TIXIK.cz » Muzea » Praha » Muzeum Antonína Dvořáka

Muzeum Antonína Dvořáka - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Muzeum Antonína Dvořáka: Hlídač pokojů
Muzeum Antonína Dvořáka Mapa Mapa hotelů Muzeum Antonína Dvořáka

Muzeum Antonína DvořákaMuzeum Antonína Dvořáka

Související témata

Muzeum Antonína Dvořáka: Fotografie

Doporučené hotely Muzeum Antonína Dvořáka


Zobrazit všechny »


Muzeum Antonína Dvořáka: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Muzeum Antonína Dvořáka Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Muzeum Antonína Dvořáka a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 20:29:52, Adresa: Ke Karlovu 20, 120 00 Praha 2, Telefon: 224 923 363, WWW stránky:

Muzeum Antonína Dvořáka je muzeum věnované slavnému českému hudebnímu skladateli. Nachází se v Česku , v Praze a je součástí Českého muzea hudby.

O muzeu

Muzeum Antonína Dvořáka je již od svého vzniku v roce 1932 umístěno v barokním letohrádku zvaném "Amerika", což je cenná stavba od architekta Kiliána Ignáce Dienzenhofera z počátku 18. století. Muzeum Antonína Dvořáka představuje expozici přibližující život a dílo tohoto umělce. Jsou tu vystaveny např. notové autografy, korespondence, výtvarná díla, dobové fotografie, předměty osobní potřeby, různé listinné materiály, plakáty apod. Nejcennější je unikátní soubor skladatelových notových rukopisů a korespondence. Muzeum Antonína Dvořáka jinak také uchovává podstatnou část Dvořákovy knihovny. Sbírku pak doplňuje rozsáhlá pozůstalost předního dvořákovského badatele Jarmila Burghausera. Muzeum Antonína Dvořáka mimo jiné pořáda i koncerty a různé přednášky. Součástí muzea je i Památník Antonína Dvořáka v Nelahozevsi. Jedná se o jeho rodný dům, kde je umístěna expozice přibližující jeho mladí.

Antonín Dvořák

Antoní Dvořák byl jeden z nejvýznamnější hudebních skladatelů všech dob. Jde o světově nejproslulejšího a nejhranějšího českého skladatele vůbec. Jeho celé jméno bylo Antonín Leopold Dvořák. Narodil se 8. září 1841 v Nelahozevsi a zemřel 1. května 1904 v Praze.

Praktické informace

Muzeum Antonína Dvořáka je otevřeno od dubna do září od úterý do neděle od 10 do 13:30 a od 14 do 17 hodin. Jen ve čtvrtek je otevřeno od 11 do 15:30 a od 16 do 19 hodin. Od října do března je pak otevřeno od 10 do 13:30 a od 14 do 17 hodin. Vstupné stojí 50 Kč pro dospělé a 25 Kč pro děti a seniory. Rodinné vstupné stojí 90 Kč (2 dospělí a 2 děti) . Za fotoaparát pak zaplatíte 30 Kč. Součástí muzea je i malý obchod s různými suvenýry, nototisky a nahrávkami Dvořákových skladeb.


Informace a fakta

GPS: 50.0736, 14.427
Nadmořská výška: 238 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:44:23

Muzeum Antonína Dvořáka: Recenze

Muzeum Antonína Dvořáka prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Praha (1.6km)Horoměřice (9km)Vestec (11km)Miškovice (12km)Čestlice (14km)Nupaky (15km)Malé Číčovice (16km)Okoř (16km)Zeleneč (18km)

Webmap: 1 2 3