TIXIK.cz » Muzea » Polsko » Mazovsko » Varšava » Muzeum Marie Curie-Skłodowské

Muzeum Marie Curie-Skłodowské - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Muzeum Marie Curie-Skłodowské: Hlídač pokojů
Muzeum Marie Curie-Skłodowské Mapa Mapa hotelů Muzeum Marie Curie-Skłodowské

Muzeum Marie Curie-SkłodowskéMuzeum Marie Curie-Skłodowské

Související témata

Muzeum Marie Curie-Skłodowské: Fotografie

Doporučené hotely Muzeum Marie Curie-Skłodowské


Zobrazit všechny »


Muzeum Marie Curie-Skłodowské: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Muzeum Marie Curie-Skłodowské Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Muzeum Marie Curie-Skłodowské a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Marie Curie MuseumMuzea0km
Warsaw Historical MuseumMuzea0.3km
Museum of IndependenceMuzea0.8km
John Paul II MuseumMuzea1km
Historical Museum of WarsawMuzea1km
Muzea1km
ZachętaMuzea1km
Etnografické muzeum ve VaršavěMuzea2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 23:04:34, Adresa: Freta 16, 01-001 Warsaw, Polsko, Telefon: +48 22 831 80 92, WWW stránky:

Muzeum Marie Curie-Skłodowské je velmi zajímavý komplex, v němž jsou vystaveny artefakty, které se týkají života a práce světově významné fyzičky a chemičky, Marie Curie-Skłodowské, nositelky Nobelovy ceny. Nachází se v polském hlavním městě Varšavě . Svým návštěvníkům Muzeum Marie Curie-Skłodowské představuje předměty jak ze soukromého života této vynikající vědkyně - polské rodačky - tak i vybavení, které používala při svých výzkumech. Muzeum Marie Curie-Skłodowské sídlí v domě ve varšavské ulici Freta, ve kterém se Marie Curie-Skłodowská v roce 1867 narodila.

Marie Curie-Skłodowská

Marie Curie-Skłodowská byla francouzská fyzička a chemička polského původu. Jako první žena složila přijímací zkoušky na fakultu fyziky a chemie pařížské Sorbonny (v roce 1891) . Byla to vůbec první osoba, která získala dvě Nobelovy ceny, a stále zůstává jedinou ženou, která obdržela Nobelovy ceny v různých kategoriích (fyzika a chemie) . Věnovala se hlavně výzkumu radioaktivity, jako první začala používat tento výraz, a ve svých výzkumech, díky tvrdé práci, byla velmi úspěšná. Objevila dva do té doby neznámé chemické prvky – polonium a radium, a polonium dostalo jméno podle její rodné země, Polska. Marie Curie-Sklodowská strávila většinu svého života ve Francii . Její manžel, Pierre Curie, se s ní dělí o Nobelovu cenu za fyziku. Eve Curie, její dcera, rovněž získala se svým manželem toto prestižní ocenění. Marie Curie-Skłodowská založila vědecké instituty ve Varšavě a Paříži . Její nadace pomáhala zakládat lékařské ústavy zaměřené na léčbu rakoviny. Marie Curie-Sklodowská zemřela v roce 1934 na leukémii, pravděpodobně v souvislosti s radioaktivními látkami, s kterými celý život pracovala.

Muzeum Marie Curie-Skłodowské

Muzeum Marie Curie-Skłodowské bylo založeno v roce 1967, při příležitosti stého výročí jejího narození. Najdete v něm jak stálé výstavy, tak i výstavy dočasné. Hlavní část expozic se věnuje životu Marie Curie-Skłodowské. Jsou zde například dopisy, fotografie či různé spisy a dokumenty. Muzeum Marie Curie-Skłodowské je proto považováno především za biografické muzeum. Vědecké expozice se týkají převážně pomůcek při výzkumech. Narazíte zde například na dobové chemické aparatury a na sbírku minerálů. Kombinace biografické a vědecké části zaručuje, že Muzeum Marie Curie-Skłodowské zaujme všechny návštěvníky,nejen obdivovatele chemie a fyziky.


Informace a fakta

GPS: 52.2517, 21.0084
Nadmořská výška: 104 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:45:48

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://muzeum.if.pw.edu.pl/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ muzea: muzeum

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Muzeum Marie Curie-Skłodowské: Recenze

Muzeum Marie Curie-Skłodowské prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Varšava (3.4km)Stare Babice (12km)Pustelnik (12km)Raszyn (12km)Konotopa (13km)Dziekanów Leśny (15km)Józefów (20km)Legionowo (19km)Otrębusy (22km)

Webmap: 1 2 3