TIXIK.cz » Města » Mokré

Mokré - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mokré: Hlídač pokojů
Mokré Mapa Mapa hotelů Mokré

MokréMokré

Související témata

Mokré: Fotografie

Doporučené hotely Mokré


Zobrazit všechny »


Mokré: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mokré Mapa Plánovač výletů na míru
Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mokré a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:23:04, WWW stránky:

Mokré je příjemná obec, která leží stranou od hlavních cest na úpatí Orlických hor , nedaleko měst Opočno a Dobruška , v České republice .

Informace o obci

Mokré je malá obec se 150 obyvateli. Od roku 1990 je samostatnou obcí se svojí samosprávou. V obci je mimo obecního úřadu obchod a knihovna, která je známá po celém okolí. Knihovna je kulturním a informačním centrem obce, pořádá se zde spousta zajímavých akcí - cestovatelské přednášky, besedy se spisovateli, výtvarné a další soutěže pro děti i dospělé a mnoho dalších aktivit.

Historie

První písemná zmínka o Mokrém je z roku 1390. Obec v roce 2010 vydala obsáhlou publikaci o její historii "Obec Mokré v dějinách i současnosti 1390 - 2010". Tato publikace je již třetí knihou, kterou obec vydala vlastním nákladem.Na obecním úřadě jsou také k zakoupení pohlednice obce.

Turistika

Obec Mokré se nachází v příjemné krajině, která láká především k procházkám, jízdě na kole nebo kolečkových bruslích. V obci je koňská stáj Lucie, která nabízí projížďky na koních.

Ceny a ocenění

Obec Mokré získala několik cen v celostátní soutěži webových stránek obcí Zlatý erb a stránky knihovny ocenili návštěvníci při hlasovaní v soutěži stránek knihoven Biblioweb. Knihovna U Mořinky se stala Knihovnou roku 2009 Královéhradeckého kraje. Dále získala čestné uznání v soutěži Knihovna roku v roce 2009 a 2010.


Informace a fakta

GPS: 50.2577, 16.0679
Nadmořská výška: 261 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-15 03:17:32

Mokré: Recenze

Mokré prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Opočno (3.6km)Dobruška (8km)Nové Město nad Metují (11km)Jaroměř (15km)Hradec Králové (17km)Česká Skalice (15km)Rychnov nad Kněžnou (18km)Sedloňov (20km)Deštné v Orlických horách (21km)

Webmap: 1 2 3