TIXIK.cz » Města » Moskva

Moskva - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Moskva: Hlídač pokojů
Moskva Mapa Mapa hotelů Moskva

MoskvaMoskva

Související témata

Satelitní mapa Moskvy, Tipy na výlety poblíž Moskvy, Penziony v Moskvě, Luxusní ubytování v Moskvě, Apartmány v Moskvě, Levné ubytování v Moskvě, Autopůjčovny v Moskvě, Moskva - počasí, Moskva: Fotografie

Doporučené hotely Moskva


Zobrazit všechny »


Moskva: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Moskva Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Moskvě, Plánovač výletů, Moskva a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:17:47

Plusy

osobitá místní atmosféra
dobré pivo
krásná architektura
živá a zábavná destinace
skvělé jídlo
převážně dobré počasí
milí lidé
má zábavní park
UNESCO

Proti

poměrně draho
příliš mnoho turistů
výskyt podvůdků na turisty
vyskytující se zchátralé budovy
nepříjemné chladno v zimě

Vhodné pro

poznávání historie
noční život
plavby
shopping
sportovní turistiku
studium

Zajímavosti

církevní památky
historické centrum
stará & nová architektura
mrakodrapy
politické centrum

Doprava a dopravní možnosti

letecká
metro
tramvaje
železniční

Business travel (průmysl)

textilní
chemický
potravinářský


Informace a fakta

GPS: 55.7422, 37.611
Nadmořská výška: 124 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-23 20:43:51

Moskva: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 68Recenze: 2422011-08-24 10:22:34
Moskva je hlavní město Ruské federace a jedno z největších evropských měst. Žije zde více než 10 milionů obyvatel. Je to politické, hospodářské a kulturním centrum Ruské federace, největší země světa.

Vznik města

Středověké osídlení na území dnešní Moskvy je doložené od první poloviny 12. století. První osada vznikla na místě původního dvorce bojara Kučky. Dvorec byl nazýván Kučkovo, nebo též Moskva, a to podle jména stejnojmenné řeky, která jím protékala. První písemná zmínka o vzniku města pochází z roku 1147. Kníže Jurij Dolgorukij zde založil pevnost Kreml. Díky strategické poloze Moskvy na průsečíku obchodních cest zde vzniklo opevněné obchodní centrum.

Suzdalská knížata a sídlo ruských metropolitů

Rozhodující pro budoucí postavení Moskvy byl růst moci suzdalských knížat, která se stala předním šlechtickým rodem. Moskva se nacházela v centru jejich držav a získala tak velmi významnou pozici. Druhým významným momentem byl příliv obyvatel, uprchlíků z jihu Ruska, které sužovaly nájezdy kočovníků. Dalším významným krokem bylo přesídlení ruských metropolitů do Moskvy a vybudování pěti kamenných chrámů Metropolitou Theognostem a Ivanem I. (Ivan Kalita). Tím se Moskva stala i církevním centrem Ruska.

Nájezdy kočovníků a bitva na Kulikově poli

Na svou dobu byla Moskva poměrně velké město. I proto byla často pustošena nájezdy tatarských vojsk. Z důležitých momentů, které ovlivnily historii Moskvy, je proto významná zejména porážka tatarského vojska na Kulikově poli Dmitrijem Donským roku 1380.

Vypálení Moskvy a její následné obnovení

O dva roky později přišla odvetná výprava chána Tochtamyše. Ten Moskvu věrolomně dobyl díky porušení slibu. Město vydrancoval, zapálil a povraždil více jak 24 000 mužů, žen i dětí. Významný vládce Ivan III. definitivně zlomil moc mongolsko-tatarských nájezdníků roku v bitvě na řece Ugra roku 1480. Se svojí ženou, byzantskou princeznou Sofií Palailogovnou, se podílel na obnově a rozvoji architektury města. K tomuto účelu byli do Moskvy pozváni i italští architekti. V tomto období vznikl Uspenský chrám, Archangelský chrám a Blagověsčenský chrám, byly dokončeny hradby a věže pevnosti Kreml, a začaly se více budovat kamenné stavby.

Vpády nepřátelských armád

Na počátku 17. století byla Moskva dočasně obsazena polskými vojsky. Roku 1612 byla osvobozena. Roku 1812 Moskvu na nějaký čas dobyl Napoleon, ale toto vítězství rozpoutalo vlasteneckou válku, ve které byla nakonec francouzská vojska poražena. V prosinci téhož roku se z původních 450 000 francouzských vojáků a jejich spojenců vracelo jen nějakých 20 000 vojáků. Dalším mimořádným mezníkem byl rok 1941. Dne 30. září 1941 zahájila 2. tanková skupina Heinze Guderiana útok na Moskvu. Boje trvaly až do dubna 1942, kdy byla armáda nacistického Německa poražena. To vedla ke zlomu v průběhu celé druhé světové války a ve svém důsledku k vítězství spojeneckých protinacistických sil.

Moskva město kultury a vzdělání

Přes všechny rány osudu Moskva poskytla světu mnoho kulturních a intelektuálních hodnot a je považována za jedno z nejkrásnějších měst světa. Dnešní Moskva má více než 60 univerzit a sídlí zde patriarcha ruské Pravoslavné církve.

Města a obce v okolí

MoskvaKrasnogorsk (19km)Chimki (19km)Mytišči (20km)Balašicha (22km)Odincovo (23km)Nachabino (29km)Puškino (33km)Domodedovo (34km)

Webmap: 1 2 3