TIXIK.cz » Města » Murcia

Ubytování Murcia, hotely Murcia

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Murcia: Hlídač pokojů
Murcia Mapa Mapa hotelů Murcia

Související témata

Satelitní mapa Murcie, Penziony v Murcii, Luxusní ubytování v Murcii, Levné ubytování v Murcii, Autopůjčovny v Murcii, Murcia: Fotografie

Doporučené hotely Murcia


Zobrazit všechny »Murcia: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Murcia Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Murcii, Plánovač výletů, Murcia a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:24:16, Telefon: +34 968 22 19 33, WWW stránky:

Murcia je historické město ve Španělsku . Nachází se v jihovýchodní části země, ve stejnojmenném autonomním společenství, na řece Segura. V současné době má okolo 430 000 obyvatel. Murcia láká návštěvníky na své historické centrum a kulturní vyžití.

Turistické zajímavosti

Murcia je obchodní a vzdělávací centrum celého regionu. Murcia není tak hojně navštěvována turisty, žije především velkým počtem studentů. Nejkrásnější částí města je historické centrum, které bylo z velké části vystavěno v 18. století. Nejvýznamnější památkou je místní katedrála , která byla vybudována ve 14. - 18. století. Díky tomu, že se stavěla tak dlouho, zde vznikla zajímavá směsice stylů, které se říká "středomořská gotika". Uvnitř katedrály se nachází krásně vyzdobená kaple Capilla de los Vélez. Ta je jednou z nejkrásnějších ukázek středověkého umění ve městě. Zároveň jde o jeden z nejzajímavějších příkladů hispánské gotiky. Pokud si chcete vychutnat krásný výhled na město, vystoupejte na věž katedrály . Je otevřena denně od 10 do 13 a od 17 do 19 hodin. Hlavní náměstí města je Plaza Cardenal Belluga. Zajímavou stavbou je také tzv. Casino z roku 1847. O dalších zajímavostech vám podají informace ve zdejším informačním centru. Nachází se na plaza Julián Romea.

Muzea v Murcii

Murcia má také mnoho zajímavých muzeí. Mezi ty nejznámější patří archeologické muzeum Museo Arqueológico a muzeum místního umění Museo de Bellas Artes. To představuje zdejší umění od středověku po současnost. Dále muzeum alegorických postav Museo Salzillo, nesených při muricijském velikonočním průvodu.

Zábava

Murcia během roku hostí mnoho oslav, svátků a festivalů. Mezi ty nejvýznamnější patří muricijský velikonoční průvod, oslava Bando de la Huerta a průvod Entierro de la Sardina. Významný je také muricijský Festival tří kultur. Představuje kulturu křesťanů, židů a arabů, kteří zde po dlouhá staletí žili společně.

Turistické služby

Murcia má širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Nechybí tu ani dobré restaurace a bary. Mezi ty nejoblíbenější patří podniky El Grumete, kde dělají výborné mořské plody a restaurace La Cocina de Cardenal. Díky studentům je tu bohatý noční život. Ve městě se nachází i mnoho klubů. Mezi nejvyhlášenější kluby patří Mundaka, klub La Puerta Falsa a klub Cha Cha Char. Nejživější částí nočního města je oblast okolo univerzity.

Historie

Murcia byla založena v 9. století Maury a brzy se stala významným obchodním centrem. Později i regionálním hlavním městem. V 18. století prošlo město zásadní přestavbou.

Doprava

Murcia je snadno dostupná. Městské letiště se nachází asi 45 km od centra, v San Javieru. Vlakové i autobusové nádraží se nachází na okraji města. Do centra od nich jezdí autobusy. Autem se do města Murcia nejlépe dostanete po dálnici A-7 (E-15) nebo A-30.

Plusy

milí lidé
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
krásné pláže
rovinaté okolí
mírné klima

Proti

nepříjemné chladno v zimě
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
slavnosti
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní
tramvaje

Business travel (průmysl)

těžební
sklářský
chemický
potravinářský
IT


Informace a fakta

GPS: 37.9866, -1.13
Nadmořská výška: 54 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:02:25

Murcia: Recenze

Murcia prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

MurciaSucina (20km)Orihuela (20km)Archena (21km)Mula (32km)Fortuna (21km)Algorfa (31km)Roldán (24km)Alhama de Murcia (30km)

Webmap: 1 2 3