TIXIK.cz » Muzea » Rakousko » Zwettl » Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau

Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau: Hlídač pokojů
Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau Mapa Mapa hotelů Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau

Související témata

Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau: Fotografie

Doporučené hotely Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau


Zobrazit všechny »Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 19:41:05, Nadmořská výška: 629m, Adresa: Rosenau Schloß 1, 3924, Rakousko, Telefon: +43 2822 582210, WWW stránky:

Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau je věnované známému, ale záhadami a pověstmi obestřenému spolku svobodných zednářů. Nachází se v Rakousku , na zámku Rosenau. Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau představuje náhled do historie a současnosti téměř třísetleté evropské a rakouské historie tohoto spolku, který se snaží sdružovat úspěšné, vzdělané a především mravní osobnosti, které usilují o lepší svět pro všechny. V Rakousku vznikla první Vídeňská lóže v roce 1724. V té době se zakládalo nejvíce zednářských loží hlavně ve Vídni a Praze. Manžel Marie Terezie totiž byl svobodným zednářem a tento spolek podporoval. Josef II. pak svobodné zednáře využíval kvůli jejich myšlenkám a tak zažívalo svobodné zednářství v habsburské monarchii velký rozkvět. Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau představuje různá díla a artefakty bývalých svobodných zednářů mezi které např. patřili Wolfgang Amadeus Mozart, Schikaneder, kníže Esterházy či Haydn. Dokumentuje také dějiny sporů svobodných zednářů hlavně s katolickou církví. Zajímavostí je, že v Rakousku existuje 70 lóží. Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau ale také prezentuje ve dvou vitrínách dědictví československého a českého svobodného zednářství. Jsou tu např. pěkné exponáty obnovitele českého svobodného zednářství lékaře Syllaby, odznaky lóže z první republiky a například významné rozhodnutí o sebezrušení Národní veliké lóže československé z roku 1951. Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau je otevřeno od Velikonoc do konce října denně od 9 do 17 hod. Od listopadu do března je nutná rezervace na tel.: +43-2822-58221-15.

Informace a fakta

GPS: 48.6012, 15.0636
Nadmořská výška: 629 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:32:50

Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau: Recenze

Muzeum Svobodných zednářů v Rosenau prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Weitra (17km)Rastenfeld (20km)Liebenau (20km)Harbach (23km)Gmünd (20km)Bärnkopf (24km)Kottes (27km)Heidenreichstein (30km)Mönchdorf (33km)