hotely Muzeum Zábřeh


Zobrazit všechny »


Muzeum Zábřeh: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Muzeum Zábřeh Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Muzeum Zábřeh a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 23:09:08, Adresa: Žižkova 240/12, 789 01 Zábřeh, Česká republika, Telefon: +420 583 413 646, WWW stránky:

Muzeum Zábřeh je historická expozice ve městě Zábřeh, Olomoucký kraj, Česká republika. Nachází se na dolním konci Masarykova náměstí na ulici Žižkova, v nádherném historickém domě. Dům Pod Podloubím patří mezi nejcennější historické městské památky města Zábřeh. Je to původně gotická stavba, která byla v polovině 16. století renesančně přestavěna. Do období baroka se datuje úrava stropů, které jsou ke shlédnutí v přízemí a prvním poschodí. Majiteli Domu Pod Podloubím byli většinou přední měšťané. V současné době je dům nově zrekonstruován a není divu, že Muzeum Zábřeh bylo umístěno právě sem. Muzeum Zábřeh nabízí tři stálé expozice. První expozice provází návštěvníky historií města Zábřeh a jeho okolí prakticky od pravěku až do současnost. Mezi nejcennější exponáty patří obrazy španělských a italských malířů 17. a 18. století a českých malířů počátku 20. století, ukázky chladných i palných zbraní, užitkových předmětů, sbírky etnografického charakteru apod. Druhá expozice Muzeum Zábřeh je věnována nejznámějšímu rodákovi města Zábřeh - Janu Welzlovi. Jan „Eskymo“ Welzl legendární světoběžník, dobrodruh, cestovatel i polární lovec a eskymácký náčelník zde má své nezastupitelné místo a návštěvníci se dozví více o jeho neuvěřitelně bohatém a dobrodružném životě. Mohou si zde prohlédnout fotografie a mapy z jeho cest a ukázky korespondence a do expozice Muzeum Zábřeh patří i část interieru Welzlova srubu. Dobrodružství Eskymo Welzla jsou zachycena i v knihách Po stopách polárních pokladů, Ledové povídky, Trampoty eskymáckého náčelníka v Evropě a asi nejznámější je pak kniha Třicet let na Zlatém severu. Ve městě Zábřeh je každoročně začátkem roku pořádán festival Welzlování, který se nese v dobrodružném a veselém duchu tohoto jedinečného cestovatele. Třetí expozice Muzeum Zábřeh je věnována přednímu českému představiteli grafického umění 17. století, Václavu Hollarovi. Muzeum Zábřeh vlastní druhou největší sbírku z jeho díla, která obsahuje na 750 grafických listů. Václav Hollar významně přispěl k rozvoji grafické techniky rytí a leptání do mědi a svojí tvorbou ovlivnil řadu známých výtvarníků. Muzeum Zábřeh nabízí mnoho zajímavých informací a pro každého návštěvníka bude prohlídka jeho rozmanitých expozic osvěžující změnou a také přínosem. Muzeum Zábřeh je přístupné celoročně úterý až sobota od 9 – 12hodin a od 13 – 16 hodin. Je zde zajištěn i bezbarierový přístup.

Informace a fakta

GPS: 49.8828, 16.8753
Nadmořská výška: 289 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 18:02:15

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.zamek-zabreh.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ muzea: muzeum, památkový objekt

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Muzeum Zábřeh: Recenze

Muzeum Zábřeh prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Zábřeh na Moravě (0.2km)Bludov (7km)Šumperk (11km)Štíty (12km)Mohelnice (12km)Vikýřovice (14km)Lanškroun (19km)Loštice (16km)Moravská Třebová (21km)

Webmap: 1 2 3