TIXIK.cz » Itálie » Emilia-Romagna » Ravenna » Ravenna » Mozaiky v chrámu San Vitale

Mozaiky v chrámu San Vitale - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mozaiky v chrámu San Vitale: Hlídač pokojů
Mozaiky v chrámu San Vitale Mapa Mapa hotelů Mozaiky v chrámu San Vitale

Mozaiky v chrámu San VitaleMozaiky v chrámu San Vitale

Související témata

Mozaiky v chrámu San Vitale: Fotografie

Doporučené hotely Mozaiky v chrámu San Vitale


Zobrazit všechny »


Mozaiky v chrámu San Vitale: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mozaiky v chrámu San Vitale Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mozaiky v chrámu San Vitale a doprava
San´t Apollinare Nuovo0.7km
Rocca Malatestiana Di Cesena32km
Castel Sismondo50km
San Marino57km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 06:23:38

Mozaiky v chrámu San Vitale tvoří unikátně zachovalou výzdobu v byzantském chrámu San Vitale v Ravenně v Itálii . Dal je vybudovat, stejně, jako jedinečný chrám, císař Justinián a jeho manželka Theodora.

Byzantské laškování se západem

V 6. století dobyli byzantští císaři Itálii, a význam Ravenny neskutečně stoupl. Císař Justinián postavil ve městě mnoho nových chrámů, které zůstávají svědectvím byzantského umění na západě. Kostel San Vitale, zvenku strohý, uvnitř však vyzdoben oslnivou nádherou, byl vysvěcen roku 547 n.l.

Kousek po kousku

K sestavení mozaiky se používají nepravidelné barevné kostičky z mramoru, skla či keramiky. Nazývají se tesserae a jsou kladeny vedle sebe do cementové malty. Některé tesserae tvořící pozadí výjevů jsou potaženy tenkou vrstvou zlata. Kousky perleti dokonce pomáhají zdůraznit zářivost šperků císařského páru. Po stranách apsidy doslova září dvě mozaiky představující nalevo císaře Justiniána a napravo císařovnu Theodoru. Císař drží v ruce menší misku určenou pro posvěcenou hostii. Dva diákonové nesou kadidelnici a evangeliář vykládaný kameny. Díky tomu, že jsou kameny nestejnoměrně nakloněny vůči rovině stěny, odráží více nebo méně světla. Dodávají tak povrchu mozaiky mihotavý vzhled a barvám větší sytost a lesk v porovnání s malbou.

Praktické informace

Bazilika je pro veřejnost přístupná ve všední dny v období do 31.března od 9:00 do 17:30, od 1.dubna od 9:00 do 19:00. Pokladna zavírá 15 minut před zavírací dobou. Vstupné je € 9.50, zahrnuje prohlídku San´t Apollinare Nuovo , Neoniano, San Vitale a Mauzoleum Gally Placidie, Arcibiskupskou kapli a muzeum) . V historickém centru je omezená doprava, ale autobusovou linkou č.1 se dostanete na zastávku Piazza Baracca, odkud je do San Vitale blízko.


Informace a fakta

GPS: 44.4198, 12.1971
Nadmořská výška: 7 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:18

Mozaiky v chrámu San Vitale: Recenze

Mozaiky v chrámu San Vitale prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Ravenna (0.3km)Lido Adriano (9km)Santerno (11km)Marina di Ravenna (10km)Porto Corsini (10km)Russi (14km)Marina Romea (12km)Bagnacavallo (18km)Lido di Classe (15km)

Webmap: 1 2 3