TIXIK.cz » Muzea » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Muzea z celého světa ()Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Karl-Marx-Allee 93A, 10243 Berlin, Germany

Muzeum počítačových her Berlín je věnováno historii herních konzolí, herních automatů a počítačových her. Nachází se v Německu , v Berlíně , v ulici..

Najít ubytování

A-5084 Grossgmain

Skanzen Salzburger Freilichtmuseum je zajímavý skanzen v Rakousku . Nachází se cca 10 km jihozápadně od Salzburgu , v přírodním parku, na úpatí Unte..

Najít ubytování

Rua Jean Lucart, 3475-031, Portugal

Muzeum Caramulo nabízí vlastně tři muzea v jednom - umělecké, automobilové a hraček. Nachází se v Portugalsku , v městečku Caramulo , v ulici Jeana ..

Najít ubytování


Oświęcim, Poland

Osvětim je menší město v jižním Polsku . Toto městečko se stalo bohužel světově známým v době druhé světové války, kdy Němci budovali koncentrační t..

Najít ubytování

Oeverlandroute 29, 1509 Zaandam, The Netherlands

Zaanse schans je skanzen v Nizozemsku. Nachází se na břehu řeky Zaa ve správní čtvrti Zaanstad. Zaanse schans leží necelých 10 km od města Amsterdam..

Najít ubytování

Oberschönauerstraße 62, Schönau am Königsee, Germany

Kehlsteinhaus neboli Orlí hnízdo je neoficiální název pro horské útočiště Adolfa Hitlera, jež sloužilo pro pobavení hostujících hodnostářů. Kehlstei..

Najít ubytování


Hafenstr. 11

Ozeaneum Stralsund je největší akvárium v Německu . V roce 2010 bylo vyhlášeno nejlepším muzeem Evropy. Umožňuje návštěvníkům ponořit se do podmořsk..

Najít ubytování

36 Quai du Louvre, 75001 Paris, France

Pařížský Louvre je významná francouzská historická a architektonická památka. Nachází se na pravém břehu řeky Seiny v Paříži ve Francii .Z historie..

Najít ubytování

nám. Hynka Kličky 293, 261 01 Příbram VI - Březové Hory

Hornické Muzeum Příbram je největší hornické muzeum v České republice . Nachází se ve Středočeském kraji, v Příbrami , ve čtvrti Březové Hory. Hist..

Najít ubytování


Valdštejnovo nám. 1

Regionální muzeum a galerie v Jičíně - muzeum hry (Valdštejnův zámek) je jednou z dominant města Jičína. Jičín je vzdálen asi 90km severovýchodně ..

Najít ubytování

Oldřichova 255/20, 128 00 Prague-Prague 2, Czech Republic

Muzeum Čokoládový dům je věnováno oblíbené pochutině, čokoládě. Jde o první podobné muzeum v Česku . Naleznete ho na adrese Oldřichova 20, Praha 2. ..

Najít ubytování

Wola, Warsaw, Poland

Muzeum Varšavského povstání je věnováno ozbrojenému povstání polského lidu proti nacistické okupaci v roce 1944. Nachází se v polském hlavním městě..

Najít ubytování


Podskalí 2537/4, 397 01 Písek, Czech Republic

Městská elektrárna v Písku je nejstarší vodní elektrárnou v Čechách. Uvnitř mohou návštěvníci navštívit muzeum veřejného osvětlení a energetiky. Naj..

Najít ubytování

226, Belgrade - Nikola Tesla (BEG), Belgrade, Serbia

Letecké muzeum se nachází u letiště Surčin, nedaleko Bělehradu , v Srbsku . Podle velikosti a významu muzejních exponátů zde vystavených se jedná o ..

Najít ubytování

U Muzea 398/4, Jablonec nad Nisou, Česká republika

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou se nachází přímo v centru města Jablonec nad Nisou v (České republice ) . Jablonec je vyhlášený sklářs..

Najít ubytování


Železniční muzeum ČD, 9. května 255, 270 51 Lužná u Rakovníka

Železniční muzeum v Lužné u Rakovníka je největší železniční muzeum v České republice . Nachází se v areálu železniční stanice v Lužné asi osm kilo..

Najít ubytování

Břetislavova 74

Muzeum loutkářských kultur se nachází v Chrudimi v České republice . Muzeum stojí v Břetislavově ulici asi sto metrů od hlavního Resselova náměstí...

Najít ubytování

Krňovice 33

Skanzen Krňovice je soubor lidové architektury složený z původních roubených stavení. Nachází se u Třebechovic pod Orebem , v České republice . Skan..

Najít ubytování


Hynčice 69, 742 35 Vražné, Czech Republic

Rodný dům Johanna Gregora Mendela, světově proslulého zakladatele genetiky, najdete v malebné vesničce Hynčice , v části obce Vražné mezi městy Odry..

Najít ubytování

Av Pres. Figueroa Alcorta 3401-3499, Buenos Aires, Autonomous City of Buenos Aires, Argentina

Muzeum latinsko-amerického umění Buenos Aires je věnováno latinskoamerickému umění od počátku 20.století do současnosti. Nachází se v Argentině , v ..

Najít ubytování

273 71 Zlonice, Lisovice 7

Železniční muzeum Zlonice vystavuje lokomotivy, nákladní vozy a zabezpečovací zařízení vyrobené do roku 1939. Nachází se v České republice , ve Stře..

Najít ubytování


Viale Vaticano, 00136 Rome, Italy

Muzea Vatikán je soubor muzeí v centru křesťanské víry, ve Vatikánu . Jedná se o obrovskou expozici ve stovkách místností a sálů. Muzea Vatikán obsa..

Najít ubytování

20 Maresfield Gardens

Freudovo muzeum v Londýně je věnováno slavnému zakladateli psychoanalýzy, Sigmunudu Freudovi. Nachází se ve Velká Británii , v Londýně , v obvodu Ca..

Najít ubytování

Memphis, TN, United States

Graceland je bývalé sídlo, kde žil král rock´n´rollu Elvis Presley. Najdeme ho v USA, ve městě Memphis, ve státě Tennessee. Dnes je Graceland muzeu..

Najít ubytování


Zámek 49/1, 294 71 Benátky nad Jizerou, Czech Republic

Muzeum hraček Benátky nad Jizerou je největší historická sbírka hraček v České republice. Tato soukromá expozice je umístěna v prostorách místního z..

Najít ubytování

Freta 16, 01-001 Warsaw, Poland

Muzeum Marie Curie-Skłodowské je velmi zajímavý komplex, v němž jsou vystaveny artefakty, které se týkají života a práce světově významné fyzičky a ..

Najít ubytování

Grodzka 24, Gmina Pilzno, Poland

Muzeum loutek neboli muzeum panenek se nachází v Pilznu ve východním Polsku . Návštěvníky láká unikátní sbírkou panenek a loutek z různých zemí a rů..

Najít ubytování


Komenského 10, Opava

Slezské muzeum Opava je muzeum nacházející se ve městě Opava na východě České republiky. Jedná se o nejstarší muzeum v České republice. Slezské muz..

Najít ubytování

Bol'shaya Moskovskaya ulitsa, 56, Vladimir, Vladimir Oblast, Russia, 600000

Vladimir а Suzdal jsou dvě slavná historická centra ruského umění. Nachází se v centrální části Ruskа . Vladimir а Suzdal patří do tzv. Zalatovo ka..

Najít ubytování

Žižkova 240/12, 789 01 Zábřeh, Czech Republic

Muzeum Zábřeh je historická expozice ve městě Zábřeh, Olomoucký kraj, Česká republika. Nachází se na dolním konci Masarykova náměstí na ulici Žižkov..

Najít ubytování


Stroupežnického 3181/23, 150 00 Prague-Prague 5, Czech Republic

Království železnic je největší modelová železnice v České republice . Tento úžasný malý svět pro děti i dospělé najdete v hlavním městě Praze , na ..

Najít ubytování

Andrićev Venac, Belgrade, Serbia

Památník muzeum Ivo Andrić se nachází v ulici Andrićev venac číslo 8 v Bělehrad , hlavním městě Srbska . Je součástí stálé expozice Muzea města Běle..

Najít ubytování

7-10 The Hard, Portsmouth PO1, UK

Portsmouth Historic Dockyard je námořní muzeum v docích jednoho z největších přístavů na jihu Velké Británie . Přístav Portsmouth patří mezi tři kr..

Najít ubytování


6000 East Valencia Road

Pima Air & Space Museum je muzeum letectví a kosmonautiky v USA . Nachází se v Arizoně, v Tucsonu , na 6000 East Valencia Road. Jedno z největších..

Najít ubytování

Ke Karlovu 20

Muzeum Antonína Dvořáka je muzeum věnované slavnému českému hudebnímu skladateli. Nachází se v Česku , v Praze a je součástí Českého muzea hudby. ..

Najít ubytování


Słowackiego 1

Muzeum Arkadyho Fiedlera je expozice, která prezentuje exponáty nasbírané během dalekých cest známého cestovatele a spisovatele Arkadyho Fiedlera. ..

Najít ubytování

Barteljorisstraat 26, 2011 Oude Stad, The Netherlands

Corrie ten Boom huis ( The Corrie ten Boom House ) je dům a muzeum nacházející se ve městě Haarlem v Nizozemsku. Corrie ten Boom huis je znám i pod ..

Najít ubytování

Jana Kochanowskiego, 26-720 Gmina Policzna, Poland

Muzeum Jana Kochanowskiho je muzeum v Czarnolasu , které je věnované významnému polskému spisovateli. Nachází se v klasicistním zámečku z 19. stole..

Najít ubytování


Fünfhausenstr. 8-12

Najít ubytování

Mendlovo náměstí 907/1a, Brno-střed, Česká republika

Mendelovo muzeum je instituce, která se věnuje odkazu a významu genetika Johanna Gregora Mendela. Muzeum sídlí v augustiniánském klášteře na Mendlov..

Najít ubytování

Kostelní 75

Muzeum má velmi pestré expozice s řadou unikátů (například zcela ojedinělý ozvučený mechanický betlém Jáchyma Metelky, kolekci cechovních štítů atd...

Najít ubytování


al. Warszawska 96

Skanzen Lublin je muzeum historické architektury a lidové tvorby. Nachází se v Lublinu , který je jedním z nejvýznamnějších měst v Polsku . Skanzen ..

Najít ubytování

Vranje, Serbia

Národní muzeum Vranje se nachází ve městě Vranje v Srbsku . Je umístěno v budově, která byla v době turecké okupace palácem paši. Historie stavby..

Najít ubytování

Duval, Florida, Jacksonville, 32204

Muzeum umění a zahrad Cummer vystavuje umělecké díla. Toto významné muzeum a vzdělávací centrum se nachází v USA , na Floridě, ve městě Jacksonvill..

Najít ubytování


1200 Getty Center Dr, Los Angeles, CA 90049, USA

Getty Center je moderní budova, ve které se nachází muzeum umění. Stojí v USA , v Kalifornii, v Los Angeles , na 1200 Getty Center Drive. O muzeu ..

Najít ubytování

Záhumenní 26/1

Obecné informaceTechnické muzeum Tatra nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost shlédnout a poznat historii světoznámé československé automobilky pod ..

Najít ubytování


Blaak 516-776, 3011 Centrum, The Netherlands

Muzeum námořnictví je moderní přístavní muzeum v centru Rotterdamu v Nizozemí , na severu Evropy . Dříve bylo známé pod jménem ámořní muzeum Prince..

Najít ubytování

U papírny 9, 788 15 Velké Losiny, Czech Republic

Ruční papírna Velké Losiny patří k nejstarším dosud fungujícím papírenským manufakturám v Evropě. Ruční papírna Velké Losiny se nachází v obci Velké..

Najít ubytování

Jana Kilińskiego 7, Białystok, Polska

Vojenské muzeum Białystok je muzeum militarií v polském Podleském vojvodství. Na nachází se v jeho největším městě Białystoku . Výborná expozice pol..

Najít ubytování


Slatinice 2, 783 42 Slatinice, Czech Republic

Muzeum veteránů Slatinice je netradiční muzeum v České republice , které je věnováno historickým vozům převážně z 30. let 20. století. Nachází se v ..

Najít ubytování

Brothers Vidakovic, Pećinci, Serbia

Muzeum chleba je etnografická expozice znázorňující cestu k výrobě chleba. Nachází se na severním okraji vesnice Pećinci jižním Sremu v Srbsku . Mu..

Najít ubytování

Pod Landekem 64, Ostrava - Petřkovice 725 29

Hornické muzeum Landek park je muzeum v areálu bývalého dolu. Jedná se o propojení hornického muzea a kopce Landek. Nachází se na jihovýchodním úpa..

Najít ubytování


Great Russell Street, London WC1, England, UK

Britské muzeum je muzeum historie a kultury v Anglii. Nachází se v hlavním městě, v Londýně . Leží v ulici Great Russell Street. Bylo založeno v roc..

Najít ubytování

219 25 ST, Fort MacLeod

Najít ubytování

1031 Budapest, Szentendrei Way 131-139, Hungary

Aquincum jsou ruiny římského města v Maďarsku . Kdysi vojenský tábor byl důležitým městem Panonie. Pozůstatky římského města Aquincum se rozkládají ..

Najít ubytování


Gazowa 4, 33-332 Kraków, Poland

Muzeum městského inženýrství je technické muzeum v Krakově, v Polsku . Muzeum vystavuje předměty spojené s historií techniky, technologie, průmyslu ..

Najít ubytování

ČeVáclavské nám. 183, 284 01 Kutná Hora

Kamenný dům je stálou expozicí ČMS. Byl postaven na předhusitských základech, náleží k nejvýznamnějším památkám evropské pozdně gotické architektury..

Najít ubytování

Lendkai 1, Graz

Kunsthaus Graz neboli "Přátelský mimozemšťan" je budova Domu umění ve Štýrském Hradci , v Rakousku . Nachází se v ulici Lendkai 1. Expozice Kunsth..

Najít ubytování


Podbrdské muzuem, Palackého 10, 262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Dobrý den, naše muzeum je přátelské k rodinám s dětmi, máme pro ně dětské hřiště, přebalovací pult a hrací kout,posílám fotky pro ilustraci a muzejn..

Najít ubytování

Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała, Poland

Muzeum Bielsko-Biała je velice atraktivní a vyhledávané muzeum. Nachází se na jihu Polska ve městě Bielsko-Biała , konkrétně v jeho historické část..

Najít ubytování


Zamek Królewski na Wawelu - Państwowe Zbiory Sztuki, 31-001 Kraków, Wawel 5

Hrad Wawel je historické sídlo polských králů. Nachází se v Polsku , asi 1 kilometr jižně od města Krakow , na nízkém pahorku. Hrad Wawel je skutečn..

Najít ubytování

Fabriksvej 23A, 3000 Helsingor, Denmark

Dánské technické muzeum vystavuje rozmanité pokrokové technologické vynálezy z konce 19. a počátku 20. století. Nachází se na ostrovvě Sjælland, cca..

Najít ubytování


1200 W. International Speedway Blvd. (Building 1200) , Daytona Beach, FL 32114

Najít ubytování

Nerubais'ke, Odes'ka oblast, Ukraine

Muzeum partyzánské slávy je podzemní muzeum, které připomíná působení třinácti partyzánských skupin v katakombách pod Oděsou během 2. světové války...

Najít ubytování


710 Avenue de Gaspé Ouest, Saint-Jean-Port-Joli

Najít ubytování

2817, Molėtai 33049, Lithuania

Litevské etnokosmologické muzeum je jedinečné kulturní centrum v Litvě , odhalující vazby Našeho lidstva s kosmickým světem. Nachází se ve východní ..

Najít ubytování


Parkstraße 1, 38440 Wolfsburg, Germany

Muzeum Autostadt je výstavní komplex nacházející se na severu Německa , ve městě Wolfsburg , na břehu Mittellandkanalu. Tyto výstavní prostory jsou ..

Najít ubytování

Staroměstské nám.1, 293 80 Mladá Boleslav

Zajímavý objekt hradu, přestavěného v 18.století na kasárna. Atraktivní exponáty ve stálých expozicích k historii města a vývoji zemědělství, řemesl..

Najít ubytování

89-90 High Street, Battle

Najít ubytování


980 MacArthur Causeway, Miami, FL 33132, USA

Najít ubytování

Mannerheiminaukio 2, 00100 Helsinki, Finland

Kiasma je muzeum současného umění ve Finsku . Nachází se v Helsinkách , na jedné z nejznámnějších ulic finské metropole, v ulici Mannerheiminaukio 2..

Najít ubytování

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech, nám. J. Urbana 141, 337 01 Rokycany

Pamětní síň Jindřicha Mošny v obci Dobřív, 8 km jižně od Rokycan je pobočkou Muzea Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech. Jde o tématicky zaměřenou expo..

Najít ubytování


Rue de la Régence 5, 1000 City of Brussels, Belgium

Královské muzeum výtvarných umění v Belgii se skládají z pěti uměleckých muzeí. Nachází se v Belgii , v Bruselu . Královská muzea výtvarných umění ..

Najít ubytování

15 Union Street, Ryde PO33 2DU, England

Najít ubytování

Vienybės aikštė, Kaunas district municipality 44001, Lithuania

Vojenské muzeum Vitautase Velikého je jedno z nejstarších muzejí vojenské historie v Litvě , jehož vznik sahá do roku 1919. Nachází se v centrální č..

Najít ubytování


Nádražní 53

železniční Museum, které má i expozici historie městské dopravy. Specializuje se na předvádění drobných relikvií z historie zejména tratí v Pardubic..

Najít ubytování

Zámecká 4, Hlučín 748 01

Najít ubytování

Husova 291/3, 286 01 Čáslav, Czech Republic

Najít ubytování


Het Nationale Park De Hoge Veluwe, Houtkampweg 6, 6731 Otterlo, The Netherlands

Kröller-Müller Muzeum je věnováno umění. Je jedno z předních světových muzeí, co se kvality a množství exponátů týká. Nachází se v Nizozemsku , v ná..

Najít ubytování

Žemaičių plentas 75, Kaunas district municipality 47435, Lithuania

IX Kauno fortas je pevnost s nejtemnější brutální historií v Litvě , jejíž vznik sahá do konce 19. století. Nachází se v centrální části země na sev..

Najít ubytování

Masarykova 437/11, Liberec, Česká republika

Severočeské muzeum Liberec je nejstarší umělecko - průmyslové muzeum typu v České republice. Uchovává bohaté sbírky exponátů z nejrůznějších oborů l..

Najít ubytování


Invalidenstraße 43, Berlin, Deutschland

Přírodovědné muzeum je největší přírodovědecké muzeum v Berlíně , v hlavním městě Německa . Toto muzeum se proslavilo kostrou brachiosaura brancai, ..

Najít ubytování

Stortorget 2, 111 29 Stockholm, Sweden

Nobelovo muzeum je věnováno slavnému švédskému chemikovi a vynálezci dynamitu Alfredu Nobelovi. Nachází se ve Švédsku , ve Stockholmu , na náměstí S..

Najít ubytování

T. G. Masaryka 37, 464 13 Frýdlant

Městské muzeum Frýdlant je regionální institucí sloužící celému Frýdlantsku a bylo založeno již roku 1893. V muzeu je malá obrazová galerie sestaven..

Najít ubytování


Holubova 768, Holice 534 01

V Africkém muzeu Dr. Emila Holuba se nacházejí unikátní části ze sbírek našeho nejslavnějšího cestovatele. Etnografické domorodé předměty, zoologick..

Najít ubytování

Pasteursvej 5, 1778 Copenhagen, Denmark

Muzeum Carlsberg je muzeum známého dánského pivovaru Carlsberg. Nachází se v Dánsku , v hlavním městě Kodani , v části Valby, v ulici Valby Langgad..

Najít ubytování

Vasileos Irakliou 10-14, Athens 106 82, Greece

Národní archeologické muzeum v Athénách je domovem sbírky, která je tvořena nejdůležitějšími a nejvýznamnějšími archeologickými artefakty nalezenými..

Najít ubytování


Lipowa 4, 33-332 Kraków, Poland

Fabrika Oskara Schindlera je muzeum a zároveň jeden z nejvýznamnějších symbolů protinacistického odporu v Polsku . Objekt je známý především díky je..

Najít ubytování

Dobrá Voda 5, Hartmanice, 342 01

Najít ubytování

2 Institute Dr, Concord, NH 03301, USA

Najít ubytování


735 Front St, Leavenworth, WA 98826

Najít ubytování

Wielkopiecowa 1, wejście od ul. Piłsudskiego 95,Starachowice

Najít ubytování


Koningin Astridplein 33, Antwerpen, Belgium

Muzeum diamantů Antverpy se nachází v severní Belgii, ve středu města Antverpy , v ulici Koningin Astridplein 19 - 23. Je údajně jedním z pěti muzeí..

Najít ubytování

  1                      12  13  14  15  16  17  18  19  20  21   


Severní Amerika

Kanada (370), USA (2916)