TIXIK.cz » Města » Monnickendam

Monnickendam - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Monnickendam: Hlídač pokojů
Monnickendam Mapa Mapa hotelů Monnickendam

MonnickendamMonnickendam

Související témata

Satelitní mapa Monnickendamu, Penziony v Monnickendamu, Monnickendam: Fotografie

Doporučené hotely Monnickendam


Zobrazit všechny »


Monnickendam: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Monnickendam Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Monnickendam a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:30:48

Monnickendam je malé městečko v Nizozemsku . Nachází se v provincii Severní Holandsko v oblasti zvané Waterland. Monnickendam leží asi 16 km severovýchodně od Amsterdamu a 8 km jižně od města Purmerend . Na břehu jezera IJsselmeer v zátoce jménem Gouwzee. V současnosti zde žije asi 11 tisíc obyvatel.

Pečení úhoři

Monnickendam je klidné rybářské městečko s typickou atmosférou, kdy se nádech historie mísí s každodenním moderním životem místních obyvatel. Monnickendam je známý také díky vynikající kulinářské pochoutce a to jsou uzení nebo pečení úhoři.

Založení města

Založeno bylo v 12. století mnichy, kteří budovali hráz v Purmer Ee a za město prohlášeno v polovině 14. století. V dalším století byl Monnickendam důležitý přístav a město se rozrůstalo. Ale během 15. a 16. postupně ztratilo svůj význam, jeho charakter se změnil a dnes je to malé, klidné a turisticky přívětivé městečko.

Historické památky a turistické zajímavosti

V Monnickendam se dochovalo mnoho zajímavých památek. Dávné časy připomínají malebné štíty historických domů, renesanční budova váhy ( Waag ) z roku 1660 nebo gotická radnice z roku 1520 ( Stadhuis ) a nádherný cihlový kostel sv. Mikuláše (Nicolaaskerk) z roku 1420. Za povšimnutí stojí i věž ( Speeltoren ) , která byla původně součástí kostela. Nachází se v ní jedna z nejstarších zvonkoher v Nizozemsku - pochází z roku 1591, má 18 zvonků a figury a můžete ji slyšet hrát každou hodinu, skvěle doplňuje historickou atmosféru Monnickendam. V budově se také nachází muzeum Speeltroen s kolekcí dekorativních kachlí, majolika a sbírka hitorických předmětů z okolí Monnickendam.

Turistická destinace

V oblasti kolem městečka můžeme najít přírodní rezervace Ooster Aa, Kerk Ae, De Leek a Waterland, které ochraňují zvláště vodní ptactvo. Jako většina malých městeček kolem jezera IJsselmeer, i Monnickendam byl nucen přeorientovat své zaměření z původního rybolovu na služby pro turisty. Stalo se tak po výstavbě hrází chránících pevninu před záplavami z moře. Ale právě díky tomu můžeme dnes obdivovat půvabné městečko Monnickendam a dopřát si veškerý komfort, který od dovolené v Nizozemsku očekáváme. Nachází se zde hotely, restaurace, půjčovny jachet a široká škála dalších služeb a to vše je zasazeno do malebné krajiny s jezerní hladinou.

Plusy

dostatečná nabídka ubytování
pobyty u moře
blízko cyklostezky

Proti

nepříjemné chladno v zimě
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
příroda
studium
slavnosti

Zajímavosti

politické centrum
historické centrum

Aktivity

rybaření
maraton

Služby

kemp
půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 52.4553, 5.0362
Nadmořská výška: 247 m
Nejbližší letiště: Letiště Amsterdam, 36 km
Pobřeží: Severní moře, 3,5 km
Vzdálenost do hlavního města: Amsterdam, 17 km
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 3:10:06

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: dostatečná nabídka ubytování, pobyty u moře, blízko cyklostezky, rovinaté okolí, i luxusní ubytování, blízko do větších měst, rodiště významných osobností, sauna, lesy, mírné klima

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Monnickendam: Recenze

Monnickendam prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

MonnickendamKatwoude (1.5km)Watergang (6km)Volendam (5km)Edam (6km)Zuidoostbeemster (9km)Middelie (9km)Jisp (14km)Warder (12km)

Webmap: 1 2 3