TIXIK.cz » Muzea » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Muzea z celého světa ()Řadit dle: OblíbenostiNejbližšíchNejvzdálenějších


Karl-Marx-Allee 93A, 10243 Berlin, Germany

Muzeum počítačových her Berlín je věnováno historii herních konzolí, herních automatů a počítačových her. Nachází se v Německu , v..

Najít ubytování

A-5084 Grossgmain

Skanzen Salzburger Freilichtmuseum je zajímavý skanzen v Rakousku . Nachází se cca 10 km jihozápadně od Salzburgu , v přírodním parku, na ..

Najít ubytování

Rua Jean Lucart, 3475-031, Portugal

Muzeum Caramulo nabízí vlastně tři muzea v jednom - umělecké, automobilové a hraček. Nachází se v Portugalsku , v městečku Caramulo , v ..

Najít ubytování


Oświęcim, Poland

Osvětim je menší město v jižním Polsku . Toto městečko se stalo bohužel světově známým v době druhé světové války, kdy Němci budo..

Najít ubytování

Oeverlandroute 29, 1509 Zaandam, The Netherlands

Zaanse schans je skanzen v Nizozemsku. Nachází se na břehu řeky Zaa ve správní čtvrti Zaanstad. Zaanse schans leží necelých 10 km od měst..

Najít ubytování

Oberschönauerstraße 62, Schönau am Königsee, Germany

Kehlsteinhaus neboli Orlí hnízdo je neoficiální název pro horské útočiště Adolfa Hitlera, jež sloužilo pro pobavení hostujících hodno..

Najít ubytování


Hafenstr. 11

Ozeaneum Stralsund je největší akvárium v Německu . V roce 2010 bylo vyhlášeno nejlepším muzeem Evropy. Umožňuje návštěvníkům ponoř..

Najít ubytování

36 Quai du Louvre, 75001 Paris, France

Pařížský Louvre je významná francouzská historická a architektonická památka. Nachází se na pravém břehu řeky Seiny v Paříži ve F..

Najít ubytování

nám. Hynka Kličky 293, 261 01 Příbram VI - Březové Hory

Hornické Muzeum Příbram je největší hornické muzeum v České republice . Nachází se ve Středočeském kraji, v Příbrami , ve čtvrti B..

Najít ubytování


Valdštejnovo nám. 1

Regionální muzeum a galerie v Jičíně - muzeum hry (Valdštejnův zámek) je jednou z dominant města Jičína. Jičín je vzdálen asi 90km s..

Najít ubytování

Oldřichova 255/20, 128 00 Prague-Prague 2, Czech Republic

Muzeum Čokoládový dům je věnováno oblíbené pochutině, čokoládě. Jde o první podobné muzeum v Česku . Naleznete ho na adrese Oldřicho..

Najít ubytování

Wola, Warsaw, Poland

Muzeum Varšavského povstání je věnováno ozbrojenému povstání polského lidu proti nacistické okupaci v roce 1944. Nachází se v polském ..

Najít ubytování


Podskalí 2537/4, 397 01 Písek, Czech Republic

Městská elektrárna v Písku je nejstarší vodní elektrárnou v Čechách. Uvnitř mohou návštěvníci navštívit muzeum veřejného osvětle..

Najít ubytování

226, Belgrade - Nikola Tesla (BEG), Belgrade, Serbia

Letecké muzeum se nachází u letiště Surčin, nedaleko Bělehradu , v Srbsku . Podle velikosti a významu muzejních exponátů zde vystavených..

Najít ubytování

U Muzea 398/4, Jablonec nad Nisou, Česká republika

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou se nachází přímo v centru města Jablonec nad Nisou v (České republice ) . Jablonec je vyhláš..

Najít ubytování


Železniční muzeum ČD, 9. května 255, 270 51 Lužná u Rakovníka

Železniční muzeum v Lužné u Rakovníka je největší železniční muzeum v České republice . Nachází se v areálu železniční stanice ..

Najít ubytování

Břetislavova 74

Muzeum sbírá a dokumentuje české i zahraniční loutkářské umění. Stálá expozice turisty obeznámí s vývojem loutkářství v českých..

Najít ubytování

Krňovice 33

Skanzen Krňovice je soubor lidové architektury složený z původních roubených stavení. Nachází se u Třebechovic pod Orebem , v České rep..

Najít ubytování


Hynčice 69, 742 35 Vražné, Czech Republic

Rodný dům Johanna Gregora Mendela, světově proslulého zakladatele genetiky, najdete v malebné vesničce Hynčice , v části obce Vražné mez..

Najít ubytování

Av Pres. Figueroa Alcorta 3401-3499, Buenos Aires, Autonomous City of Buenos Aires, Argentina

Muzeum latinsko-amerického umění Buenos Aires je věnováno latinskoamerickému umění od počátku 20.století do současnosti. Nachází se v ..

Najít ubytování

273 71 Zlonice, Lisovice 7

Železniční muzeum Zlonice vystavuje lokomotivy, nákladní vozy a zabezpečovací zařízení vyrobené do roku 1939. Nachází se v České repu..

Najít ubytování


Viale Vaticano, 00136 Rome, Italy

Muzea Vatikán je soubor muzeí v centru křesťanské víry, ve Vatikánu . Jedná se o obrovskou expozici ve stovkách místností a sálů. Muzea..

Najít ubytování

20 Maresfield Gardens

Freudovo muzeum v Londýně je věnováno slavnému zakladateli psychoanalýzy, Sigmunudu Freudovi. Nachází se ve Velká Británii , v Londýně ,..

Najít ubytování

Memphis, TN, United States

Graceland je bývalé sídlo, kde žil král rock´n´rollu Elvis Presley. Najdeme ho v USA, ve městě Memphis, ve státě Tennessee. Dnes je Grac..

Najít ubytování


Zámek 49/1, 294 71 Benátky nad Jizerou, Czech Republic

Muzeum hraček Benátky nad Jizerou je největší historická sbírka hraček v České republice. Tato soukromá expozice je umístěna v prostor..

Najít ubytování

Freta 16, 01-001 Warsaw, Poland

Muzeum Marie Curie-Skłodowské je velmi zajímavý komplex, v němž jsou vystaveny artefakty, které se týkají života a práce světově význa..

Najít ubytování

Grodzka 24, Gmina Pilzno, Poland

Muzeum loutek neboli muzeum panenek se nachází v Pilznu ve východním Polsku . Návštěvníky láká unikátní sbírkou panenek a loutek z růz..

Najít ubytování


Komenského 10, Opava

Slezské muzeum Opava je muzeum nacházející se ve městě Opava na východě České republiky. Jedná se o nejstarší muzeum v České republi..

Najít ubytování

Bol'shaya Moskovskaya ulitsa, 56, Vladimir, Vladimir Oblast, Russia, 600000

Vladimir а Suzdal jsou dvě slavná historická centra ruského umění. Nachází se v centrální části Ruskа . Vladimir а Suzdal patří do..

Najít ubytování

Žižkova 240/12, 789 01 Zábřeh, Czech Republic

Muzeum Zábřeh je historická expozice ve městě Zábřeh, Olomoucký kraj, Česká republika. Nachází se na dolním konci Masarykova náměstí..

Najít ubytování


Stroupežnického 3181/23, 150 00 Prague-Prague 5, Czech Republic

Království železnic je největší modelová železnice v České republice . Tento úžasný malý svět pro děti i dospělé najdete v hlavní..

Najít ubytování

Andrićev Venac, Belgrade, Serbia

Památník muzeum Ivo Andrić se nachází v ulici Andrićev venac číslo 8 v Bělehrad , hlavním městě Srbska . Je součástí stálé expozice..

Najít ubytování


7-10 The Hard, Portsmouth PO1, UK

Portsmouth Historic Dockyard je námořní muzeum v docích jednoho z největších přístavů na jihu Velké Británie . Přístav Portsmouth pat..

Najít ubytování

6000 East Valencia Road

Pima Air & Space Museum je muzeum letectví a kosmonautiky v USA . Nachází se v Arizoně, v Tucsonu , na 6000 East Valencia Road. Jedno z nejvě..

Najít ubytování

Ke Karlovu 20

Muzeum Antonína Dvořáka je muzeum věnované slavnému českému hudebnímu skladateli. Nachází se v Česku , v Praze a je součástí České..

Najít ubytování


Słowackiego 1

Muzeum Arkadyho Fiedlera je expozice, která prezentuje exponáty nasbírané během dalekých cest známého cestovatele a spisovatele Arkadyho Fi..

Najít ubytování

Barteljorisstraat 26, 2011 Oude Stad, The Netherlands

Corrie ten Boom huis ( The Corrie ten Boom House ) je dům a muzeum nacházející se ve městě Haarlem v Nizozemsku. Corrie ten Boom huis je znám..

Najít ubytování

Kostelní 75

Muzeum má velmi pestré expozice s řadou unikátů (například zcela ojedinělý ozvučený mechanický betlém Jáchyma Metelky, kolekci cechovn..

Najít ubytování


Jana Kochanowskiego, 26-720 Gmina Policzna, Poland

Najít ubytování

Fünfhausenstr. 8-12

Najít ubytování

Mendlovo náměstí 907/1a, Brno-střed, Česká republika

Mendelovo muzeum je instituce, která se věnuje odkazu a významu genetika Johanna Gregora Mendela. Muzeum sídlí v augustiniánském klášteře ..

Najít ubytování


Duval, Florida, Jacksonville, 32204

Muzeum umění a zahrad Cummer vystavuje umělecké díla. Toto významné muzeum a vzdělávací centrum se nachází v USA , na Floridě, ve měs..

Najít ubytování

Vranje, Serbia

Národní muzeum Vranje se nachází ve městě Vranje v Srbsku . Je umístěno v budově, která byla v době turecké okupace palácem paši. H..

Najít ubytování

al. Warszawska 96

Skanzen Lublin je muzeum historické architektury a lidové tvorby. Nachází se v Lublinu , který je jedním z nejvýznamnějších měst v Polsku..

Najít ubytování


1200 Getty Center Dr, Los Angeles, CA 90049, USA

Getty Center je moderní budova, ve které se nachází muzeum umění. Stojí v USA , v Kalifornii, v Los Angeles , na 1200 Getty Center Drive. O ..

Najít ubytování

Záhumenní 26/1

Obecné informaceTechnické muzeum Tatra nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost shlédnout a poznat historii světoznámé československé..

Najít ubytování

Blaak 516-776, 3011 Centrum, The Netherlands

Najít ubytování


U papírny 9, 788 15 Velké Losiny, Czech Republic

Ruční papírna Velké Losiny patří k nejstarším dosud fungujícím papírenským manufakturám v Evropě. Ruční papírna Velké Losiny se na..

Najít ubytování

219 25 ST, Fort MacLeod

Najít ubytování


Jana Kilińskiego 7, Białystok, Polska

Najít ubytování

Slatinice 2, 783 42 Slatinice, Czech Republic

Muzeum veteránů Slatinice je netradiční muzeum v České republice , které je věnováno historickým vozům převážně z 30. let 20. stolet..

Najít ubytování

Brothers Vidakovic, Pećinci, Serbia

Muzeum chleba je etnografická expozice znázorňující cestu k výrobě chleba. Nachází se na severním okraji vesnice Pećinci jižním Sremu ..

Najít ubytování


Pod Landekem 64, Ostrava - Petřkovice 725 29

Hornické muzeum Landek park je muzeum v areálu bývalého dolu. Jedná se o propojení hornického muzea a kopce Landek. Nachází se na jihovýc..

Najít ubytování

Great Russell Street, London WC1, England, UK

Britské muzeum je muzeum historie a kultury v Anglii. Nachází se v hlavním městě, v Londýně . Leží v ulici Great Russell Street. Bylo zalo..

Najít ubytování

1031 Budapest, Szentendrei Way 131-139, Hungary

Aquincum jsou ruiny římského města v Maďarsku . Kdysi vojenský tábor byl důležitým městem Panonie. Pozůstatky římského města Aquincu..

Najít ubytování


Lendkai 1, Graz

Kunsthaus Graz neboli "Přátelský mimozemšťan" je budova Domu umění ve Štýrském Hradci , v Rakousku . Nachází se v ulici Lendkai 1. Expo..

Najít ubytování


1200 W. International Speedway Blvd. (Building 1200) , Daytona Beach, FL 32114

Najít ubytování


Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała, Poland

Muzeum Bielsko-Biała je velice atraktivní a vyhledávané muzeum. Nachází se na jihu Polska ve městě Bielsko-Biała , konkrétně v jeho hist..

Najít ubytování

Zamek Królewski na Wawelu - Państwowe Zbiory Sztuki, 31-001 Kraków, Wawel 5

Hrad Wawel je historické sídlo polských králů. Nachází se v Polsku , asi 1 kilometr jižně od města Krakow , na nízkém pahorku. Hrad Wawe..

Najít ubytování

ČeVáclavské nám. 183, 284 01 Kutná Hora

Kamenný dům je stálou expozicí ČMS. Byl postaven na předhusitských základech, náleží k nejvýznamnějším památkám evropské pozdně g..

Najít ubytování


Fabriksvej 23A, 3000 Helsingor, Denmark

Dánské technické muzeum vystavuje rozmanité pokrokové technologické vynálezy z konce 19. a počátku 20. století. Nachází se na ostrovvě ..

Najít ubytování

Nerubais'ke, Odes'ka oblast, Ukraine

Muzeum partyzánské slávy je podzemní muzeum, které připomíná působení třinácti partyzánských skupin v katakombách pod Oděsou během ..

Najít ubytování

Podbrdské muzuem, Palackého 10, 262 42 Rožmitál pod Třemšínem

Dobrý den, naše muzeum je přátelské k rodinám s dětmi, máme pro ně dětské hřiště, přebalovací pult a hrací kout,posílám fotky pro..

Najít ubytování


Nádražní 53

železniční Museum, které má i expozici historie městské dopravy. Specializuje se na předvádění drobných relikvií z historie zejména tr..

Najít ubytování

Zámecká 4, Hlučín 748 01

Najít ubytování

2817, Molėtai 33049, Lithuania

Litevské etnokosmologické muzeum je jedinečné kulturní centrum v Litvě , odhalující vazby Našeho lidstva s kosmickým světem. Nachází se..

Najít ubytování


Husova 291/3, 286 01 Čáslav, Czech Republic

Najít ubytování

Parkstraße 1, 38440 Wolfsburg, Germany

Muzeum Autostadt je výstavní komplex nacházející se na severu Německa , ve městě Wolfsburg , na břehu Mittellandkanalu. Tyto výstavní pro..

Najít ubytování

Mannerheiminaukio 2, 00100 Helsinki, Finland

Kiasma je muzeum současného umění ve Finsku . Nachází se v Helsinkách , na jedné z nejznámnějších ulic finské metropole, v ulici Manner..

Najít ubytování


Rue de la Régence 5, 1000 City of Brussels, Belgium

Královské muzeum výtvarných umění v Belgii se skládají z pěti uměleckých muzeí. Nachází se v Belgii , v Bruselu . Královská muzea v..

Najít ubytování

Vienybės aikštė, Kaunas district municipality 44001, Lithuania

Vojenské muzeum Vitautase Velikého je jedno z nejstarších muzejí vojenské historie v Litvě , jehož vznik sahá do roku 1919. Nachází se v ..

Najít ubytování

T. G. Masaryka 37, 464 13 Frýdlant

Městské muzeum Frýdlant je regionální institucí sloužící celému Frýdlantsku a bylo založeno již roku 1893. V muzeu je malá obrazová g..

Najít ubytování


Holubova 768, Holice 534 01

V Africkém muzeu Dr. Emila Holuba se nacházejí unikátní části ze sbírek našeho nejslavnějšího cestovatele. Etnografické domorodé před..

Najít ubytování

710 Avenue de Gaspé Ouest, Saint-Jean-Port-Joli

Najít ubytování

Het Nationale Park De Hoge Veluwe, Houtkampweg 6, 6731 Otterlo, The Netherlands

Kröller-Müller Muzeum je věnováno umění. Je jedno z předních světových muzeí, co se kvality a množství exponátů týká. Nachází se ..

Najít ubytování


Masarykova 437/11, Liberec, Česká republika

Severočeské muzeum Liberec je nejstarší umělecko - průmyslové muzeum typu v České republice. Uchovává bohaté sbírky exponátů z nejrů..

Najít ubytování

Žemaičių plentas 75, Kaunas district municipality 47435, Lithuania

IX Kauno fortas je pevnost s nejtemnější brutální historií v Litvě , jejíž vznik sahá do konce 19. století. Nachází se v centrální č..

Najít ubytování


Invalidenstraße 43, Berlin, Deutschland

Najít ubytování

Staroměstské nám.1, 293 80 Mladá Boleslav

Zajímavý objekt hradu, přestavěného v 18.století na kasárna. Atraktivní exponáty ve stálých expozicích k historii města a vývoji země..

Najít ubytování

89-90 High Street, Battle

Najít ubytování


Stortorget 2, 111 29 Stockholm, Sweden

Nobelovo muzeum je věnováno slavnému švédskému chemikovi a vynálezci dynamitu Alfredu Nobelovi. Nachází se ve Švédsku , ve Stockholmu , n..

Najít ubytování

980 MacArthur Causeway, Miami, FL 33132, USA

Najít ubytování

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech, nám. J. Urbana 141, 337 01 Rokycany

Pamětní síň Jindřicha Mošny v obci Dobřív, 8 km jižně od Rokycan je pobočkou Muzea Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech. Jde o tématicky z..

Najít ubytování


Pasteursvej 5, 1778 Copenhagen, Denmark

Muzeum Carlsberg je muzeum známého dánského pivovaru Carlsberg. Nachází se v Dánsku , v hlavním městě Kodani , v části Valby, v ulici V..

Najít ubytování

15 Union Street, Ryde PO33 2DU, England

Najít ubytování

Vasileos Irakliou 10-14, Athens 106 82, Greece

Národní archeologické muzeum v Athénách je domovem sbírky, která je tvořena nejdůležitějšími a nejvýznamnějšími archeologickými ar..

Najít ubytování


Pražská 13, Netvořice 257 44

Expozice soukromé sbírky nabízí široký přehled smaltovaných výrobků denní potřeby, vyrobené pouze na území bývalé Československ..

Najít ubytování

Lipowa 4, 33-332 Kraków, Poland

Fabrika Oskara Schindlera je muzeum a zároveň jeden z nejvýznamnějších symbolů protinacistického odporu v Polsku . Objekt je známý předev..

Najít ubytování

2 Institute Dr, Concord, NH 03301, USA

Najít ubytování


735 Front St, Leavenworth, WA 98826

Najít ubytování

Wielkopiecowa 1, wejście od ul. Piłsudskiego 95,Starachowice

Najít ubytování

Koningin Astridplein 33, Antwerpen, Belgium

Muzeum diamantů Antverpy se nachází v severní Belgii, ve středu města Antverpy , v ulici Koningin Astridplein 19 - 23. Je údajně jedním z p..

Najít ubytování


  1                      12  13  14  15  16  17  18  19  20  21   Severní Amerika

Kanada (368), USA (2919)