TIXIK.cz » Města » Munster

Ubytování Munster

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Munster: Hlídač pokojů
Munster Mapa Mapa hotelů Munster

MunsterMunster

Související témata

Satelitní mapa Munsteru, Penziony v Munsteru, Luxusní ubytování v Munsteru, Autopůjčovny v Munsteru, Munster - počasí, Munster: Fotografie

Doporučené hotely Munster


Zobrazit všechny »


Munster: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Munster Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Munsteru, Plánovač výletů, Munster a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 10:42:27, Telefon: +49 251/411 ext. 0

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 51.9624, 7.6257
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:00:21

Munster: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 2742011-08-24 10:10:47
Munster je německé město. Nachází se ve spolkové repulice Nordrhein-Westfalen. Obývá jej kolem 270 000 obyvatel.

Historie města

Kolem roku 800 zde by založen klášter. Při něm poté vyrostla osada. Ta získala v roce 1180 městská práva. Město Munster se zapsalo do historie v období reformace - náboženské protestanské revoluce a později podpisem tzv. Vestfálského míru, který ukončil Třicetiletou válku v roce 1648.

Architektonické památky města

Městské jádro je obklopeno pásmem promenád a zeleně. Ve středu Munster se nachází vysoké štítové domy gotického a renesančního původu. Radnice pochází ze 13. století. Její součástí je Mírový sál, který je vyzdoben pozdně gotickým obložením. Vedle radnice stojí viniční městský dům z roku 1615. K dalším stavebním památkám patří novogotická věž gotického kostela sv. Lamberta, renesanční dům Krameramtshaus - největší cechovní dům ve městě Munster. Severozápadně od radnice stojí dóm z 13. až 14. století. Jedná se o románsko - gotickou baziliku s dvěma chóry. Blízko chrámu se nachází Zemské muzeum umění a kuturní historie. Na západní straně přiléha k městskému centru zámek, kde dnes sídlí univerzita. Součástí je zámecký park a botanická zahrada.

Ostatní informace

Ve městě Munster nechybí ani Zoo. Nedaleko se také nachází vodní nádrž Aasee.

Města a obce v okolí

Munster (0km)Telgte (11km)Westbevern (13km)Havixbeck (15km)Altenberge (14km)Rinkerode (14km)Greven (15km)Ostbevern (17km)Nottuln (19km)

Webmap: 1 2 3