TIXIK.cz » Hory » Mont Blanc

Mont Blanc, Itálie - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mont Blanc: Hlídač pokojů
Mont Blanc Mapa Mapa hotelů Mont Blanc

Související témata

Mont Blanc: Fotografie

Doporučené hotely Mont Blanc


Zobrazit všechny »Mont Blanc: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mont Blanc Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mont Blanc a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hory, Aktuální čas: 07:54:52, Nadmořská výška: 4808m

Mont Blanc (Monte Bianco, čili "bílá hora") je nejvyšší vrchol Alp, západní Evropy a Evropské unie. Je vysoká 4810 m. Tato nádherná hora, kterou Francouzi něžně nazývají "Dame Blanche", je součástí rozsáhlého masivu Alp, se nachází na hranici regionů Aosta Valley v Itálii a Haute-Savoie ve Francii . Pod masivem Mont Blanc vede silnice, která spojuje Itálii a Francii. Tunel dlouhý 11,6 m byl postaven v období let 1957 až 1965.

O hoře Mont Blanc

Do historie Mont Blanc se zapsali jako první horolezci Jacques Balmat a doktor Michel Paccard, kteří dosáhli vrcholu 8. srpna 1786. První ženou, která vystoupila na vrchol Mont Blanc, byla v roce 1808 Marie Paradis. Vrcholová část hory Mont Blanc je celoročně pokryta silnou vrstvou ledu a sněhu, a počasí bývá často velmi nepříjemné, bez ohledu na to, jak krásně může být dole v údolí. V roce 1893 byla nedaleko vrcholu postavena meteorologická stanice, ale díky nepříznivým podmínkám byla v roce 1909 opuštěna a nakonec spadla. Mont Blanc je velmi vyhledávaný cíl horolezců a vysokohorských turistů. Výstup na vrchol je ale extrémně obtížný a dlouhý, a nedoporučuje se lidem bez potřebné fyzické kondice a nutného vybavení. Dostatek informací o náročnosti výstupu a zkušenosti s podobně obtížnými výstupy jsou naprosto nezbytné.

Zimní sporty

Oblast v okolí hory Mont Blanc nabízí vynikající podmínky pro lyžování a snowboarding. V blízkosti masivu jsou dvě horská městečka s nádhernými lyžařskými areály - na italské straně Courmayeur a na francouzské straně Chamonix-Mont-Blanc .

Závod kolem hory Mont Blanc

Každý rok se v této oblasti pořádá chodecký maraton kolem masivu Mont Blanc, "Ultra-Trail du Mont- Blanc". Účastníci obcházejí nebo obíhají Mont Blanc po trase, která vede přes území tří států - Francie, Itálie a Švýcarska. Délka trasy je přibližně 166 km, celkové převýšení je 9 400 metrů. Závod se běží nebo jde na jeden zátah, bez noclehu. Nejlepším závodníkům obvykle stačí něco kolem 20 hodin, většina účastníků obvykle potřebuje 20 - 45 hodin. Vítěz nedostává žádnou finanční odměnu. Tuto trasu někdy volí i vysokokohorští turisté. Pokud ale nejste trénovaní maratonci nebo pokud si chcete užít nádherné výhledy na nejvyšší partie Alp, počítejte s tím, že budete potřebovat asi 8 až 10 dnů.


Informace a fakta

GPS: 45.8341, 6.8646
Nadmořská výška vrcholu (m): 4808 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:04:04

Mont Blanc: Recenze

Mont Blanc prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Courmayeur (10km)Morgex (16km)Etroubles (28km)Arvier (28km)Introd (29km)Villeneuve (30km)Aymavilles (33km)Gressan (35km)