TIXIK.cz » Miejska Góra

Miejska Góra, Polsko - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Miejska Góra: Hlídač pokojů
Miejska Góra Mapa Mapa hotelů Miejska Góra

Miejska GóraMiejska Góra

Související témata

Miejska Góra: Fotografie

Doporučené hotely Miejska Góra


Zobrazit všechny »


Miejska Góra: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Miejska Góra Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Miejska Góra a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Kopce, Aktuální čas: 03:17:57, Nadmořská výška: 685m

Miejska Góra je vrcholek Beskidu Wyspowego blízko polské vísky Limanowa . Z vrcholu hory je dobrý výhled na město a Lososinské pásmo, při dobré viditelnosti jsou vidět hřebeny Tater. Největším lákadlem je Kříž Milénia, vysoký 37 metrů, který připomíná 2000 let křesťanství.

Kříž milénia

Dvojitý kříž je vyšší než druhý známý kříž milénia, na Giewoncie. Je vysoký 37 metrů a jeho rozpětí je 12 metrů. Je osvětlený, a tak bývá noční podívaná zajímavým zážitkem. Ocelová konstrukce je podpořena železobetonovým podstavcem s vyhlídkovou terasou. Autorem návrhu pomníku je limanowský architekt Leszek Pilawski.

Horské trasy

Přes Miejskou Góru vedou turistické stezky, mezi mnohými také jedna z nich směřuje na Jaworz, nejvyšší štít Pasma Lososinského.

Doprava

Na Góru Miejskou se dostanete z Limanowy, pokud však vyrazíte z většího Krakova , cesta dlouhá 80 kilometrů vám potrvá 1 a půl hodiny. Po výjezdu z Krakova se držte na Wielické, a po té na E 40. U Bochnie odbočte na Wisnicku, a zůstaňte na silnici 965. Po příjezdu do Limanowy se dejte doleva a po pár kilometrech jste na Miejskej Góre.


Informace a fakta

GPS: 49.7185, 20.4441
Nadmořská výška: 685 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:51:32

Miejska Góra: Recenze

Miejska Góra prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Nový Sadec (21km)Mszana Dolna (26km)Gdów (27km)Dobczyce (31km)Lapczyca (27km)Bochnia (28km)Rytro (30km)Sieraków (34km)Brzesko (30km)

Webmap: 1 2 3