TIXIK.cz » Města » Mosjøen

Mosjøen - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mosjøen: Hlídač pokojů
Mosjøen Mapa Mapa hotelů Mosjøen

Související témata

Mosjøen: Fotografie

Doporučené hotely Mosjøen


Zobrazit všechny »Mosjøen: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mosjøen Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mosjøen a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:50:12, Telefon: +47 75 10 13 00

Mosjøen je město v Norsku , které se nachází v oblasti Nordland. Od hlavního města Oslo je město Mosjøen vzdáleno přibližně 670 km na sever. Stará část města se řadí k nejkrásnějším a nejpůsobivějším v Norsku . Ve městě žije kolem 10 000 obyvatel.

O městě Mosjøen

Město Mosjøen mělo silné vazby na Británii . V polovině 19. století tam přišli britští podnikatelé a obchodníci a dovezli na tu dobu pokročilé parní stroje a věci pro zpracování dřeva. Díky tomu se dnešnímu Mosjøenu začalo dařit a obchody vzkvétaly. Mosjøen získal statut města jako první v této oblasti. Současný Mosjøen je rozdělen na dvě části. Moderní, převážně průmyslovou část, a starou část, nazývanou Sjøgata.

Zajímavosti města Mosjøen

Mosjøen leží na březích fjordu Vefsnfjord. Z příjezdové silnice město nepůsobí nějakým zvláštním dojmem. Určitě ale do města Mosjøen odbočte a zajeďte se podívat do historické části Sjøgata. V této části se nachází více než 100 chráněných starých budov, mezi kterými se táhnou krásné uličky. Atmosféru této čtvrti si můžete vychutnat v místních dobových restauracích a kavárnách. Kromě starých domů patří do Starého města také zrenovované původní skladiště a lodní doky. Více se můžete dozvědět v knize prodávané v Mosjøenském muzeu. Jednu část tohoto muzea tvoří ve čtvrti Sjøgata skladiště Jakobsensbrygga. Je to malé muzeum, mapující dějiny města Mosjøen od začátku 19. století. Je tam zajímavá expozice fotografických zvětšenin, které dokládají historii města. Druhou část Mosjøenského muzea tvoří celek několika vesnických staveb, farmářských usedlostí a obchodů. Tato část je nazývána Bygdesamlinga a nachází se severovýchodně od centra města Mosjøen. Nedaleko odtamtud stojí kostel Dolstad Kirche, postavený v roce 1735 na místě původního středověkého kostela.

Ubytování a stravování

Z ubytovacích kapacit je ve městě Mosjøen zajímavý Fru Haugans Hotel. Tento hotel je nejstarší v severním Norsku . Jeho nejstarší část pochází již z roku 1794. Kromě tohoto hotelu najdete v Mosjøen i další možnosti k ubytování. Milovníci kempování najdou asi 500 m jihovýchodním směrem od centra města Mosjøen Camping. V kempu jsou k dispozici vybavené sruby v různých cenových relacích a také dráha na bowling. V Mosjøenu najdete i vynikající pekárnu. Pochází z roku 1842 a jmenuje se Heimebakeriet. Může si tam dát kromě pečiva také kávu, zákusky a jednodušší jídla. Restaurace v Mosjøenu nabízejí především tradiční norská jídla a rybí speciality.

Turistická kancelář

V turistické kanceláři Mosjøen získáte mnoho cenných informací ohledně města Mosjøen a o jeho okolí. Poradí Vám s výběrem ubytování, doporučí výlety do okolí a seženete tam i podrobné mapy této oblasti. V kanceláři máte možnost za menší poplatek využít internet. Turistickou kancelář najdete ve čtvrti Sjøgata, na jejím jižním konci.

Doprava

Menší letiště s pravidelnými lety do města Trondheim najdete asi 6 km jižně od Mosjøenu. Město také leží na železniční trase mezi Trondheimem a Fauske . Je možné využít i autobusové dopravy. Mosjøen leží kousek od známé dálnice E6, které se neřekne jinak než Arktická dálnice. Díky ní totiž můžete dále pokračovat pohodlně do severnějších částí Norska .

Plusy

blízko letiště
pobyty u moře

Vhodné pro

aktivní dovolenou
sportovní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Aktivity

kayaking
potápění
rybaření
surfování

Služby

kemp
půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 65.8333, 13.2
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:13:58

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko letiště, pobyty u moře, rodiště významných osobností, sauna, lesy, velmi chladno

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Mosjøen: Recenze

Mosjøen prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

MosjøenSandvik (16km)

Webmap: 1 2 3