TIXIK.cz » Muzea » Nizozemsko » Zuid-Holland » Rotterdam » Muzeum námořnictví

Muzeum námořnictví - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Muzeum námořnictví: Hlídač pokojů
Muzeum námořnictví Mapa Mapa hotelů Muzeum námořnictví

Muzeum námořnictvíMuzeum námořnictví

Související témata

Muzeum námořnictví: Fotografie

Doporučené hotely Muzeum námořnictví


Zobrazit všechny »


Muzeum námořnictví: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Muzeum námořnictví Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Muzeum námořnictví a doprava
Witte De WithMuzea0.4km
Navy Museum of Royal NavyMuzea0.7km
Cube houseMuzea0.7km
Muzeum Boijmans Van BeuningenMuzea0.7km
Openlucht Binnenvaart muzeum v RotterdamuMuzea0.7km
Nationaal OnderwijsmuseumMuzea0.7km
Netherlands Architecture InstituteMuzea0.8km
KunsthalMuzea1km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 18:32:46, Adresa: Blaak 516-776, 3011 Centrum, Nizozemsko, Telefon: +31 10 413 2680, WWW stránky:

Muzeum námořnictví je moderní přístavní muzeum v centru Rotterdamu v Nizozemí , na severu Evropy . Dříve bylo známé pod jménem ámořní muzeum Prince Hendrika. Námořní muzeum v Rotterdamu nabízí představuje bohaté historické sbírky moderním a interaktivním způsobem.

Historie muzea

Pro Holandsko, jehož lodě se mezi prvními přiblížily v 17. století ke břehům Japonska, je námořnictví jednou z nejdůležitějších součástí historie. Dokonce si dovolím tvrdit, že bez námořnictví by historie této země nebyla zdaleka tak bohatá. Přinejmenším bychom nepovažovali za tak přirozené např. spojení „holandské kakao“ apod. K památce námořnictví, námořníků a všech lodí světa, bylo v roce 1873 na popud prince Hendrika, známého Jindřicha Mořeplavce (1820 – 1879) , založeno muzeum. Kolekce modelů lodí byla představena poprvé v roce 1852. Až do roku 1948 muzeum sídlilo v bývalé klubovně holandského plachetnicového klubu. Tamní budova byla také muzeem geografie a etnografie, a dnes v ní sídlí rotterdamské Světové muzeum. V letech 1948 – 1979 muzeum přesídlilo do čtvrti Dijkzigt. Budova byla později zbourána kvůli nutné výstavbě metra. Od roku 1979 do roku 1986 muzeum sídlilo v budově v Scheepmakershavenu.

Návštěva muzea

Muzeum je poměrně rozsáhlé, a návštěvníka jistě příjemně překvapí kombinací přínosných informací a interaktivitou vystavených exponátů. Dějiny námořnictví jsou zde podány skutečnou poutavou až hravou formou, díky které si může návštěvník např. vyzkoušet, jak se přikládalo uhlí na starých parnících a podobně. Návštěvníci muzea se setkají s exponáty, které představují snad všechny druhy válečných i obchodních lodí, ale také se budou moci v přístavu na skutečnou loď nalodit, a seznámit se z blízka s jejím chodem. Muzeum má od úterý do soboty otevřeno od 10:00 do 17:00, v neděli a o svátcích od 11:00 do 17:00. V červencové až srpnové pondělky a o jarních a podzimních prázdninách je otevřeno od 10:00 do 17:00.

Doprava

K muzeu jezdí tramvaje 8, 23 a 25, a autobusy linky 32 a 49.


Informace a fakta

GPS: 51.9176, 4.482
Nadmořská výška: 12 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:05

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.maritiemmuseum.nl/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ muzea: muzeum
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zaměření muzea: letadla a letecké prostředky, průmysl, vojenskou tématiku a historii, námořní témata a dochované památky

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Muzeum námořnictví: Recenze

Muzeum námořnictví prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Rotterdam (0.3km)Vlaardingen (10km)Schipluiden (13km)Lekkerkerk (14km)Maasland (14km)Spijkenisse (13km)Rozenburg (16km)Maasdam (15km)Moerkapelle (16km)

Webmap: 1 2 3