TIXIK.cz » Města » Itálie » Emilia-Romagna » Modena » Modena

Ubytování Modena

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Modena: Hlídač pokojů
Modena Mapa Mapa hotelů Modena

Související témata

Satelitní mapa Itálie, Největší města v Itálii, Satelitní mapa Modeny, Luxusní ubytování v Modeně, Levné ubytování v Modeně, Autopůjčovny v Modeně, Penziony v Modeně, Modena: Fotografie

Doporučené hotely Modena


Zobrazit všechny »Modena: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Modena Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Modeně, Plánovač výletů, Modena a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Tribunale Ecclesiastico Regionale EmilianoNáboženství0.1km
Piazza GrandeNáměstí0.1km
Modena Town HallRadnice0.2km
Ducal PalaceHrady a zámky0.4km
Ducal Modena PalaceHrady a zámky0.4km
Modena CathedralNáboženství0.4km
Seminario MetropolitanoNáboženství0.5km
Istituto Di Scienze ReligioseNáboženství0.5km
Benedettini Abbazia S.PietroNáboženství0.6km
San PietroNáboženství0.6km
Istituto Sacro CuoreNáboženství0.9km
Istituto Suore Adoratrici Del Ss.Sacramento Casa FNáboženství1km
Madonna PellegrinaNáboženství1km
Chiesa Cristiana EvangelicaNáboženství2km
Spirito SantoNáboženství2km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:55:30, Telefon: +39 059 20311, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 44.647, 10.925
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:24:15

Modena: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:28:47
Modena je historické město v severní Itálii a hlavní město stejnojmenné provincie. V současnosti žije ve městě Modena přibližně 180 tisíc obyvatel. V roce 1997 bylo město Modena s katedrálou, bránou Torre Civica a náměstím Piazza Grande zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO .

Pohledy do historie

Oblast dnešního města Modena byla osídlena již v době železné. Přesné datum založení Modeny není známo, ale první písemné zmínky pocházejí ze 3. století př. n. l., kdy městem procházel Hannibal. V průběhu historie absolvovala Modena několik bitev a obléhání a sloužila také jako pevnost. Tato stará Modena však byla v 7. století n. l. zaplavena a opuštěna. Od 9. století přišli nový osadníci, kteří dali základ modernímu městu Modena. Od 13. století je město spojeno se slavným rodem Este.

O městě

V současnosti je Modena významné průmyslové centrum. V této oblasti se vyrábějí vozy Ferrari, Lamborghini a Maserati. Po městě samotném byl dokonce pojmenován jeden z vozů Ferrari, konkrétně model 360 Modena. Modena je známá také díky "University of Modena", která byla založena již v roce 1175 a řadí se k nejstarším univerzitám na světě. Z tohoto města pochází i populární balsamikový ocet.

Památky

Modena je ideální místo pro milovníky památek. Nejvýznamnější památka je katedrála sv. Geminiána, jejíž nejstarší část pochází z přelomu 11. – 12. století. U katedrály stojí známá šikmá zvonice Torre Ghirlandina, z jejíhož vrcholu lze vidět celé město. Další významné památky jsou brána Torre Civica a náměstí Piazza Grande. Největší stavba města je údajně Palazzo Ducale, kde dnes sídlí vojenská akademie. Při návštěvě Modeny by jste neměli vynechat Palác muzeí (Palazzo dei Musei) , což je bývalý chudobinec, ve kterém dnes sídlí několik různých muzeí a je tam i rodinná knihovna rodu Este. Ve městě se nachází velké množství dalších středověkých památek, které v žádném případě nestihnete za jeden den projít.

Další zajímavosti

Pro milovníky přírody nabízí Modena botanickou zahradu Orto Botanico dell'Università di Modena e Reggio Emilia. Mezi nejvýznamnější rodáky patří Luciano Pavarotti a zakladatel automobilky Ferrari, Enzo Ferrari. Nachází se tam také jedna z nejlepších restaurací na světě, restaurace La francescana.

Města a obce v okolí

ModenaCampogalliano (8km)Casinalbo (8km)Rubiera (12km)Bastiglia (11km)Sassuolo (15km)Piumazzo (16km)San Giovanni in Persiceto (21km)Carpi (15km)

Webmap: 1 2 3