Montserrat - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Montserrat: Hlídač pokojů
Montserrat Mapa Mapa hotelů Montserrat

MontserratMontserrat

Související témata

Montserrat: Fotografie

Doporučené hotely Montserrat


Zobrazit všechny »


Montserrat: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Montserrat Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Montserrat a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Slavonické podzemí4km
Kámen republiky27km
Nejsevernější bod Rakouska27km
Deštná21km
Vranovská přehrada32km
Třebíčská židovská čtvrť42km
Jihlavské podzemí45km
Arneštovice60km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 08:03:50, Nadmořská výška: 548m

Montserrat je vrchol (548 m) a poutní místo s kostelem Panny Marie. Nachází se u Cizkrajova, přibližně 5 km severovýchodně od města Slavonice , na jihu České republiky . Montserrat leží v nádherné přírodě, v turistické oblasti Česká Kanada .

Poutní místo Montserrat

Montserrat dostal jméno podle slavného poutního místa v bazilice španělského benediktinského kláštera na Montserratu (asi 40 km severovýchodně od Barcelony) . Interiér kostela je přístupný pouze v době poutí, které se konají od května do listopadu. Na přístupu ke kostelu je pod zalesněným vrcholem velmi pěkný výhled do kraje.

Historie poutního místa

První kostelíček byl na vrcholu založen už v roce 1651. Jeho iniciátorem byl plukovník císařské armády Bartoloměj Tannazoll-Zill z Bolíkova. Když byl raněn v jedné z bitev třicetileté války, přislíbil za své uzdravení vykonat pouť do španělského Montserratu. Tam, před sochou Matky Boží, se rozhodl postavit doma kapli, do které umístil sochu zvanou La Morena - Černá (Nuestra Senora de Montserrate) . Kaple byla později rozšířena na velký poutní kostel (byl vybudován v letech 1712 až 1717) , který se stal filiálním kostelem farního chrámu v Cizkrajově. V rámci josefínských reforem byl kostel v roce 1786 zrušen a částečně zničen. Později byl znovu obnoven v letech 1858 až 1865. Před kostelem vyúsťuje pramen dobré vody, prýštící ze skály vedle hlavního oltáře, kde je zakrytý vstup do studánky.


Informace a fakta

GPS: 49.0179, 15.3917
Nadmořská výška: 548 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:35

Montserrat: Recenze

Montserrat prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Slavonice (3.7km)Dačice (8km)Kunžak (19km)Telč (19km)Strmilov (21km)Jindřichův Hradec (32km)Vranov nad Dyjí (34km)Počátky (29km)Třešť (31km)

Webmap: 1 2 3