TIXIK.cz » Muzea » Polsko » Mazovsko » Muzeum Jana Kochanowskiho

Muzeum Jana Kochanowskiho, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Muzeum Jana Kochanowskiho: Hlídač pokojů
Muzeum Jana Kochanowskiho Mapa Mapa hotelů Muzeum Jana Kochanowskiho

Muzeum Jana KochanowskihoMuzeum Jana Kochanowskiho

Související témata

Muzeum Jana Kochanowskiho: Fotografie

Doporučené hotely Muzeum Jana Kochanowskiho


Zobrazit všechny »


Muzeum Jana Kochanowskiho: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Muzeum Jana Kochanowskiho Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Muzeum Jana Kochanowskiho a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Muzeum Regionalne im. Izabeli ks. CzartoryskiejMuzea17km
Palac MarynkiMuzea18km
Muzea18km
Muzeum Zamek. Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w KazMuzea17km
Dwór MoniakówMuzea17km
Muzeum NaturyMuzea20km
Spichlerz Feuersteina XVII wiekuMuzea20km
Spichlerz Pod ŻurawiemMuzea21km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 23:19:48, Adresa: Jana Kochanowskiego, 26-720 Gmina Policzna, Polsko, Telefon: +48 48 677 20 05, WWW stránky:

Muzeum Jana Kochanowskiho je muzeum v Czarnolasu , které je věnované významnému polskému spisovateli. Nachází se v klasicistním zámečku z 19. století, asi 40 km východně od města Radom , v Polsko . Muzeum bylo otevřeno v roce 1961. Jan Kochanowski obohatil polský jazyk a literaturu, a ovlivnil mnoho následujících velkých polských spisovatelů.

Jan Kochanowski

Jan Kochanowski byl renesanční básník 16. století. Studoval filozofii, latinu, řečtinu a antickou literaturu na univerzitě v Krakově, Königsbergu a Padově. Několik let pracoval jako královský sekretář na dvoře krále Sigismunda II. Augusta. Poté se usadil v Czarnolasu. Někdy je přezdíván jako Jan z Czarnolasu. Jan Kochanowski psal v latině jen minimálně. Jeho přínos polskému jazyku, a především polské literatuře je, nesmírný. Jeho první mistrovské dílo Odprawa posłów greckich bylo dokonce krátce po vydání přeloženo do angličtiny. Za vrcholné dílo je považována sbírka elegií Treny, která byla ovlivněna smrtí jeho milované dcery Urszulky. Mnoho jeho děl bylo přeloženo do několika jazyků.

Co v muzeu uvidíte

Muzeum vás v několika místnostech provede životem a dílem tohoto slavného polského básníka. Můžete sledovat, jak se měnily způsoby vydávání jeho děl od jeho prvních, až po současné. Nejen historiky nadchnou dobové předměty běžného života, jako je kožené křeslo s područkami, pracovní stůl, džbány, svícny, kalamáře nebo přesýpací hodiny. Určitě pak oko návštěvníka upoutají portréty Jana Kochanowskiho a dalších známých umělců, které tento básník inspiroval. V nedávné době do muzea přibyly nádherné tapisérie spojené s dílem básníka. Muzeum je obklopeno kouzelnou zahradou v anglickém stylu s rybníky a sady. Zahradu navrhl v 19. století Josef Stichego a ve 20. století ji přestavěl Stefan Celichowski. Mnohé ze stromů jsou přírodními památkami, protože jsou více než 400 let staré. Objevíte zde lípu, pod kterou s velikou pravděpodobností básník sedával a oddával se psaní těch nejhezčích polských veršů. V 19. století sem byla umístěna busta Petra Kochanowskiho a obelisk symbolizující hrob jeho dcery Urszulky.


Informace a fakta

GPS: 51.4307, 21.7103
Nadmořská výška: 166 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:49:02

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.muzeum.edu.pl/index.php/main/page/pg_flink/muzeum-jana-kochanowskiego-w-czarnolesie/idpage/46

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ muzea: muzeum, památkový objekt
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zaměření muzea: vojenskou tématiku a historii, lidovou architekturu

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Muzeum Jana Kochanowskiho: Recenze

Muzeum Jana Kochanowskiho prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Pulawy (18km)Janowiec (17km)Kazimierz Dolny (20km)Kozienice (21km)Jedlnia-Letnisko (26km)Poniatowa (36km)Chotynia (40km)Wilga (53km)

Webmap: 1 2 3