TIXIK.cz » Itálie » Napoli » Monte Epomeo

Monte Epomeo - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Monte Epomeo: Hlídač pokojů
Monte Epomeo Mapa Mapa hotelů Monte Epomeo

Monte EpomeoMonte Epomeo

Související témata

Monte Epomeo: Fotografie

Doporučené hotely Monte Epomeo


Zobrazit všechny »


Monte Epomeo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Monte Epomeo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Monte Epomeo a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Kneippovy lázně4km
Santa Lucia, Neapol32km
Castel Capuano34km
Vesuv46km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hory, Aktuální čas: 11:09:11, Nadmořská výška: 755m

Monte Epomeo je nejvyšší horou ostrova Ischia. Leží v samém středu ostrova v nadmořské výšce 789 m. n. m. Monte Epomeo je vulkanického původu, je tvořeno zeleným a bílým tufem. Nejkratší cesta na Monte Epomeo vede z vesničky Fontana, která je částí města Serrara Fontana. Do Fontany se dostanete místními autobusy CD nebo CS. Autobus staví na malebném náměstíčku a cesta na vrchol Monte Epomeo je dobře značená. Většina cesty je pohodlná, část vede i lesem, jen poslední krátký úsek je hůře schůdný, „cesta“ vytesaná do kamene. Téměř těsně pod vrcholem Monte Epomeo narazíte na restauraci a také na opuštěný kostel San Nicola, který je vytesaný do skály. Jméno Epomeo má několik výkladů, pokud se přikloníme k starořeckému výkladu, pak by mohlo znamenat „rozhlížet se“. Už během cesty na Monte Epomeo se otevírají nádherné výhledy na moře a ostrov Ischia, nejkrásnější pohled je ale ze samého vrcholu. Na něm je do skály vytesána jakási „rozhledna“. Z ní je výhled na většinu ostrova a za dobré viditelnosti i na Neaposlký záliv a Flegrejská pole. Nejkrásnější pohled z vrcholu Monte Epomeo se naskytne tomu, kdo zde uvidí vycházet nebo zapadat slunce.

Informace a fakta

GPS: 40.7305, 13.8958
Nadmořská výška: 755 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 18:49:17

Monte Epomeo: Recenze

Monte Epomeo prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Casamicciola Terme (2.4km)Lacco Ameno (2.3km)Serrara Fontana (2.3km)Ischia (4.9km)Procida (11km)Bacoli (17km)Neapol (32km)Anacapri (33km)Capri (36km)