TIXIK.cz » Města » Nizozemsko » Zeeland » Middelburg

Middelburg - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Middelburg: Hlídač pokojů
Middelburg Mapa Mapa hotelů Middelburg

MiddelburgMiddelburg

Související témata

Největší města v Nizozemsku, Satelitní mapa Nizozemska, Satelitní mapa Middelburgu, Penziony v Middelburgu, Luxusní ubytování v Middelburgu, Middelburg: Fotografie

Doporučené hotely Middelburg


Zobrazit všechny »


Middelburg: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Middelburg Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Middelburg a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Zeeuwse MuseumstichtingMuzea0km
Zeeuws MuseumMuzea0km
Historama Abdij MiddelburgMuzea0.1km
Stichting Verrekijker Museum MiddelburgMuzea0.3km
Museum LientjeMuzea0.5km
Stichting AntropodiumMuzea1km
Praktijkschool Het BolwerkŠkoly2km
Ons GenoegenMlýny2km
Football ExperienceMuzea3km
NooitgedachtMlýny4km
Buiten VerwachtingMlýny4km
Uusje van EineMuzea4km
Museum ArnemuidenMuzea4km
't StadthuysMuzea4km
De LelieMlýny4km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 18:09:27, Telefon: +31 118 675 000, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
skvělé jídlo
město mnoha kultur
rodinná dovolená
dobrá dostupnost
vynikající víno

Proti

kriminalita

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
studium
aktivní dovolenou
romantiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

IT


Informace a fakta

GPS: 51.5009, 3.6147
Nadmořská výška: 6 m
Nejbližší letiště: Letiště Rotterdam, 139 km
Pobřeží: Severní moře, 15 km
Datum poslední aktualizace: 15.10.2012 3:17:13

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.middelburg.nl/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Middelburg: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 80Recenze: 1019.10.2010 23:17:24
Middelburg je město v Nizozemsku. Middelburg je hlavním městem provincie Zeeland, která leží na severu sousedí s Severním Holandskem a na jihu s Beligií. Middelburg leží na polostrově Walcheren. Je přístupný po dvou hlavních silnicích propojených s pevninou a po železnici Vlissingen-Roosendaal. Od Amsterodamu je Middelburg vzdálen asi 170km.

Middelburg je půvabné klidné město s asi 40 tisíci obyvateli, důležité obchodní a komerční centrum převážně zemědělské oblasti a také turistická destinace. Původně se nacházelo na ostrově. Díky rozsáhlému komplexu staveb ( Projekt Delta ) , které chrání Nizozemsko před záplavami, se ostrov propojil s pevninou.
Middelburg je jedno z nejstarších nizozemských měst a během staletí zažilo období rozvoje, stagnace i velkých ničivých ran. Velmi zajímavé je jeho historické centrum, které má hvězdicovitý tvar a je obehnané prstencem vodních kanálů tzv. „grachten“ . Middelburg byl založen původními obyvateli v 9. století. Pro ochranu před vpády Vikingů bylo sídlo obehnáno hradbami, které jsou zachovány dodnes. Na počátku 12. století bylo v Middelburg Norbertýnskými mnichy založeno kolem opatství. Kolem něj se později rozrostlo sídlo obchodníků a rybářů. Statut města Middelburg získal v roce 1217. V Middelburg byly vybudovány dva kostely - Koorkerk pochází ze 14. století a je v něm pravděpodobně pochován Vilém II, zakladatel města Haag. Druhý kostel Middelburg se jmenuje Nieuwe Kerk, pochází ze století patnáctého a jsou zde dochovány vzácné varhany. V druhé polovině 15. století město zasáhly rozsáhlé ničivé požáry. Ve středověku byl Middelburg živé a kvetoucí město, centrum obchodu s vínem a látkami. Pro svoji polohu a snadné spojení s pevninou díky splavnému průlivu se jeho význam téměř rovnal Amsterodamu. V roce 1574 byl jako jedno z prvních měst Middelburg dobyt Vilémem Oranžským a povstalci proti španělské nadvládě. Do období jejich vlády se datuje stavba městského opevnění, která je stále patrná v základech havního kanálu obklopujícího starou část města. Pro Middelburg poté nastává doba úpadku. Během druhé světové války byl Middelburg poničen bombovými útoky, ale většina historických památek byla zrekonstruována a budovám znovu navrácena jejich původní podoba a nádhera.
Mezi místa, která stojí v Middelburg za prohlédnutí patří opatství tzv. Abdji. Zahrnuje domy se sídlem regionální vlády, dva kostely a dvě muzea. Srdcem Abdji je Historama, která dotváří ucelený pohled na historii opatství a na život mnichů ze všech jeho stránek, mezi něž patří i izolovanost a odloučení. K dalším památkám v Middelburg patří kostely Koorkerk a Nieuwe Kerk. Také Wandelkerk s hrobkami Jana a Cornelia Evertsenovými a jeho 91 metrů vysoká věž. Tato kostelní věž je známá i pod názvem Lange Jan. V Middelburg naleznete i originální městskou radnici vystavěnou v napodobeninách několika stylů. Na Markt, což je hlavní náměstí Middelburg je obrácená svojí gotickou stranou. Na náměstí se také nalézá informační centrum, kde můžete zjistit podrobné informace o Middelburg a jeho okolí. Zeeuws museum je dalším místem, kde se můžete zastavit a prohlédnout si například excelentní sbírku nákladných tradičních oděvů nebo další z právě pořádaných výstav. Zeeuws museum sídlí v nově restaurovaném domě, kde se původně nacházel mišský dormitář.
Middelburg je velmi oblíbená destinace německých a belgických turistů, kteří zde hledají relaxaci a odpočinek na plážích v okolí. Middelburg příjemné místo pro klidnou dovolenou a pro objevování krás Nizozemska a i když nepatří mezi nejznámější turistické atrakce Nizozemska, objevíte tu mnoho historických i přírodních krás.

Města a obce v okolí

MiddelburgKoudekerke (4.8km)Biggekerke (6km)Veere (6km)Vlissingen (7km)Zoutelande (9km)Oostkapelle (9km)Breskens (12km)Groede (15km)

Webmap: 1 2 3