TIXIK.cz » Portugalsko » Monte

Monte - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Monte: Hlídač pokojů
Monte Mapa Mapa hotelů Monte

Související témata

Monte: Fotografie

Doporučené hotely Monte


Zobrazit všechny »Monte: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Monte Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Monte a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Pico Ruivo10km
Vavřínový les Madeira13km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 17:25:45, Nadmořská výška: 555m

Monte je vyhledávaný turistický cíl na portugalském ostrově Madeira . Nachází se na okraji správního města Funchal , asi 3 kilometry severně od jižního pobřeží.

Atrakce

Monte je oblíbeným místem již od 19. století, kdy zde byla postavena ozubená dráha přepravující cestující z Funchalu nahoru do Monte. Z této doby pochází také slavný Montský tobogán, kterým se cestující svezou dolů z kopce v proutěném koši, upevněném na dřevěných sanicích. Jízda z Monte do Funchalu trvá deset minut a za tuto dobu překonáte přibližně dva kilometry. Proutěné saně jsou zezadu ovládány řidiči, kteří je brzdí a směrují botami. Postupem času se z tobogánu stala oblíbená turistická atrakce, která ročně převeze tisíce lidí. Na Monte se můžete dostat i novou lanovkou, která je v provozu denně od 10 do 18 hodin a jízda trvá přibližně 15 minut. Ozubená dráha byla zrušena v roce 1939. Do dnešní doby se dochovaly pouze stanice a viadukt, které je možné shlédnout v překrásných veřejných zahradách Jardim do Monte.

Další památky

Nachází se tu kostel Nossa Senhora de Monte, pocházející z počátku 19. století. Kostel je významným poutním místem, neboť se v něm nalézá soška Panny Marie – patronky Madeiry . Každoročně, 15. srpna, se v Monte konají slavnosti Nanebevzetí Panny Marie. Věřící musí překonat 74 schodů vedoucích do kostela Nossa Snhora de Monte, ale po kolenou. Až na vrcholu kopce Monte se nachází Monte Palace Tropical Gardens – zahrady s bludišti, kašnami, letohrádkem a labutěmi, vytvořené v roce 1894. Zahrady zabírají plochu přibližně 7 hektarů a jsou oblíbené zejména u dětí. Jednotlivé části zahrad jsou věnovány rostlinám z Madeiry , Číny , Japonska nebo z jižní Afriky. Z vrcholu Monte se vám též naskytne nádherný výhled na město Funchal i modravé hladiny oceánu.


Informace a fakta

GPS: 32.675, -16.9023
Nadmořská výška: 555 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:35:50

Monte: Recenze

Monte prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Funchal (3.4km)Gaula (8km)Curral das Freiras (8km)Quinta Grande (11km)Machico (14km)Ribeira Brava (15km)Ponta do Sol (19km)Porto da Cruz (13km)Arco da Calheta (23km)

Webmap: 1 2 3