TIXIK.cz » Města » Mšec

Mšec - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mšec: Hlídač pokojů
Mšec Mapa Mapa hotelů Mšec

Doporučené hotely Mšec


Zobrazit všechny »


Mšec: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mšec Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mšec a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 09:58:05, Nadmořská výška: 443m

Mšec je městečko v okrese Rakovník , v České republice . Nachází se asi 50 km severozápadně od Prahy . V současné době (2011) zde žije okolo 900 obyvatel. V roce 2006 byl Mšeci přidělen status městys.

Zámek Mšec

V historických písemnostech se objevuje Mšec pod názvem Kornhous již od roku 1316. Je doloženo, že ve 14. století zde stával kostel a dokonce hrad, který byl později vypálen a dnes po něm nejsou žádné fyzické památky. Na stejném místě začátkem 17. století nechal Matyáš Štampach ze Štampachu (císařský rada) postavit zámek. Bylo to opravdu honosné sídlo se čtyřmi křídly a letohrádkem v zahradě. Nešlo pouze o zámek, zásadně přispěl k rozvoji celé oblasti. Matyáš Štampach založil pivovar a nechal vystavět chmelnice. Vznikla obora, bažantnice, sad i zahrady, cihelna a pila. Rybníky také vznikly v této době. Na konci 17. století získal panství významný rod Schwarzenbergů. Ti zámek podstatně zmenšili a přestavěli do barokního stylu. V roce 1767 hostil zámek vzácného hosta, když zde přespal císař Josef II. při inspekci vojenských manévrů. Až do 20. století byl v zámku uložen obsáhlý schwarzenberský archiv, který byl pak přesunut do Třeboně. V druhé polovině 20. století zámek sloužil zemědělskému družstvu a jako ubytovna. V současné době část budovy využívá místní základní škola. Zámek Mšec až do nedávna nebyl přístupný. V roce 2011 bude poprvé otevřen pro veřejnost.

Vzácné mšecké varhany

Dominantou Mšece je kostel sv. Kateřiny Alexandrijské, který stojí v těsné blízkosti zámku. Jeho varhany z roku 1587 patří k nejstarším dochovaným v Čechách. Kostel ovšem není tak starý, varhany byly přestěhovány do současného svatostánku potom, co původní gotický kostel byl zbořen. Varhany jsou opravdovým unikátem, proto pokud zavítáte na mši, kde se bude na ně hrát, určitě nebudete litovat. Prostředky na údržbu tohoto unikátu se získávají z charitativních koncertů.

Mšec v nádherné krajině

Mšec leží na pomezí Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko a Přírodního parku Džbán. Je tedy obklopen nádhernými lesy a rybníky. Domky Mšece se rozkládají na mírném svahu, který stoupá od údolíčka potoka Loděnice, kterému se také říká Kačák. Na něm vzniklo několik rybníků, z nichž největší je tzv. Červený rybník. Tyto rybníky jsou významné chovem sladkovodních ryb. Některé vodní plochy jsou určeny i k rekreaci. V těsné blízkosti Mšece se nachází několik kempů. Ty jsou vynikajícím výchozím bodem pro objevování krajiny, která je protkaná mnoha turistickými a cykloturistickými trasami. Zavedou vás do velice nádherných míst, včetně hradů. Za zmínku rozhodně stojí nedaleký hrad hrad Křivoklát , nebo zámek Lány, což je sídlo prezidenta Česká republiky . V sezóně jsou místní lesy rájem houbařů a sběračů borůvek. Pokud si chcete užít klidu, zamiřte právě sem, protože tato oblast zatím ještě není objevena velkými davy turistů.

Jak se sem dostat

Do Mšece se dostanete pouze autem, nebo autobusem, protože sem nevede železniční trať. Výhodou je, že leží v těsné blízkosti silnice E48, která vede z Prahy do Karlových Varů .


Informace a fakta

GPS: 50.2048, 13.8993
Nadmořská výška: 443 m
Vzdálenost do hlavního města: Praha, 64 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:02:44

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Aktivity: paintball, maraton
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: osobitá místní atmosféra, dobrá občanská vybavenost, vlastní vlaková zastávka, klid, okolní příroda, rovinaté okolí, blízko do větších měst, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: bankomat, banka, kemp, autoopravna, doktor, čerpací stanice, nemocnice
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: shopping, aktivní dovolenou, romantiku, sportovní turistiku

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Mšec: Recenze

Mšec prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Třebíz (10km)Tuchlovice (10km)Mutějovice (14km)Slaný (14km)Doksy (14km)Kladno (16km)Rakovník (16km)Louny (18km)Křivoklát (19km)

Webmap: 1 2 3