TIXIK.cz » Města » Mšeno

Ubytování Mšeno

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mšeno: Hlídač pokojů
Mšeno Mapa Mapa hotelů Mšeno

Související témata

Satelitní mapa Mšena, Mšeno - počasí, Mšeno: Fotografie

Doporučené hotely Mšeno


Zobrazit všechny »Mšeno: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mšeno Mapa Plánovač výletů na míru
Penziony, Apartmány přímo ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mšeno a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:11:23, Nadmořská výška: 359m, Telefon: +420 315 694 721, WWW stránky:

Mšeno je malé město v České republice . Nachází se ve Středočeském kraji, v okrese Mělník, cca 15 km od města Mělník , v nadmořské výšce 330 - 360 m. V současnosti zde žije okolo 1600 obyvatel.

O městečku

Mšeno je považováno za vstupní bránu do chráněné krajinné oblasti Kokořínsko, na jejímž území se nachází řada přírodních a historických památek. Historické jádro Mšena je od roku 2003 městskou památkovou zónou. Dělí se na dvě části - městskou, jejíž centrem je náměstí Míru, Masarykova ulice a kostel svatého Martina a níže položená původně venkovská část, nazývaná Podolec. V současnosti tvoří obě části souvislý celek. K městu Mšeno jsou jinak v současnosti připojeny i samostatné vesnice. Jedná se např. o obec Sedlec, Hradsko či osady Romanova, Ráj a další. Městečko se může jinak také pochlubit slavným rodákem. Je jím Josef Ladislav Píč, který byl významným historikem a spoluzakladatelem české archeologie. Dnes má tato významná postava svojí pamětní desku umístěnou na místní radnici. Mezi další významné rodáky patří např. mořeplavec Augustin Heřman či klavírista, basista, houslista a skladatel Vojtěch Živný, ilustrátor František Bříza a herec a dabér Jiři Zahajský.

Turistické zajímavosti

Mezi nejvýznamnější turistické zajímavosti patří kostel svatého Martina, evangelický kostel v Boleslavské ulici, evangelická zvonička a roubené chalupy v Mělnické ulici, sousoší Panny Marie se sochami svatého Pavla a Šebestiána na náměstí Míru, radnice a městské lázně . Navštívit můžete také Muzeum Mšeno .

Turistika a cykloturistika

Mšeno je vhodné pro milovníky turistiky. Okolí obce je totiž protkáno hustou síťí značených tras jak pro pěší, tak pro cyklisty. Z náměstí pak také vedou okružní turistické naučné Cinibulkovy stezky, v minulosti známé spíše jako Mšenský okruh. U městských lázní začíná vycházkové údolí Debř, kde se nachází řada zajímavostí. Patří mezi ně např. skalní byt, kokořínek, přírodní divadlo, husův pomník a lesní altán Muchomůrka. Mezi další přírodní zajímavosti patří tzv. Průsečná skála, jeskyně Obrazenice, polní opevnění Švédský val , skalní bludiště a tzv. prolezovačky. Skrz Mšeno jinak prochází cyklotrasa č. 0009. V osadě Ráj pak končí tři cyklotrasy vedoucí z různých směrů. Pro milovníky kol a pěší turistiky se zde koná pravidelně dnes již známá Mšenská 50, která nabízí zkušeným i amatérským závodníkům různě dlouhé pěší trasy i cyklotrasy.

Historie

První písemná zmínka o současné obci pochází z roku 1306. Původní osada patřila ke královskému majetku. Ve 14. století tu byla založena tvrz a z vesničky se stalo městečko.

Turistické služby

Mšeno nabízí i dostatečné možnosti k ubytování. K dispozici jsou tu hlavně penziony a ubytovny. Nechybí zde ale ani autokemp . Dobře najíst se můžete např. v restauraci Ráj. Veřejný internet se nachází v městské knihovně či v místním infocentru. Městečko Mšeno jinak také nabízí v rámci městských lázní hezké koupaliště s restaurací. V obci se nachází i známá plochá dráha, na které se koná celá řada různých motocyklových akcí a závodů.

Doprava

Mšeno je dostupné autem, autobusem i vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Praze . Autem se sem dostanete nejlépe po silnici č. 259 a 273. Na jižním okraji města se nachází železniční stanice. Uzel lokální linkové autobusové dopravy se nachází na náměstí Míru. Autobusem se odtud dostanete např. do Mělníka či Mladé Boleslavi a o víkendech odtud jezdí přímé spoje do Prahy .


Informace a fakta

GPS: 50.4381, 14.6325
Nadmořská výška: 359 m
Vzdálenost do hlavního města: Praha, 71 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:02:43

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : www.mestomseno.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, okolní příroda, blízko cyklostezky, rovinaté okolí, blízko do větších měst, rodiště významných osobností, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp, autoopravna, kostel, čerpací stanice, supermarket

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Mšeno: Recenze

Mšeno prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Liběchov (14km)Mělník (15km)Doksy (14km)Štětí (18km)Cítov (18km)Mladá Boleslav (19km)Kosmonosy (21km)Roudnice nad Labem (27km)Mnichovo Hradiště (26km)

Webmap: 1 2 3