TIXIK.cz » Muzea » Varšava » Muzeum polské armády

Muzeum polské armády - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Muzeum polské armády: Hlídač pokojů
Muzeum polské armády Mapa Mapa hotelů Muzeum polské armády

Související témata

Muzeum polské armády: Fotografie

Doporučené hotely Muzeum polské armády


Zobrazit všechny »Muzeum polské armády: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Muzeum polské armády Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Muzeum polské armády a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 23:49:39, Adresa: Aleje Jerozolimskie 3, Warszawa, Polsko, Telefon: +48 22 629 52 71, WWW stránky:

Muzeum polské armády je expozicí dokumentující vývoj polských ozbrojených sil. Nachází se v hlavním městě Varšavě , v křídle budovy polského Národního muzea. Je to druhé největší muzeum ve Varšavě a muzeum s největší sbírkou vojenských artefaktů v celém Polsku .

Největší sbírka vojenské techniky v Polsku

Muzeum polské armády bylo založeno v roce 1920. Dnes seznamuje návštěvníky s vývojem polské armády za posledních 1000 let. Představuje vojenskou historii Polska od 10. století do druhé světové války. Provozovatelem muzea jsou polské ozbrojené síly. To je výhoda při získávání staré techniky a exponátů. Mimo budovu se nacházejí obrněné vozy a letadla. Mezi oblíbené exponáty patří např. polská vojenská přiba z 10. století, stará rytířská brnění, staré orientální zbraně či obrněný vůz M-3 Halftrack.

Praktické informace

Muzeum polské armády je otevřeno po celý týden mimo pondělí a úterý (venkovní expozice je přístupná i v těchto dnech) . Otevřeno je ve středu od 10 do 17 hodin. Od čtvrtka do neděle je otevřeno od 10 do 16 hodin. Vstupné stojí 10 PLN pro dospělé a 5 PLN pro děti. Skupiny platí za vstup 4 PLN. Muzeum je dostupné autobusy č. 111, 117, 158, 507, 517 a 521 či tramvají č. 7, 8, 9, 22, 24, 25 a 43. Zajímavostí je, že by se mělo Muzeum polské armády v roce 2013 přestěhovat do nových prostor, které se již připravují.


Informace a fakta

GPS: 52.2316, 21.0248
Nadmořská výška: 107 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:42:20

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.muzeumwp.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ muzea: muzeum

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Muzeum polské armády: Recenze

Muzeum polské armády prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Varšava (1.1km)Raszyn (11km)Stare Babice (13km)Konotopa (14km)Pustelnik (13km)Józefów (18km)Dziekanów Leśny (18km)Obory (19km)Otrębusy (21km)

Webmap: 1 2 3