TIXIK.cz » Muzea » Muzeum táborů válečných zajatců Żagań

Muzeum táborů válečných zajatců Żagań - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Muzeum táborů válečných zajatců Żagań: Hlídač pokojů
Muzeum táborů válečných zajatců Żagań Mapa Mapa hotelů Muzeum táborů válečných zajatců Żagań

Související témata

Muzeum táborů válečných zajatců Żagań: Fotografie

Doporučené hotely Muzeum táborů válečných zajatců Żagań


Zobrazit všechny »Muzeum táborů válečných zajatců Żagań: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Muzeum táborů válečných zajatců Żagań Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Muzeum táborů válečných zajatců Żagań a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 20:24:15, Adresa: Lotników Alianckich 6, Gmina Żagań, Polsko, WWW stránky:

Muzeum táborů válečných zajatců Żagań je památkou na válečné spojenecké zajatce vězněné nacisty v období druhé světové války. Nachází se v Polsku , v západní části země, ve městě Żagań , v ulici Lotników Alianckich 6.

O muzeum

Muzeum táborů válečných zajatců Żagań vzniklo v roce 1971 v místech, kde stával za druhé světového války koncentrační tábor Kriegsgefangenen Stammlager der Luftwaffe 3 Sagan. Má připomínat mučení válečných spojeneckých zajatců a jejich odvážné usilí o únik ze zajetí. Zajímavostí je, že historie různých pracovních a zajateckých táborů v Żagańi je velmi bohatá. Jejich původ sahá až do roku 1813. Muzeum táborů válečných zajatců Żagań představuje historii zdejších táborů, přibližuje život zajatců a část expozice je věnována Polákům, kteří museli pracovat ve zdejších táborech. Pravidelně se tu také konají různé dočasné tématické výstavy. V muzeu můžete např. shlédnout dokumentární film v různých jazycích, prohlédnout si památníky, repliku únikového tunelu Harrego, repliku strážní věže a různé zbytky budov, plotů apod. V oblasti tábora vedou dvě značené turistické stezky, které procházejí i válečnými hřbitovy.

Praktické informace

Muzeum táborů válečných zajatců Żagań je otevřeno denně mimo pondělky. Otevřeno je od úterý do pátku od 10 do 16 hodin. O víkendech je pak otevřeno od 10 do 17 hodin. Vstupné je zdarma. Součástí muzea je i obchod s různými suvenýry a tištěnými materiály, které se věnují problematice táborů. Tištěné materiály jsou vydávány dokonce v několika jazycích.


Informace a fakta

GPS: 51.5966, 15.2924
Nadmořská výška: 117 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:44:19

Muzeum táborů válečných zajatců Żagań: Recenze

Muzeum táborů válečných zajatců Żagań prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Żagań (2.7km)Żary (11km)Szprotawa (18km)Lipinki Łużyckie (21km)Przewóz (27km)Kliczków (31km)Łąka (38km)Drzonków (38km)Zielona Góra (41km)

Webmap: 1 2 3