TIXIK.cz » Muzea » Švédsko » Västernorrland » Härnösand » Murberget

Murberget - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Murberget: Hlídač pokojů
Murberget Mapa Mapa hotelů Murberget

Související témata

Murberget: Fotografie

Doporučené hotely Murberget


Zobrazit všechny »Murberget: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Murberget Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Murberget a doprava, Čerpací stanice, benzinky
Sundsvall MuseumMuzea42km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 17:46:52, Adresa: Murbergsvägen 31, 871 50 Härnösand, Švédsko, Telefon: +46 611 886 00, WWW stránky:

Murberget je údajně druhé největší muzeum pod širým nebem ve Švédsku . Nachází se v severní části země, v provincie Västernorrland, ve městě Härnösand .

O muzeu

Murberget je rozlehlé muzeum pod širým nebem, které představuje hlavně lidovou architekturu města Härnösand a jeho okolí. Jako první sem byla umístěna zvonice, kterou přivezli v roce 1913 z vesnice Ullågner. Dnes je tu skoro 80 různých historických staveb. K nejzajímavějším patří tradiční farmářské domy z provincie Ångermanland a starobylý kostel z Murberget. Za pozornost stojí také Rysstugan, což je jediná dřevěná stavba, která unikla požáru v roce 1721, kdy město Härnösand zápalili ruští vojáci. Zajímavá je také hospoda Spjute Inn, která dodnes slouží svému účelu a disponuje malou kuželnou z roku 1910. Murberget ale disponuje také například velkou sbírkou selského nábytku, jednou z největších sbírek pušek ve Švédsku, hudebními nástroji, starým textilem, řemeslnými dílnami a mnohým dalším.

Praktické informace

Murberget je otevřeno od června do srpna od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Vstup je bezplatný. Domy zvenčí si zde můžete ale prohlédnout i v zimě. K muzeu se dostanete z centra města za cca 30 minut. Můžete ale také využít autobus č.2, který jezdí každou hodinu ze zastávky přímo před Rådhuset, nebo autobusem č. 52. Vlakové nádraží se nachází cca 1,3 km do muzea Murberget.


Informace a fakta

GPS: 62.6456, 17.9254
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:40:26

Murberget: Recenze

Murberget prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Härnösand (1.8km)Kramfors (33km)

Webmap: 1 2 3