TIXIK.cz » Města » Francie » Mulhouse

Mulhouse - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mulhouse: Hlídač pokojů
Mulhouse Mapa Mapa hotelů Mulhouse

Související témata

Největší města ve Francii, Satelitní mapa Francie, Satelitní mapa Mulhouse, Apartmány v Mulhouse, Levné ubytování v Mulhouse, Autopůjčovny v Mulhouse, Luxusní ubytování v Mulhouse, Mulhouse: Fotografie

Doporučené hotely Mulhouse


Zobrazit všechny »Mulhouse: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mulhouse Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Mulhouse, Plánovač výletů, Mulhouse a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Tour du BollwerkPamátníky0.4km
Temple Saint-ÉtienneChrámy0.5km
Eglise Ste GenevièveNáboženství0.7km
Muzeum Impressionismu ÉtoffesMuzea0.9km
Museum of Textile PrintingMuzea0.9km
Národní automobilové muzeumMuzea1km
DollerŘeky2km
Eglise EvangéliqueNáboženství2km
Mulhouse Ill StadiumStadiony2km
Eglise Evangélique MennoniteNáboženství2km
Paroisse Réformée Mulhouse DornachNáboženství3km
Parc Zoologique et Botanique de MulhouseZoo2km
Electropolis MuseumMuzea3km
Muzeum železnic La CitéMuzea3km
Monument des Anciens de TambowPamátníky3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 16:35:35, Telefon: +33 3 89 32 58 58, WWW stránky:

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

poznávání historie
plavby
umění
zdravotní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

textilní
strojírenský
chemický
IT


Informace a fakta

GPS: 47.7519, 7.3392
Počet obyvatel: 100 000
Nejbližší letiště: Letiště Strasbourg, 105 km
Nejbližší hranice: Německo, 15 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 11:58:23

Mulhouse: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47024.8.2011 10:06:20
Mulhouse (Mylhúzy) je průmyslové město ve Francii . Nachází se ve východní části země, v Alsasku, nedaleko hranic s Německem a Švýcarskem . V současnosti zde žije okolo 110 000 obyvatel. Mulhouse je multietnické město, které nenabízí mnoho památek. Za to je vyhlášené díky svým muzeím.

O Mulhouse

Mulhouse se dělí na Horní město a Dolní město. Dolní město se rozkládá kolem náměstí Réunion a je v současnosti pěší zónou. Horní město se rozvíjí od 18. století. Další částí je tzv. "Nová čtvrť", která patří mezi nejlepší ukázky urbanismu v Mulhouse. Zajímavá je pak také čtvrť Rebberg, která se skládá z domů inspirovaných sídly majitelů bavlníkových plantáží v Louisianě. Původně se v těchto místech rozkládaly vinice.

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější památky ve městě Mulhouse patří renesanční radnice z roku 1553, kostel sv. Štěpána s vitrážemi ze 14. století, pozůstatky středověkých hradeb s baštami, dělnická čtvrť z 19. století, zoologická zahrada a věž Belvédère, z které se vám naskytne nádherný výhledy na město. Krásný výhled si také můžete vychutnat z věže la Tour de l'Europe, která se nachází v centru a dosahuje výšky 106 m. Jedná se o obytnou věž, na jejížm vrcholu se nachází panoramatická restaurace, z které lze za dobrého počasí vidět až na švýcarské Alpy či Schwarzwald. Věž la Tour de l'Europe je v současnosti symbolem města Mulhouse.

Muzea v Mulhouse

Mulhouse je vyhlášený také svými muzei. Mezi ty nejvýznamnější patří Muzeum automobilů (Musée National de l´Automobile ) , které patří k nejlepším na světě, Muzeum železnice (La Cité du Train ) , které je největším muzeem věnovaným železnici v Evropě, Muzeum elektřiny (Electropolis) , Muzeum historie města Mulhouse, Muzeum textilního tisku (Musée de l´Impression sur Étoffes ) , které je mekkou všech textilních designérů a Muzeum tapet (Musée du Papier Peint) , které dokumentuje historii výroby tapet od 18. století.

Turistické služby a zábava

Mulhouse disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je celá řada kvalitních restaurací. Mezi ty oblíbené patří např. restaurace Le Gargantua, l'Entrecôte, Le Rustique, Le Maharadjah a Le Cellier. Mulhouse hostí také během roku celou řadu oslav, svátků a festivalů. Tím nejvyhlášenějším je jazzový festival, který se koná každý rok v srpnu.

Doprava

Mulhouse je nejlépe dostupný autem nebo vlakem. Nejbližším letištěm je EuroAirport Basel Mulhouse Freiburg. Autem se sem dostanete nejlépe po dálnici A36 (E60) a dálnici A35 (E25) . Vlakové nádraží se nachází jižně od centra, na av du Général Leclerc. Dostanete se odtud např. do Colmaru , Basileje či Štrasburku . Jezdí sem samozřejmě i vlaky TGV. Městskou hromadnou dopravu zajišťuje moderní tramvajová doprava, které je v provozu od roku 2006.

Města a obce v okolí

Mulhouse (0km)Lutterbach (4.4km)Brunstatt (3.6km)Illzach (3.5km)Rixheim (4.9km)Morschwiller-le-Bas (5km)Sausheim (4.7km)Zimmersheim (5km)Kingersheim (4.5km)