TIXIK.cz » Města » Kanada » Québec » Montreal

Montreal - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Montreal: Hlídač pokojů
Montreal Mapa Mapa hotelů Montreal

Související témata

Největší města v Kanadě, Satelitní mapa Kanady, Satelitní mapa Montrealu, Luxusní ubytování v Montrealu, Levné ubytování v Montrealu, Autopůjčovny v Montrealu, Penziony v Montrealu, Apartmány v Montrealu, Montreal: Fotografie

Doporučené hotely Montreal


Zobrazit všechny »Montreal: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Montreal Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Montrealu, Plánovač výletů, Montreal a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra
St Mark Coptic Orthodox ChurchNáboženství0.1km
Nettoyeur Notre Dame Du RosaireNáboženství0.8km
St George Antiochian Orthodox ChurchNáboženství0.9km
Jean Talon StreetUlice1km
Jean-Talon MarketTržnice1km
CrémazieStanice MHD2km
Eglise Orthodoxe St Nicholas D'AntiocheNáboženství1km
Anciennes ÉcuriesPamátníky2km
Dante MonumentPamátníky2km
Incinérateur des carrièresPamátníky2km
Jarry Park StadiumStadiony2km
Boulevard Shopping CentreShopping3km
Caisse Populaire Préfontaine HochelagaBanky4km
TD Canada TrustBanky4km
Théâtre Espace GoDivadla3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:01:00, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
čisté metro
město s kosmopolitním charakterem
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
krásné památky
živá a zábavná destinace
osobitá místní atmosféra
levno

Proti

nesnesitelné letní teploty
nepříjemné chladno v zimě
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
festivaly
noční život
plavby
studium
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
mrakodrapy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
námořní
metro

Business travel (průmysl)

filmový
IT


Informace a fakta

GPS: 45.5475, -73.6132
Nadmořská výška: 50 m
Počet obyvatel: 1 6 00  000
Rok založení města: 1642
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 7:32:56

Montreal: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 69Recenze: 12424.8.2011 8:46:30
Montreal je největší město provincie Québec v Kanadě a druhé největší kanadské město (po Torontu ) . Díky historickému vlivu francouzské kultury je to město, které díky své výjimečné atmosféře rozhodně stojí za návštěvu. Je to druhé největší francouzsky mluvící město na světě (po Paříži) - a přitom střed města je překvapivě anglický. Montreal leží v jihovýchodní části provincie Québec , asi 270 km od hlavního města provincie Québec a 190 km od hlavního města Kanady, Ottawy . Samo město leží na Montrealském ostrově na soutoku řek Ottawy a Řeky sv. Vavřince.

Pohledy do historie

První Evropané, v čele s Jacquesem Cartierem, přišli na území dnešního města v roce 1535. Tehdy tu stávala osada Hochelega a území patřilo indiánskému kmenu Irokézů. V roce 1611 tu Samuel de Champlain založil obchodní místo pro prodej kožešin, ale Irokézové své území bránili, takže trvalá evropská osada byla založena Francouzi až v roce 1639. Mír s Irokézi byl uzavřen až roku 1701. Osada potom zůstala pod nadvládou Francouzů do roku 1763, kdy celé území definitivně zabrala Británie. V tomto období se osada již jmenovala Montreal. V roce 1832 se Montreal stal městem, a začali přibývat anglicky mluvící obyvatelé. V období po roce 1860 jeho ekonomická síla velmi vzrostla a po připojení sousedních měst se Montreal stal zase hlavně frankofonním městem. Vznikla tradice střídání anglicky a francouzsky mluvících starostů, která trvala do roku 1914. V období dvacátých až čtyřicátých let minulého století mělo město Montreal pověst "hříšného města", zejména proto, že v sousedních USA panovala přísná prohibice. Toto napravil Jean Drapeau, starosta od roku 1954, jehož zásahy a projekty nastartovaly dynamický rozvoj města a novou výstavbu včetně dnes charakteristických mrakodrapů. V roce 1967 se v Montrealu konala světová výstava EXPO´67, v roce 1976 potom Olympijské hry.

Dnešní Montreal

Vlivem silné katolické tradice bylo ve Montrealu postaveno velmi mnoho kostelů, takže město je často nazýváno "Městem Svatých" a "Městem sta věží", a mnoho názvů ulic začíná na "St" (=svatý) . Větší část města včetně historického jádra leží na úpatí hory Mount Royal kterou obyvatelé přátelsky nazývají jen "horou" (The Mountain) . Centrum města tvoří výrazná skupina mrakodrapů, které obklopuje park Mount Royal Park. Centrální park byl navržen v roce 1876. V parku je umělé jezero Beavera a ve středu parku je mohutný kříž. Dalším významným parkem je Parc Jean-Drapeau na ostrovech St-Heléné a Notre-Dame. Na ostrově Notre-Dame je automobilová dráha, kde se konají automobilové závody. Na ostrově St-Heléné je zábavní park.

Old Montreal

Historická část města je nazývána Starý Montreal, a rozkládá se jihovýchodně od centra města. Jeho dominantou je radnice, která připomíná pařížskou radnici. Další významnou památkou je bazilika ( Basilique Notre-Dame) a kostel svatého Josefa, který je největší kostel v Kanadě. Ve východní části města je Olympijský Park. V roce 1976 se tu konaly letní olympijské hry. V parku se nachází botanická zahrada. V Montrealu je celá řada muzeí, divadel a galerií. Ve městě se nachází také Čínská čtvrť s řadou restaurací a obchodů.

Města a obce v okolí

Montreal (0km)Laval (10km)Longueuil (13km)Saint-Eustache (21km)Beaconsfield (24km)Charlemagne (22km)Chambly (28km)Mont-Saint-Hilaire (33km)Saint-Charles-sur-Richelieu (37km)

Webmap: 1 2 3