TIXIK.cz » Muzea » Ukrajina » Muzeum partyzánské slávy

Muzeum partyzánské slávy, Ukrajina - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Muzeum partyzánské slávy: Hlídač pokojů
Muzeum partyzánské slávy Mapa Mapa hotelů Muzeum partyzánské slávy

Muzeum partyzánské slávyMuzeum partyzánské slávy

Související témata

Muzeum partyzánské slávy: Fotografie

Doporučené hotely Muzeum partyzánské slávy


Zobrazit všechny »


Muzeum partyzánské slávy: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Muzeum partyzánské slávy Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Muzeum partyzánské slávy a doprava
Umělecké muzeumMuzea9km
Muzeum západního a východního uměníMuzea11km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 20:38:27, Adresa: Nerubais'ke, Odes'ka oblast, Ukrajina

Muzeum partyzánské slávy je podzemní muzeum, které připomíná působení třinácti partyzánských skupin v katakombách pod Oděsou během 2. světové války. Muzeum se nachází asi 10km severně od města Oděsy v osadě Něrubajskoje. Ta byla založena koncem 18. století černomořskými kozáky. Celková délka chodeb v Oděských katakombách není přesně známa, ale odhaduje se, že činí přes 2000 kilometrů. Muzeum partyzánské slávy vzniklo na základech podzemního partyzánského tábora. Na povrchu byla postavena nová budova muzea, ale většina exkurzí se odehrává právě v katakombách. Vstup do katakomb je možný pouze se zkušeným průvodcem, protože v chodbách je velmi snadné zabloudit. Expozice má tři části. První oddělení je věnováno revoluční minulosti Oděsy. Druhé mapuje 73denní obranu města v roce 1941, kdy katakomby byly využívány jako protiletecký kryt. Třetí oddělení je věnováno ilegálnímu boji a partyzánskému hnutí za okupace Oděsy. V Muzeu partyzánské slávy jsou vystaveny kresby na kameni, jejichž autory jsou partyzáni. Ty sem byly přeneseny z různých částí katakomb. Můžeme zde vidět místa přizpůsobená k bydlení, dílny, pekárnu, kuchyni, sprchy, sušárnu obuvi a oděvů, sklad zbraní i střelnici.

Partyzánský oddíl V. Molodcova

V letech 1941-1942 se v katakombách osady Něrubajskoje nacházel podzemní tábor partyzánského oddílu vedený V. Molodcovem-Badajevem. Ten měl na svědomí mnoho úspěšných akcí v týlu nepřítele. Oddíl čítal sedmdesát lidí a pracoval ve dvou skupinách. Jedna skupina měla své středisko v katakombách a druhá žila v konspirativních bytech ve městě, neboť se jednalo o průzkumníky. V únoru 1942 se kvůli zrádci povedlo V. Molodcova a další partyzány zatknout. Všichni zahynuli, ale ostatní členy nezradili. Zbytek oddílu se spojil s jiným a pokračoval v boji. Hlavní základna badajevců se nachází několik kilometrů od vchodu. Dochovalo se několik objektů, jako např. strážnice, strážní hlídka č.1 či studna, která partyzány spojovala s průzkumníky. Průzkumníci své zprávy spouštěli do studny v kbelíku a vytahovali ho naplněný vodou. Také si můžete prohlédnout „podzemní školu“, v níž je vše vytesané z kamene.


Informace a fakta

GPS: 46.5379, 30.6278
Nadmořská výška: 48 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:38:50

Muzeum partyzánské slávy: Recenze

Muzeum partyzánské slávy prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Oděsa (11km)