TIXIK.cz » Města » Nizozemsko » Noord-Holland » Monnickendam

Monnickendam - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Monnickendam: Hlídač pokojů
Monnickendam Mapa Mapa hotelů Monnickendam

MonnickendamMonnickendam

Související témata

Největší města v Nizozemsku, Satelitní mapa Nizozemska, Satelitní mapa Monnickendamu, Penziony v Monnickendamu, Monnickendam: Fotografie

Doporučené hotely Monnickendam


Zobrazit všechny »


Monnickendam: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Monnickendam Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Monnickendam a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Museum De SpeeltorenMuzea0.5km
Marina MonnickendamPřístavy0.7km
GouwzeeZátoky3km
UitdamKempy4km
MarkenPoloostrovy5km
Alida Hoeve4km
Marker MuseumMuzea5km
Volendams MuseumMuzea5km
Paard van MarkenMajáky6km
ZuidpoldermolenMlýny6km
EdamMěsta6km
Evangeliegemeente De Deur PurmerendNáboženství8km
Centrale Bibliotheek PurmerendKnihovny8km
KinselmeerJezera7km
StrandbadKempy7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:51:27

Monnickendam je malé městečko v Nizozemsku . Nachází se v provincii Severní Holandsko v oblasti zvané Waterland. Monnickendam leží asi 16 km severovýchodně od Amsterdamu a 8 km jižně od města Purmerend . Na břehu jezera IJsselmeer v zátoce jménem Gouwzee. V současnosti zde žije asi 11 tisíc obyvatel.

Pečení úhoři

Monnickendam je klidné rybářské městečko s typickou atmosférou, kdy se nádech historie mísí s každodenním moderním životem místních obyvatel. Monnickendam je známý také díky vynikající kulinářské pochoutce a to jsou uzení nebo pečení úhoři.

Založení města

Založeno bylo v 12. století mnichy, kteří budovali hráz v Purmer Ee a za město prohlášeno v polovině 14. století. V dalším století byl Monnickendam důležitý přístav a město se rozrůstalo. Ale během 15. a 16. postupně ztratilo svůj význam, jeho charakter se změnil a dnes je to malé, klidné a turisticky přívětivé městečko.

Historické památky a turistické zajímavosti

V Monnickendam se dochovalo mnoho zajímavých památek. Dávné časy připomínají malebné štíty historických domů, renesanční budova váhy ( Waag ) z roku 1660 nebo gotická radnice z roku 1520 ( Stadhuis ) a nádherný cihlový kostel sv. Mikuláše (Nicolaaskerk) z roku 1420. Za povšimnutí stojí i věž ( Speeltoren ) , která byla původně součástí kostela. Nachází se v ní jedna z nejstarších zvonkoher v Nizozemsku - pochází z roku 1591, má 18 zvonků a figury a můžete ji slyšet hrát každou hodinu, skvěle doplňuje historickou atmosféru Monnickendam. V budově se také nachází muzeum Speeltroen s kolekcí dekorativních kachlí, majolika a sbírka hitorických předmětů z okolí Monnickendam.

Turistická destinace

V oblasti kolem městečka můžeme najít přírodní rezervace Ooster Aa, Kerk Ae, De Leek a Waterland, které ochraňují zvláště vodní ptactvo. Jako většina malých městeček kolem jezera IJsselmeer, i Monnickendam byl nucen přeorientovat své zaměření z původního rybolovu na služby pro turisty. Stalo se tak po výstavbě hrází chránících pevninu před záplavami z moře. Ale právě díky tomu můžeme dnes obdivovat půvabné městečko Monnickendam a dopřát si veškerý komfort, který od dovolené v Nizozemsku očekáváme. Nachází se zde hotely, restaurace, půjčovny jachet a široká škála dalších služeb a to vše je zasazeno do malebné krajiny s jezerní hladinou.

Plusy

dostatečná nabídka ubytování
pobyty u moře
blízko cyklostezky

Proti

nepříjemné chladno v zimě
výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
příroda
studium
slavnosti

Zajímavosti

politické centrum
historické centrum

Aktivity

rybaření
maraton

Služby

kemp
půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 52.4553, 5.0362
Nadmořská výška: 247 m
Nejbližší letiště: Letiště Amsterdam, 36 km
Pobřeží: Severní moře, 3,5 km
Vzdálenost do hlavního města: Amsterdam, 17 km
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 3:10:06

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: dostatečná nabídka ubytování, pobyty u moře, blízko cyklostezky, rovinaté okolí, i luxusní ubytování, blízko do větších měst, rodiště významných osobností, sauna, lesy, mírné klima

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Monnickendam: Recenze

Monnickendam prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

MonnickendamKatwoude (1.5km)Watergang (6km)Volendam (5km)Edam (6km)Zuidoostbeemster (9km)Middelie (9km)Jisp (14km)Warder (12km)

Webmap: 1 2 3