TIXIK.cz » Muzea » Polsko » Slezsko » Bielsko-Biala » Muzeum Bielsko-Biała

Muzeum Bielsko-Biała - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Muzeum Bielsko-Biała: Hlídač pokojů
Muzeum Bielsko-Biała Mapa Mapa hotelů Muzeum Bielsko-Biała

Muzeum Bielsko-BiałaMuzeum Bielsko-Biała

Související témata

Muzeum Bielsko-Biała: Fotografie

Doporučené hotely Muzeum Bielsko-Biała


Zobrazit všechny »


Muzeum Bielsko-Biała: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Muzeum Bielsko-Biała Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Muzeum Bielsko-Biała a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Izba Historyczna im. A. ZuberaMuzea0.9km
Muzeum Regionalne im. ks. Z. BubakaMuzea8km
Stara Wieś Open air museumMuzea11km
Muzea14km
Muzeum MiejskieMuzea19km
Zbiory Marii Skalickiej. MuzeumMuzea20km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 08:02:01, Nadmořská výška: 329m, Adresa: Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała, Polsko, Bielsko-Biała, 43-300, Telefon: +48 33 822 06 56, WWW stránky: ,

Muzeum Bielsko-Biała je velice atraktivní a vyhledávané muzeum. Nachází se na jihu Polska ve městě Bielsko-Biała , konkrétně v jeho historické části Bielsko. Sídlí v bývalém zámku, který je dominantou města. Proto je to také jeden z nejvyhledávanějších objektů ve městě. V minulosti tento zámek sloužil jako obranná tvrz a později jako sídlo místní šlechty.

Muzeum

Muzeum Bielsko-Biała bylo otevřeno v roce 1947 jako spojení dvou muzeí, které se předtím od počátku 20. století vyvíjely samostatně v historických částech města, Bielsku a Białe. Najdete zde rozsáhlou stálou výstavu. Do ní patří sály věnované lovectví a zbroji, největší část ale patří výstavám uměleckých děl. Často se jedná o polská díla či obrazy bezprostředně související s městem Bielsko-Biała .

Další části muzea

Muzeum Bielsko-Biała tvoří dále tři samostatné části nacházející se mimo zámek. Tou první je Muzeum textilního průmyslu, kde se můžete setkat s různými stroji, které se dříve používaly k výrobě látek. Je zde dokonce speciální oddělení na výrobu klobouků. Další část je takzvaný Tkalcův dům. Tento oddíl představuje obydlí polských tkalců zhruba z přelomu 19. a 20. století. Na jedné straně najdete tkalcovu dílnu, na druhé obytnou část s kuchyní a ložnicí. Poslední částí muzea je Vila Juliana Fałata. Výstava se nachází skutečně v domě, kde tento polský malíř žil. Zobrazuje jeho život a ve vile si můžete prohlédnout i mnoho jeho obrazů.

Zámek

Původ zámku sahá do 14. století. Byla to součást městských hradeb a tvrz hlídající hranice tehdejšího Polska . Od 16. století obranná funkce postupně začala upadat a objekt se měnil v sídlo šlechty. Současnou podobu stavba získala po rekonstrukci ve 2. polovině 19. století. Muzeum Bielsko-Biała v něm sídlí od roku 1983.


Informace a fakta

GPS: 49.8218, 19.0446
Nadmořská výška: 329 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:47:30

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.muzeum.bielsko.pl

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typ muzea: muzeum
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zaměření muzea: průmysl, umění a umělecké předměty, lidovou architekturu

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Muzeum Bielsko-Biała: Recenze

Muzeum Bielsko-Biała prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Bielsko-Biala (1km)Międzybrodzie Bialskie (11km)Rybarzowice (11km)Międzybrodzie Żywieckie (13km)Kęty (15km)Tresna (15km)Brenna (14km)Goczałkowice Dolne (15km)Skočov (19km)

Webmap: 1 2 3