TIXIK.cz » Města » Modena

Ubytování Modena

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Modena: Hlídač pokojů
Modena Mapa Mapa hotelů Modena

Související témata

Satelitní mapa Modeny, Luxusní ubytování v Modeně, Levné ubytování v Modeně, Autopůjčovny v Modeně, Penziony v Modeně, Modena: Fotografie

Doporučené hotely Modena


Zobrazit všechny »Modena: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Modena Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Modeně, Plánovač výletů, Modena a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:03:54, Telefon: +39 059 20311, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 44.647, 10.925
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:24:15

Modena: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:28:47
Modena je historické město v severní Itálii a hlavní město stejnojmenné provincie. V současnosti žije ve městě Modena přibližně 180 tisíc obyvatel. V roce 1997 bylo město Modena s katedrálou, bránou Torre Civica a náměstím Piazza Grande zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO .

Pohledy do historie

Oblast dnešního města Modena byla osídlena již v době železné. Přesné datum založení Modeny není známo, ale první písemné zmínky pocházejí ze 3. století př. n. l., kdy městem procházel Hannibal. V průběhu historie absolvovala Modena několik bitev a obléhání a sloužila také jako pevnost. Tato stará Modena však byla v 7. století n. l. zaplavena a opuštěna. Od 9. století přišli nový osadníci, kteří dali základ modernímu městu Modena. Od 13. století je město spojeno se slavným rodem Este.

O městě

V současnosti je Modena významné průmyslové centrum. V této oblasti se vyrábějí vozy Ferrari, Lamborghini a Maserati. Po městě samotném byl dokonce pojmenován jeden z vozů Ferrari, konkrétně model 360 Modena. Modena je známá také díky "University of Modena", která byla založena již v roce 1175 a řadí se k nejstarším univerzitám na světě. Z tohoto města pochází i populární balsamikový ocet.

Památky

Modena je ideální místo pro milovníky památek. Nejvýznamnější památka je katedrála sv. Geminiána, jejíž nejstarší část pochází z přelomu 11. – 12. století. U katedrály stojí známá šikmá zvonice Torre Ghirlandina, z jejíhož vrcholu lze vidět celé město. Další významné památky jsou brána Torre Civica a náměstí Piazza Grande. Největší stavba města je údajně Palazzo Ducale, kde dnes sídlí vojenská akademie. Při návštěvě Modeny by jste neměli vynechat Palác muzeí (Palazzo dei Musei) , což je bývalý chudobinec, ve kterém dnes sídlí několik různých muzeí a je tam i rodinná knihovna rodu Este. Ve městě se nachází velké množství dalších středověkých památek, které v žádném případě nestihnete za jeden den projít.

Další zajímavosti

Pro milovníky přírody nabízí Modena botanickou zahradu Orto Botanico dell'Università di Modena e Reggio Emilia. Mezi nejvýznamnější rodáky patří Luciano Pavarotti a zakladatel automobilky Ferrari, Enzo Ferrari. Nachází se tam také jedna z nejlepších restaurací na světě, restaurace La francescana.

Města a obce v okolí

ModenaCampogalliano (8km)Casinalbo (8km)Rubiera (12km)Bastiglia (11km)Sassuolo (15km)Piumazzo (16km)San Giovanni in Persiceto (21km)Carpi (15km)

Webmap: 1 2 3