TIXIK.cz » Města » Mulhouse

Mulhouse - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mulhouse: Hlídač pokojů
Mulhouse Mapa Mapa hotelů Mulhouse

Související témata

Satelitní mapa Mulhouse, Apartmány v Mulhouse, Levné ubytování v Mulhouse, Autopůjčovny v Mulhouse, Luxusní ubytování v Mulhouse, Mulhouse: Fotografie

Doporučené hotely Mulhouse


Zobrazit všechny »Mulhouse: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mulhouse Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Mulhouse, Plánovač výletů, Mulhouse a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:29:34, Telefon: +33 3 89 32 58 58, WWW stránky:

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo
osobitá místní atmosféra
mírné klima

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

poznávání historie
plavby
umění
zdravotní turistiku
studium

Zajímavosti

stará & nová architektura
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

textilní
strojírenský
chemický
IT


Informace a fakta

GPS: 47.7519, 7.3392
Nejbližší hranice: Německo, 15 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 11:58:23

Mulhouse: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:06:20
Mulhouse (Mylhúzy) je průmyslové město ve Francii . Nachází se ve východní části země, v Alsasku, nedaleko hranic s Německem a Švýcarskem . V současnosti zde žije okolo 110 000 obyvatel. Mulhouse je multietnické město, které nenabízí mnoho památek. Za to je vyhlášené díky svým muzeím.

O Mulhouse

Mulhouse se dělí na Horní město a Dolní město. Dolní město se rozkládá kolem náměstí Réunion a je v současnosti pěší zónou. Horní město se rozvíjí od 18. století. Další částí je tzv. "Nová čtvrť", která patří mezi nejlepší ukázky urbanismu v Mulhouse. Zajímavá je pak také čtvrť Rebberg, která se skládá z domů inspirovaných sídly majitelů bavlníkových plantáží v Louisianě. Původně se v těchto místech rozkládaly vinice.

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější památky ve městě Mulhouse patří renesanční radnice z roku 1553, kostel sv. Štěpána s vitrážemi ze 14. století, pozůstatky středověkých hradeb s baštami, dělnická čtvrť z 19. století, zoologická zahrada a věž Belvédère, z které se vám naskytne nádherný výhledy na město. Krásný výhled si také můžete vychutnat z věže la Tour de l'Europe, která se nachází v centru a dosahuje výšky 106 m. Jedná se o obytnou věž, na jejížm vrcholu se nachází panoramatická restaurace, z které lze za dobrého počasí vidět až na švýcarské Alpy či Schwarzwald. Věž la Tour de l'Europe je v současnosti symbolem města Mulhouse.

Muzea v Mulhouse

Mulhouse je vyhlášený také svými muzei. Mezi ty nejvýznamnější patří Muzeum automobilů (Musée National de l´Automobile ) , které patří k nejlepším na světě, Muzeum železnice (La Cité du Train ) , které je největším muzeem věnovaným železnici v Evropě, Muzeum elektřiny (Electropolis) , Muzeum historie města Mulhouse, Muzeum textilního tisku (Musée de l´Impression sur Étoffes ) , které je mekkou všech textilních designérů a Muzeum tapet (Musée du Papier Peint) , které dokumentuje historii výroby tapet od 18. století.

Turistické služby a zábava

Mulhouse disponuje širokou nabídkou ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Samozřejmostí je celá řada kvalitních restaurací. Mezi ty oblíbené patří např. restaurace Le Gargantua, l'Entrecôte, Le Rustique, Le Maharadjah a Le Cellier. Mulhouse hostí také během roku celou řadu oslav, svátků a festivalů. Tím nejvyhlášenějším je jazzový festival, který se koná každý rok v srpnu.

Doprava

Mulhouse je nejlépe dostupný autem nebo vlakem. Nejbližším letištěm je EuroAirport Basel Mulhouse Freiburg. Autem se sem dostanete nejlépe po dálnici A36 (E60) a dálnici A35 (E25) . Vlakové nádraží se nachází jižně od centra, na av du Général Leclerc. Dostanete se odtud např. do Colmaru , Basileje či Štrasburku . Jezdí sem samozřejmě i vlaky TGV. Městskou hromadnou dopravu zajišťuje moderní tramvajová doprava, které je v provozu od roku 2006.

Města a obce v okolí

Mulhouse (0km)Lutterbach (4.4km)Brunstatt (3.6km)Illzach (3.5km)Rixheim (4.9km)Morschwiller-le-Bas (5km)Sausheim (4.7km)Zimmersheim (5km)Kingersheim (4.5km)