TIXIK.cz » Muzea » Muzeum Senetářov

Muzeum Senetářov - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Muzeum Senetářov: Hlídač pokojů
Muzeum Senetářov Mapa Mapa hotelů Muzeum Senetářov

Související témata

Muzeum Senetářov: Fotografie

Doporučené hotely Muzeum Senetářov


Zobrazit všechny »Muzeum Senetářov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Muzeum Senetářov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Muzeum Senetářov a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 19:04:41, Nadmořská výška: 546m, Adresa: Senetářov 32, 679 06 Senetářov, Česká republika, WWW stránky:

Muzeum Senetářov představuje expozici tradičního bydlení a perleťářství. Nachází se v Česku , na Moravě, v obci Senetářov (č.p.32) .

Muzeum tradičního bydlení a perleťářství

Muzeum Senetářov sídlí v typické usedlosti střední Moravy postavené z nepálených cihel s hákovou (dvoubokou) formou dvora, s valbovou střechou krytou došky, okapově orientovanou ke komunikaci. Muzeum nabízí expozici tradičního bydlení a perleťářství. Jelikož v minulosti nebyly v této oblasti vhodné podmínky pro zemědělství, hledali místní lidé jiné způsoby obživy. V Senetářově se kromě sítěk na vlasy a síťování záclon rozšířilo také perleťářství, které bylo v této oblasti hojně rozšířeno od 19. století. Bohužel tato činnost postupně zanikla ve 30. letech 20. století. Výroba knoflíků z umělých hmot však v obci pokračovala ve výrobním družstvu Chemoplast až do 80. let 20. století. Muzeum Senetářov tak přibližuje místní vývoj perleťařství. Zároveň si v muzeum můžete prohlédnout jak žili naši předci.

Praktické informace

Muzeum Senetářov je otevřeno o víkendech. V sobotu od 9 do 17 hodin. V neděli od 9 do 13 hodin. Prohlídku si lze objednat i mimo otevírací dobu na tel. čísle +420 516 443 788.


Informace a fakta

GPS: 49.3538, 16.8051
Nadmořská výška: 546 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:46:26

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.senetarov.cz/muzeum.php

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ muzea: muzeum

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Muzeum Senetářov: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 87Recenze: 322012-02-17 17:54:34
Muzem v obci Senetářov rozhodně stojí za návštěvu při putování Moravským krasem. Nabízí expozici, která ukazuje, jak se bydlelo na vesnici v minulosti. Pro dokreslení atmosféry nechybí ani předměty denní potřeby a různé nářadí. Expozice se také věnuje zhotovení knoflíků z perleti, které se v obci vyráběly. Raritou je pokrytí střechy chalupy, které je provedeno z tradičních došků. V nedávné době byla taká provedena úprava okolí za účelem vybudování stálé expozice různých zemědělských strojů, které se dříve používaly k práci na poli.
 2012-02-19 21:13:05
Velmi zdařilá kompozice.

Města a obce v okolí

Podomí (2.3km)Jedovnice (3.7km)Ruprechtov (4.4km)Křtiny (8km)Sloup (8km)Olomučany (10km)Blansko (12km)Rájec-Jestřebí (13km)Vranov (15km)

Webmap: 1 2 3