TIXIK.cz » Města » Itálie » Emilia-Romagna » Modena » Mirandola

Ubytování Mirandola, hotely Mirandola

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mirandola: Hlídač pokojů
Mirandola Mapa Mapa hotelů Mirandola

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Satelitní mapa Mirandoly, Mirandola: Fotografie

Doporučené hotely Mirandola


Zobrazit všechny »Mirandola: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mirandola Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mirandola a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
ParrocchiaNáboženství6km
Oratorio Don BoscoNáboženství8km
Estense ParkParky8km
San Felice Sul Panaro CastleHrady a zámky8km
Tramonto ValleyÚdolí13km
Parrocchia Di NoviNáboženství13km
Parrocchia Del Ss.Mo Nome Di MariaNáboženství11km
Parrocchia Di San Martino SpinoNáboženství14km
Letiště Carpi / BudrioneLetiště16km
Parrocchia Dei Santi Filippo E Giacomo ApostoliNáboženství19km
Azione Cattolica DiocesanaNáboženství18km
Istituto Sacro CuoreNáboženství18km
Oratorio CittadinoNáboženství18km
Curia VescovileNáboženství18km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:27:10, Telefon: +39 0535 29511, WWW stránky:

Mirandola je město, které leží v údolí Mirandolesa, na severu provincie Modena, v Itálii . Nachází se asi 35 km od města Modena , v oblasti Emilia-Romagna. V současnosti má Mirandola asi 22 000 obyvatel.

Pohledy do historie

Mirandola začala vznikat počátkem 14. století, původně jako renesanční tvrz. Vzhledem k výhodné poloze se brzy stala šlechtickým sídlem rodu Pico. V 15. století z malé vesnice s tvrzí vzniklo hospodářsky významné město. Ve městě Mirandola byl v tomto období postaven kostel San Francisco, založena nemocnice Sv. Maria Bianka nebo opera, známá jako Battuti. V 16. století měla Mirandola politickou sílu v takové míře, že starosta Giovanni Pico získal titul hrabě Concord. Městem se stalo Mirandola v roce 1597. Během dalších období bylo město pro svůj význam a bohatství několikrát obléháno, poškozeno a opět opraveno.

Památky

Významné dochované stavby ve městě Mirandola jsou Palazzo del Comune, gotický palác rodu Pico, Palazzo Comunale z konce 15. století, gotický kostel San Francisco a barokní kostel Gesù. Současná Mirandola těží především z turistického ruchu, zemědělství a hlavně z biomedicíny. Od 60. let jsou tam totiž vyvíjeny a zdokonalovány jednorázové zdravotnické potřeby. Mirandola je jedno z prvních míst na světě, kde byla vyvíjena umělá ledvina. V současnosti působí v oblasti přibližně 70 firem v oblasti biomedicíny.

Další zajímavosti

Mirandola je v současnosti atraktivní a vyhledávaná turistická lokalita. Město obklopuje Chráněná oblast Údolí Mirandolesa, která poskytuje domov početným populacím vzácných druhů ptáků v přirozeném prostředí. V údolí se nachází čtyři tzv. barchessoni domy, původní stavby typické pro celou oblast. Nejznámější je Barchessone Vecchio z roku 1824, ve kterém působí Centrum ekologické výchovy La Raganella. Známá je i Barchessone Barber, chovatelská stanice historického plemene koní dell' Appennino emiliano. Oblast okolo města Mirandola je protkána množstvím turistických a cyklistických stezek. Centrum ekologické výchovy La Raganella pořádá prohlídky chráněné oblasti za doprovodu průvodce.

Plusy

mírné klima


Informace a fakta

GPS: 44.8883, 11.0669
Nejbližší letiště: Letiště Bologna, 56 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:24:16

Mirandola: Recenze

Mirandola prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

MirandolaSan Prospero (12km)Finale Emilia (19km)Reggiolo (21km)Carpi (18km)Pegognaga (20km)Campagnola Emilia (25km)Bastiglia (19km)Renazzo (22km)

Webmap: 1 2 3