TIXIK.cz » Turecko » Aydin » Milét

Milét, Turecko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Milét : Hlídač pokojů
Milét  Mapa Mapa hotelů Milét

Související témata

Milét : Fotografie

Doporučené hotely Milét


Zobrazit všechny »Milét : Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Milét  Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Milét a doprava
Bodrum/Muğla Province57km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 03:45:42

Milét jsou ruiny starověkého přístavního města v blízkosti ústí řeky Meandros. Společně s městem Efesos zde vznikaly počátky řecké filozofie a vědy. Milét se nachází asi 5 km od města Akkey , přibližně 60 km od města Aydin , Turecko. Milét založil v 11 století př. n.l. Milétos, syn Apollóna. Původně iónská osada se stala brzy významným městem a přístavem mezi Evropou a Asií. Usazeniny řeky jej v době novověku začaly vzdalovat od řeky i pobřeží. Město, které nemohlo sloužit jako přístav bylo následně opuštěno. Současný Milét leží asi 10 km od pobřeží. Milét byl v 6 století př. n.l. s 25 000 obyvatel největším řeckým městem. V roce 494 př. n.l. bylo srovnáno po iónském povstání Peršany. V roce 334 př. n.l. Milét dobyl Alexandr Veliký. V období římské nadvlády se zažívá město Milét nebývalý rozvoj. Milétská filozofická škola byla centrem významných iónských filozofů, především Anaximandrose nazývaného také jako Darwin starověku. Z města Milét se dochovalo divadlo, římské lázně, byzantský hrad Castro Palation nebo turecká mešita. Slavná Milétská brána byla přepravena po jednotlivých kamenech do Německa. V současnosti je vystavována V Pergamonském muzeu v Berlíně.

Informace a fakta

GPS: 37.5306, 27.2759
Nadmořská výška: 15 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 13:45:54

Milét : Recenze

Milét prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kapıkırı (22km)Didim (17km)Akbük (21km)Güzelçamlı (21km)Davutlar (23km)Söke (27km)Kusadasi (36km)Güllük (43km)Germencik (48km)

Webmap: 1 2 3