TIXIK.cz » Muzea » Španělsko » Figueres » Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres

Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres: Hlídač pokojů
Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres Mapa Mapa hotelů Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres

Související témata

Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres: Fotografie

Doporučené hotely Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres


Zobrazit všechny »Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Dali MuseumMuzea0km
Casa-Museu Salvador DalíMuzea27km
Céret Modern MuseumMuzea30km
Saint-Martin de FenollarMuzea29km
Museu Comarcal de la GarrotxaMuzea40km
Muzeum historie GironaMuzea33km
Muzeum filmuMuzea34km
Museu etnològic Lluís SideraMuzea41km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 02:27:06, Adresa: Plaça de Gala i Salvador Dalí, 5, Figueres, Espanya, Telefon: +34 972 67 75 00, WWW stránky:

Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres je muzeum věnované slavnému katalánskému malíři Salvadoru Dalímu a patří k nejnavštěvovanějším muzeím ve Španělsku . Nachází se v Katalánsku, cca 16 km od hranic s Francií , v podhůří Pyrenejí, ve Figueres .

O Salvadoru Dalim

Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres sídlí ve městě Figueres , v němž se slavný malíř 11. května roku 1904 narodil. Tehdy pochopitelně ještě nikdo netušil, jak bude jednou slavný. Salvador Dalí se proslavil svými surrealistickými díly. Jeho obrazy jsou proslulé překvapujícími kombinacemi bizarních snových obrazů a prvotřídním kreslířským a malířským projevem inspirovaným renesančními mistry. Jako umělec byl Salvador Dalí činný i v oblasti filmu, fotografie a sochařství. Dokonce spolupracoval i s Waltem Disneyem na krátkém animovaném filmu Destino. Ten byl po svém uvedení v roce 2003, dávno po Dalího smrti, nominován na cenu Americké filmové akademie.

O muzeu Salvadora Daliho ve Figueres

Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres představuje Dalího celoživotní dílo, jež po své smrti odkázal španělskému státu. Nechybí tu nejrůznější triky, iluze a překvapení. Samotnou budovu muzea vytvořil Dalí. Jedná se o největší surrealistický objekt na světě. Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres bylo vybudováno na ruinách bývalého městského divadla, které bylo zničeno na konci španělské občanské války.

Praktické informace

Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres je otevřeno po celý rok. Otevírací doba se však mění, proto je vhodné se podívat na oficiální stránky muzea. Vstupné do Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres stojí 11 EUR pro dospělé a 8 EUR pro děti. Skupiny čítající více než 25 osob mají vstup za 7 EUR.


Informace a fakta

GPS: 42.2682, 2.9594
Nadmořská výška: 52 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 18:20:00

Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22922.10.2010 21:31:43
Rozhodně doporučuji. Už samotná budova je čímsi jedinečným, o sbírkách uvnitř nemluvě. Fotografové ale budou smutní. Samotná budova je obklopená dalšími domy a je velmi těžké ji nafotit, přestože k fotografování láká. Stoupnete-li si však doprostřed křižovatky na kruhák, jde vyfotit docela dobře, ale bohužel zase za touto jedinečnou budovou vykukuje ošklivý panelák.

Doporučuji spojit návštěvu muzea ve Figueres s přístavem Cadaqués, kam jezdíval Dalí na prázdniny. Je to jedinečný malý přístav, který kdysi prožíval velkou slávu, alespoň soudě podle honocných casin a budov z přelomu 19. a 20. století. V další zátoce se nachází rybářská vesnice Port Lligat, kde je rovněž Dalího dům, kde dožíval poslední roky svého života a kde vytvořil mnoho svých obrazů. Na mnoha z nich je zobrazen pohled z okna domu na zátoku. Port Lligat rozhodně nevynechejte. Je ale dobré se včas objednat, v turistikcé kanceláři v Cadaqués vám dají telefonní číslo. Do domu v Port Lligat, který spravuje soukromá nadace, totiž vpouští jen omezený počet návštěvníků a na prohlídku existuje jakýsi pořadník.

Města a obce v okolí

Figueres (0.3km)Vilanant (6km)Navata (10km)Terrades (11km)Garriguella (12km)Mollet de Perelada (11km)Sant Pere Pescador (13km)Roses (18km)Darnius (15km)