TIXIK.cz » Regiony » Mladoboleslavsko

Mladoboleslavsko - ubytování, turistické tipy, satelitní mapa (okres Mladá Boleslav)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mladoboleslavsko: Hlídač pokojů
Mladoboleslavsko Mapa Mapa hotelů Mladoboleslavsko

MladoboleslavskoMladoboleslavsko

Související témata

Mladoboleslavsko: Fotografie

Doporučené hotely Mladoboleslavsko


Zobrazit všechny »


Mladoboleslavsko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mladoboleslavsko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mladoboleslavsko a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 23:52:50

Okres Mladá Boleslav leží v úrodné rovině Středních Čech a na severu přechází do pahorkatiny a rozlehlých lesů bývalého vojenského prostoru Ralsko. V severovýchodní části zasahuje do CHKO Český ráj, kde najdete především pískovcové skály, skalní města, lesy a koupání. Mladoboleslavsko je bohaté i na památky lidové architektury. Zvláštní postavení zde má kostel sv. Vavřince v Březině, který je jednou z nejmalebnějších církevních staveb v Pojizeří. Přírodní krásy zde reprezentují například Příhrazské skály, jedinečný rozhled poskytuje vrchol Mužský, Komárovský rybník s písčitým dnem a možností koupání, který může posloužit jako základna pro výlety na Valečov či Drábské světničky.

Mladá Boleslav - město automobilů

Centrem této oblasti je přirozeně svým významem i polohou město Mladá Boleslav. Dopravně velmi dobře dostupné. Z pozoruhodností města je třeba upozornit na budovu Mladoboleslavské radnice, muzeum automobilky Škoda, na Templ - pozdně gotický palác, nyní využit pro výstavní a galerijní účely, řadu duchovních památek a výrazným prvkem v kultuře města je i secesní stavba divadla. Podrobné informace můžete získat i v místním informačním centru.

Řeka Jizera

Mladoboleslavskem protéká řeka Jizera, která na mnoha místech vytváří zajímavé meandry. Podél jejího toku stojí zříceniny hradů Michalovice, Zvířetice, Dražice, zámek Mnichovo Hradiště, hrad Mladá Boleslav kde je umístěno okresní muzeum, zámek v Benátkách nad Jizerou a další památky. Na Jizeře se rozkládají i největší města okresu. Mladá Boleslav s jednou z nejmodernějších automobilek v Evropě, Mnichovo Hradiště, místo posledního odpočinku slavného vojevůdce třicetileté války Albrechta z Valdštejna a Benátky nad Jizerou, které jsou spojovány s osobou dánského astronoma Tychona Brahe, jenž zde pobýval za vlády Rudolfa II. Dnes zde naleznete muzeum hraček.

Památky a města Mladoboleslavska

Další města doplňují turistickou nabídku regiony svými příspěvky. Patří mezi ně Kosmonosy s barokní Loretou, Bakov nad Jizerou s krásným přírodním koupalištěm a Dolní Bousov, odkud můžete vyrazit do jižní části Českého ráje. Severozápadní části regionu vévodí město Bělá pod Bezdězem, kde se nachází zámek s muzeem. Odkud je již zřetelně vidět dominanta kraje hrad Bezděz.

Informace a fakta

GPS: 50.4014, 14.8999
Nadmořská výška: 235 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-06-28 11:35:42

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, horská turistika, lázeňství, lyžování, jízda na koni, rybaření, lázeňství
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: hory, jezera

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Mladoboleslavsko: Recenze

Mladoboleslavsko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Mladá Boleslav (1.1km)Kosmonosy (4.6km)Mnichovo Hradiště (15km)Loučeň (16km)Dobšín (18km)Mcely (17km)Dětenice (20km)Sobotka (21km)Žehrov (20km)Vyskeř (23km)Ostružno (28km)Doksy (25km)Mělník (31km)Turnov (27km)Nymburk (26km)Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (29km)Čelákovice (29km)Mochov (30km)Sadská (30km)Poděbrady (32km)Frýdštejn (33km)Malá Skála (34km)Zeleneč (34km)Semily (38km)Miškovice (37km)Stráž pod Ralskem (34km)Šestajovice (36km)

Webmap: 1 2 3