TIXIK.cz » Muzea » Jablonec nad Nisou » Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou: Hlídač pokojů
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou Mapa Mapa hotelů Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Související témata

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou: Fotografie

Doporučené hotely Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou


Zobrazit všechny »Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 00:59:00, Nadmořská výška: 498m, Adresa: U Muzea 398/4, Jablonec nad Nisou, Česká republika, Jablonec nad Nisou, Telefon: +420 483 369 011, WWW stránky:

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou se nachází přímo v centru města Jablonec nad Nisou v (České republice ) . Jablonec je vyhlášený sklářskou tradicí. Muzeum bylo poprvé otevřeno již v roce 1904. Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou obsahuje unikátní sbírky vztahující se k historii i současnosti českého sklářství, šperkařství, výroby bižuterie, faleristiky a mincovnictví. Nejvýznamnější sbírkou je sbírka severočeské sklářské a bižuterní produkce. Představuje užitné umění, místní architekturu, vývoj technologií, současné i staré místní sklářské dílny a továrny, včetně významných místních osobností, které jablonecké sklo proslavily po celém světě. Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou je otevřeno od úterý do neděle od 9 do 17 hod. a nachází se v ulici U Muzea 398/4.

Informace a fakta

GPS: 50.7226, 15.1721
Nadmořská výška: 498 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:21:22

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 972010-09-20 07:26:37
Jelikož přítel dělal na střední skláře, miluje sklo nade vše. A tak mne vytáhl do tohoto muzea a i když nejsem do toho velkým fandou, nadchlo mě to. Nejvíce však galerie Belveder, kde je výstava skleněných knoflíků. Pastva pro oči :)
Muzeum je doplněno mnoha zajímavými programy, např. tématickými filmy. Rozhodně stojí za to, abyste se jeli do tohoto muzea podívat.

Města a obce v okolí

Jablonec nad Nisou (0.2km)Lučany nad Nisou (4.3km)Rádlo (4.7km)Smržovka (5km)Janov nad Nisou (5km)Šimonovice (9km)Tanvald (10km)Bedřichov (8km)Frýdštejn (8km)

Webmap: 1 2 3