TIXIK.cz » Muzea » Muzeum veteránů Slatinice

Muzeum veteránů Slatinice - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Muzeum veteránů Slatinice: Hlídač pokojů
Muzeum veteránů Slatinice Mapa Mapa hotelů Muzeum veteránů Slatinice

Související témata

Muzeum veteránů Slatinice: Fotografie

Doporučené hotely Muzeum veteránů Slatinice


Zobrazit všechny »Muzeum veteránů Slatinice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Muzeum veteránů Slatinice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Muzeum veteránů Slatinice a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 02:32:57, Adresa: Slatinice 2, 783 42 Slatinice, Česká republika, WWW stránky:

Muzeum veteránů Slatinice je netradiční muzeum v České republice , které je věnováno historickým vozům převážně z 30. let 20. století. Nachází se v Olomouckém kraji, v lázeňské obci Slatinice, v renovovaném statku z roku 1850.

O muzeu

Muzeum veteránů Slatinice je součástí areálu, který nabízí historii, relaxaci, sport, zábavu i poznání. Na ploše více než 400 m2 se nachází sbírka starých automobilů a motocyklů, většinou z 30. let minulého století a velké množství dobových artefaktů. Každého návštěvníka jistě upoutá dobová kulisa města Olomouc , autodílna s benzínovou pumpou z počátku 20. století a stodola s pod slámou schovaným veteránem, který je obklopený dobovým zemědělským nářadím. Muzeum veteránů Slatinice nabízí také různé vitríny, ve kterých jsou vystaveny modely aut, historické nářadí i ukázky staré automobilové techniky. Pilířem sbírky je kolekce Mercedes Benz 200 W 21 z období 1933–1936. Nejvzácnějším exemplářem muzea je Mercedes Benz 200 cabrio B, který je majetkem jedné rodiny od jeho zakoupení v roce 1936. Nechybí tu ale např. ani exponáty automobilky BMW. Tu zastupují hlavně proslulé motocykly BMW R2 a R12. Muzeum veteránů Slatinice také disponuje jedním z prvních a současně nejmenších automobilů továrny BMW, automobil BMW DIXI a současně největším a posledním předválečným vozem BMW 335. Automobilku VW pak zastupuje vojenský vůz KdF 82 z roku 1940, jehož konstruktérem byl Ferdinand Porsche, původně rodák z Liberce . Během prohlídky můžete také zhlédnout 6 hodin dlouhý audiovizuální program, který vás seznámí s vývojem automobilismu a značky Mercedes Benz. Součástí areálu muzea je i penzion, cukrárna a kamenný klenutý sklep, který ukrývá bazén se slanou vodou, whirpool a saunu.

Praktické informace

Muzeum veteránů Slatinice je otevřeno od pondělí do pátku od 10 do 16 hodin. O víkendech je pak otevřeno od 10 do 17 hodin. Vstupné stojí 50 Kč. Snížené vstupné stojí 30 Kč. V prosinci a lednu je nutné si prohlídku objednat předem na tel. čísle +420 585 429 077.


Informace a fakta

GPS: 49.5618, 17.0982
Nadmořská výška: 237 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:45:16

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.veteranmuseum.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Je zde možné pořádat společenské akce?: Ano
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ muzea: muzeum, skanzen
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zaměření muzea: vojenskou tématiku a historii, sportovní exponáty

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Muzeum veteránů Slatinice: Recenze

Muzeum veteránů Slatinice prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Slatinice (0.3km)Kostelec na Hané (6km)Olomouc (12km)Prostějov (10km)Plumlov (12km)Tršice (24km)Bouzov (22km)Loštice (24km)Jevíčko (29km)

Webmap: 1 2 3