TIXIK.cz » Hrady a zámky » Muzeum slezských Piastovců Brzeg

Muzeum slezských Piastovců Brzeg - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Muzeum slezských Piastovců Brzeg: Hlídač pokojů
Muzeum slezských Piastovců Brzeg Mapa Mapa hotelů Muzeum slezských Piastovců Brzeg

Muzeum slezských Piastovců BrzegMuzeum slezských Piastovců Brzeg

Související témata

Muzeum slezských Piastovců Brzeg: Fotografie

Doporučené hotely Muzeum slezských Piastovců Brzeg


Zobrazit všechny »


Muzeum slezských Piastovců Brzeg: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Muzeum slezských Piastovců Brzeg Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Muzeum slezských Piastovců Brzeg a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hrady a zámky, Aktuální čas: 04:37:38, Adresa: Plac Zamkowy 7, 49-300 Brzeg, Polsko, Telefon: +48 77 416 32 57, WWW stránky:

Muzeum slezských Piastovců Brzeg je renesanční historické sídlo v Polsku a zároveň Muzeum slezských Piastovců. Nachází se v jihozápadní části země ve městě Brzeg , které leží necelých 50 kilometrů od Wroclawy .

Historie

Historie pamětihodnosti Muzeum slezských Piastovců Brzeg sahá do 1. poloviny 13. století, původně to byl gotický hrad. Od roku 1311 do roku 1675 zde bylo metropolitní sídlo rodu Piastovců. V období středověku byl pětkrát měněn vzhled hradu. Později bylo sídlo kompletně přestavěno na jeden z nejkrásnějších renesančních zámků v Evropě s mnoha původními gotickými prvky. V průběhu dalších let byl Muzeum slezských Piastovců Brzeg několikrát poškozen, nejdříve roku 1741 pruskými vojsky a poté v období 2. světové války. V letech 1966-1990 proběhla kompletní rekonstrukce, která navrátila památce původní podobu renesančního sídla. V dnešní době zde sídlí muzeum.

Muzeum slezských Piastovců

Již před vchodem do památky Muzeum slezských Piastovců Brzeg vidíte bohatě zdobené průčelí třípatrové brány, kde jsou vidět renesanční prvky. Nad obloukem jsou kamenné postavy vévody Jiřího s manželkou Barbarou a o kousek výše dvouřadový vlis, vyobrazující 24 piastovských králů a princů. V interiéru představuje Muzeum slezských Piastovců Brzeg unikátní muzejní expozici, která je věnována historii Slezska za vlády této dynastie. V horním patře mohou návštěvníci shlédnout sbírky slezského umění z doby od 15. do 18. století. Vystaveny jsou zde sochy, staré mince, několik oltářů, slavnostní oblečení a brnění slezských Piastovců a hrobky panovníků. Konají se zde také dočasné výstavy a hudební koncerty. Muzeum slezských Piastovců Brzeg můžete navštívit od Úterý do Neděle v časovém rozpětí 10,00-17,00 hodin. Vstupné je 8 zł za kompletní prohlídku pro dospělou osobu a 5 zł pro děti. Částečná prohlídka stojí 4 zł pro dospělou osobu a 3 zł pro děti. Mnoho dalších doplňujících informací se dozvíte na oficiálních stránkách komplexu Muzeum slezských Piastovců Brzeg.


Informace a fakta

GPS: 50.8638, 17.4665
Nadmořská výška: 144 m
Typ objektu:
Rok založení:
Adresa URL - ceník vstupného:
Adresa URL : otevírací doba:
Současné využití objektu:
Jednalo se o majetek panovníka?:
Současný stav:
Je objekt veřejně přístupný?:
Služby a možnosti:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:42:47

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.zamek.brzeg.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Současné využití objektu: muzeum

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Muzeum slezských Piastovců Brzeg: Recenze

Muzeum slezských Piastovců Brzeg prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Brzeg (0.7km)Olawa (15km)Sulisław (22km)Czarnowąsy (34km)Radwanice (33km)Wroclaw (41km)Borowa (38km)Długołęka (39km)Oleśnica (39km)

Webmap: 1 2 3