TIXIK.cz » Francie » Île-de-France » Paříž » Montmartre

Montmartre - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Montmartre: Hlídač pokojů
Montmartre Mapa Mapa hotelů Montmartre

Související témata

Montmartre: Fotografie

Doporučené hotely Montmartre


Zobrazit všechny »Montmartre: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Montmartre Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Montmartre a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Place du Tertre v Paříži0km
Avenue de Clichy1km
Opera Paříž2km
Place de la Concorde3km
Tuilerijské zahrady v Paříži3km
Les Halles3km
Most Alexandra III. PAříž3km
La Conciergerie3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Náměstí, Aktuální čas: 20:51:07, Adresa: 21 Place Tertre, Paris, Francie, Telefon: +33 1 42 62 21 21, WWW stránky:

Montmartre je název jedné z nejhezčích čtvrtí v Paříži ve Francii . Jedná se o historickou čtvrť, která se tyčí na kopečku stejného názvu. Historické uličky Montmartre vás zavedou až ke kouzelné bazilice, Basilique du Sacré Coeur de Montmartre , která je jednou z dominant Paříže.

Obecné informace

Celá čtvrť na Vás bude doslova dýchat historií, se kterou je úzce spojena. Pařížané jsou na Montmartre značně hrdí. Při procházce po této čtvrti vás nejvíce zaujmou desítky restaurací klasického francouzského stylu, kdy jsou stolky vystrčeny do ulice. Klasický důkaz toho, že obyvatelé Francie žijí především na ulici. Po příchodu na náměstíčko před basilikou vám připadne, že se zde zastavil čas. Nenajdete tu žádné restaurace s neonovými nápisy - pouze staré domky s původní architekturou i designem z doby před stovkami let. Náměstí Place du Tertre , kde je doslova hlava na hlavě, zdobí kromě restaurací v dobovém stylu také místní umělci, kteří vás za několik EUR rádi nakreslí. Nutno podotknout, že oblast okolo Sacré coeur je jedna z nejhezčích v celé Paříži a o tomto náměstí to platí dvojnásob.

Osobnosti

Montmartre je úzce spjata s života mnoha světoznámých umělců (například Pablo Picasso) . Čtvrť Montmartre byla totiž přímo nakloněna umění ve všech podobách, a podporovala začínající, chudé umělce, kteří zde mohli zdarma bydlet. Kvůli spjatosti umělců s touto čtvrtí je zde také hřbitov umělců, kde jsou pochováni největší velikáni francouzského umění, například Alexander Dumas, Émile Zola nebo stovky dalších.

Doporučení

Pokud navštívíte Paříž, je pro vás návštěva dominanty Sacre Coeur povinností. Neošiďte se ale o jedinečný zážitek tím, že na vrcholek vyjedete s pomocí lanovky, a v klidu si celou čtvrť Montmartre projděte - stojí to za to. Ze spodní části čtvrť Montmartre obepíná boulevard de Clichy, jedna z nejrušnějších ulic Paříže. Stojí zde například světoznámý kabaret Moulin Rouge , od kterého se příjemnými uličkami můžete vydat skrze celý Montmartre až na vrcholek baziliky. V případě, že cestujete metrem, vystupte na zastávce Blanche, a k bazilice pokračujte pěšky.


Informace a fakta

GPS: 48.8863, 2.3409
Nadmořská výška: 123 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:38:50

Montmartre: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 57Recenze: 7612.2.2012 21:49:02
Montmartre je nejromantičtější čtvrtí v Paříži. Není nic hezčího - procházka v podvečerních hodinách a pak zajít do malinké příjemné restaurace na výborné jídlo. A co jsem tu jedla, bylo to vždy výborné. Celá čtvrt je kouzelná, taková čistá, komercí sice zaplavená, ale úplně jinak, že to člověku nevadí.

Města a obce v okolí

Paříž (3.4km)Argenteuil (10km)Bougival (15km)Le Port-Marly (17km)Louveciennes (17km)Andilly (14km)Chelles (19km)Saint-Germain-en-Laye (19km)Saint-Prix (15km)

Webmap: 1 2 3