TIXIK.cz » Francie » Île-de-France » Ville de Paris » Paříž » Montparnasse

Montparnasse - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Montparnasse: Hlídač pokojů
Montparnasse Mapa Mapa hotelů Montparnasse

MontparnasseMontparnasse

Související témata

Montparnasse: Fotografie

Doporučené hotely Montparnasse


Zobrazit všechny »


Montparnasse: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Montparnasse Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Montparnasse a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Sorbona2km
Latinská čtvrť2km
Tuilerijské zahrady v Paříži2km
La Conciergerie3km
Most Alexandra III. PAříž2km
Place de la Concorde3km
Les Halles3km
Bastille4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Mrakodrapy, Aktuální čas: 23:23:20, Adresa: 7 Rue de l'Arrivée, Paris, Francie, Paris, 75015, Telefon: +33 1 43 35 06 24, WWW stránky: ,


Informace a fakta

GPS: 48.842, 2.3203
Nadmořská výška: 56 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:25:46

Montparnasse: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 57Recenze: 7630.1.2012 22:31:42
Je to nejvyšší mrakodrap v Paříži. Odtamtud je krásný výhled na celou Paříž. Vstup stojí pár korun, takže to rozhodně stojí za to. Úžasný je tam výtah, protože montparnass má neskutečně mnoho pater, a výtah je nahoře za ani minutu. Ve výtahu je dost slušné převýšení až mě z toho chvilku bolely uši. ale v podvečer je tam hezky, když zapadá slunko a jsou červánky. Paříž je pak hezky osvětlená. Doporučuji.
 1.9.2010 21:47:12
Montparnasse provází hned několik kontroverzí a příběhů. Stejně, jako Eiffelova věž, i nejvyšší budova Paříže rozděluje názory lidí na dvě strany. Jedni nesnáší, že krásné historické jádro Paříže ničí tak obludná hranatá budova, jiní ji berou jako další turistický cíl a nevadí jim.

Montparnasse vznikl v době moderního rozkvětu Paříže ve 20. století. Představitelé Paříže dlouhá léta přemýšleli, kde by postavili moderní čtvrť La Defense. Na místě dnešního Montparnasse tak původně měla vzniknout celá moderní čtvrť, která je ale dnes umístěna téměř na opačném konci Paříže. Každopádně Montparnasse měla být první budova moderní čtvrti, po dostavení mrakodrapu se ale budování přesunulo právě na La Defense. Budova tak dnes doslova vyčnívá z jinak historické čtvrtě,a díky své výšce vykukuje skoro na každém kroku. Bylo podáno již několik návrhů na zbourání mrakodrapu, mezi návrhy se objevilo i možné řešení v podobě oblepení Montparnasse zrcadly, aby se budova stala téměř neviditelnou. V každém případě, z mrakodrapu je krásný výhled na celou Paříž a je tu rozhodně větší klid než na Eiffelovce, takže se tam rozhodně jeďte podívat.

Města a obce v okolí

Paříž (2.8km)Bougival (14km)Louveciennes (15km)Jouy-en-Josas (14km)Le Port-Marly (16km)Argenteuil (13km)Bailly (18km)Igny (14km)Buc (16km)

Webmap: 1 2 3