TIXIK.cz » Malta » Modrá jeskyně

Modrá jeskyně, Malta - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Modrá jeskyně: Hlídač pokojů
Modrá jeskyně Mapa Mapa hotelů Modrá jeskyně

Modrá jeskyněModrá jeskyně

Související témata

Modrá jeskyně: Fotografie

Doporučené hotely Modrá jeskyně


Zobrazit všechny »


Modrá jeskyně: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Modrá jeskyně Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Blue Grotto (Malta) a doprava
Chrámy Scorba Temples13km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 19:54:16

Modrá jeskyně (Modrá Jeskyně Malta) je soustava mořských jeskyní na Maltě . Jedná se o jeden z nejvyhledávanějších cílů turistů na tomto ostrově. Nachází se na jižním pobřeží Malty, západně od přístavu Wied iz-Żurrieq, nedaleko vesnice Zurrieq .

Nejznámější jeskyně na Maltě

Jeskyně Modrá jeskyně se proslavily i ve filmu. Natáčela se tu totiž v roce 2004 scéna do filmu Trója. Podle pověstí byla jeskyně v minulosti útočištěm nymf, které vábily námořníky svým zpěvem. Modrá jeskyně jsou vyhledávané díky ojedinělým barvám. Voda spolu se světlem a minerálními látkami obsažených v horninách tu vytváří opravdu nádherné barevné kombinace od oranžové, přes fialovou až k modré. Mimo krásných barev si také můžete prohlédnout úžasný cca 43 m vysoký skalní oblouk. Modrá jeskyně je také vyhledávaným místem potápěčů.

Praktické informace

Jeskyně Modrá jeskyně jsou dostupné lodí z přístavu Weid iz-Zurrieq. Cesta lodí sem trvá cca 30 minut. Nejlepší je se sem vydat v ranních hodinách, kdy jsou tu k vidění ty nejkrásnější barevné kombinace a také tu není tolik turistů jako v odpoledních hodinách. Lodě k jeskyním jezdí většinou od 9 do 17 hodin.


Informace a fakta

GPS: 35.8218, 14.4573
Nadmořská výška: 41 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:16:23

Modrá jeskyně: Recenze

Modrá jeskyně prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Marsaxlokk (8km)Tarxien (7km)Rabat (9km)Attard (8km)Kalkara (10km)Valletta (10km)Gżira (10km)Sliema (11km)Pembroke (12km)