TIXIK.cz » Muzea » Španělsko » Madrid » Muzeum del Prado

Muzeum del Prado - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Muzeum del Prado: Hlídač pokojů
Muzeum del Prado Mapa Mapa hotelů Muzeum del Prado

Související témata

Muzeum del Prado: Fotografie

Doporučené hotely Muzeum del Prado


Zobrazit všechny »Muzeum del Prado: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Muzeum del Prado Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Muzeum del Prado a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Prado MuseumMuzea0km
Thyssen-Bornemisza MuseumMuzea0.3km
Casa de Lope de VegaMuzea0.4km
Museo NavalMuzea0.4km
Muzeum Reina SofíaMuzea0.6km
Reina Sofia MuseumMuzea0.7km
Museo Nacional de AntropologíaMuzea0.7km
Národní archeologické muzeum ŠpanělskaMuzea1km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 09:55:41, Nadmořská výška: 648m, Adresa: Madrid, Madrid, Madrid, 28014, WWW stránky:

Muzeum del Prado je národní muzeum a galerie ve Španělsku . Nachází se v hlavní městě Madridu . Muzeum del Prado disponuje jednou z nejlepších sbírek evropského umění od 12. po 19. století na světě.

Historie muzea

Muzeum del Prado je jedním z nejdůležitějších muzeí světa. Pro veřejnost bylo otevřeno v roce 1819. Původně bylo založeno jako muzeum maleb a soch. V roce 1868 však bylo znárodněno a stalo se z něj současné Muzeum del Prado.

Expozice

V současnosti muzeum vystavuje více než 5000 maleb, 2000 fotografií, 700 soch, 1000 mincí a medailí a dalších 2000 dekorativních předmětů. Základem expozice je španělská královská sbírka a dále jsou tu vystavena díla od takových umělců jako je např. Pablo Picasso, Rembrandt, Goya či Velázquez.

Praktické informace

Dnes navštíví Muzeum del Prado okolo 2 milionů návštěvníků ročně. Muzeum je otevřeno po celý rok mimo pondělky. Otevřeno je od 9 do 20 hodin. Vstupné se pohybuje kolem 8 EUR pro dospělé a polovinu pro děti.


Informace a fakta

GPS: 40.4138, -3.6925
Nadmořská výška: 648 m
Datum vzniku (rok): 1819
Jaká je roční návštěvnost?: 2763094
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:43:18

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.museodelprado.es

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ muzea: muzeum

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Muzeum del Prado: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22924.4.2011 20:42:25
Je to jedno z míst, které by návštěvník Madridu neměl vynechat, i kdyby měl pominout cokoli jiného. Pokud se zajímá o malířství podrobněji, tak bych skoro poradila vybrat si nějakého oblíbeného malíře a věnovat návštěvu pouze tomu oblíbenému umělci. Muzeum je totiž velmi rozsáhlé a některým významným malířům je věnováno hned několik sálů, že z toho má člověk po několika hodinách guláš v hlavě. Mě zajímal konkrétně Veláquez a jeho Las Meninas, takže jsem šla programově pouze do této části. Přesto jsem tam strávila několik hodin. Příště se chystám zase na Goyu. Jinak je člověk po několika hodinách unaven a konec prohlídky v nedohlednu. Poznámka: Dříve byla v Pradu i Picassova Guernica, kterou teď vystavue v galerie Reina Sofia. Takže chce-li někdo vidět, jak malíř postupoval při tvorbě tohoto obrazu, jak každým dnem narůstal jeho vztek, jak vlastně obraz vznikal, musí jít do galerie Reina Sofia. Vůbec, koho zajímá spíš moderní umění, měl by zamířit spíš tam, v Pradu se vystavují hlavně "klasici".

Města a obce v okolí

Madrid (0.9km)Móstoles (18km)Brunete (26km)Ajalvir (22km)Arganda del Rey (25km)Campo Real (28km)Las Matas (23km)Daganzo de Arriba (25km)Alcalá de Henares (29km)