TIXIK.cz » Muzea » Letohrad » Muzeum řemesel Nový Dvůr Letohrad

Muzeum řemesel Nový Dvůr Letohrad - hotely, ubytování, recenze, satelitní mapa, fotky

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Muzeum řemesel Nový Dvůr Letohrad: Hlídač pokojů
Muzeum řemesel Nový Dvůr Letohrad Mapa Mapa hotelů Muzeum řemesel Nový Dvůr Letohrad

Muzeum řemesel Nový Dvůr LetohradMuzeum řemesel Nový Dvůr Letohrad

Související témata

Muzeum řemesel Nový Dvůr Letohrad: Fotografie

Doporučené hotely Muzeum řemesel Nový Dvůr Letohrad


Zobrazit všechny »


Muzeum řemesel Nový Dvůr Letohrad: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Muzeum řemesel Nový Dvůr Letohrad Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Muzeum řemesel Nový Dvůr Letohrad a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 08:08:23, Nadmořská výška: 364m, Adresa: Nový dvůr 143, 561 51 Letohrad, Telefon: 465 622 160, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: 50.0349, 16.5028
Nadmořská výška: 364 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-18 20:38:23

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.muzeumremesel.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zaměření muzea: historické motocykly, historická vozidla, historii, technické exponáty, vojenskou tématiku a historii

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Muzeum řemesel Nový Dvůr Letohrad: Recenze

Zobrazit recenze:
 2012-02-17 13:48:21
Muzeum řemesel Nový Dvůr Letohrad sídlí ve Společenském centru Nový Dvůr v centru Letohradu , v České republice . Jde o největší instituci svého druhu v Evropě .

Historie muzea

Soukromí majitelé otevřeli Muzeum řemesel Nový Dvůr Letohrad veřejnosti poprvé v roce 2000. Instituce se přitom nachází v prostoru bývalé barokní sýpky, kterou postavili v polovině 16. století a bylo třeba ji zrekonstruovat. Ve společenském centru Nový Dvůr se dnes kromě muzea nachází ještě stálá výstava o fauně České republiky a tři restaurace.

Češi – národ řemeslníků

Muzeum řemesel Nový Dvůr Letohrad zahrnuje několik tras s expozicemi. Sbírka strojů, nářadí a předmětů pochází z celého území naší republiky a prezentuje především dobu mezi lety 1840 – 1930. Najdete zde zastoupení mnoha řemesel a profesí, z nichž řada už dnes v pravém slova smyslu neexistuje. Trasa A je věnována většině známých obchodních řemesel. Je rozmístěna do tří pater, ve kterých se nachází expozice o povolání hodináře, ševce, krejčího, řezníka, pekaře, mlynáře nebo hokynáře. Velice věrohodně působí expozice věnovaná prostředí hostince.
Trasa B je věnována spíše technickým oborům. Při návštěvě se budete moci seznámit s vystavenými předměty a přístroji používanými zámečníkem, kovářem, klempířem, kameníkem a kamnářem. Dále je k vidění expozice o zemědělství, která ukazuje stroje používané k přípravě půdy před zasetím a ke sklizni. Jsou tu ruchadla, vyorávače, různé povozy a jeden traktor. Třetí část trasy je věnována řemeslům zpracovávajícím dřevo. Je tu pila a povolání truhláře, tesaře, bednáře, šindeláře a dalších. Muzeum řemesel Nový Dvůr Letohrad nabízí i trasu E, která představuje tehdejší školní třídu. Dobové lavice doplňují obrazy a kroje Východních Čech.

Města a obce v okolí

Letohrad (0.2km)Jablonné nad Orlicí (7km)Ústí nad Orlicí (10km)Kunvald (11km)Potštejn (15km)Rokytnice v Orlických horách (15km)Lanškroun (16km)Vamberk (18km)Králíky (19km)

Webmap: 1 2 3