TIXIK.cz » Kouřim » Městské opevnění Kouřim

Městské opevnění Kouřim - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Městské opevnění Kouřim: Hlídač pokojů
Městské opevnění Kouřim Mapa Mapa hotelů Městské opevnění Kouřim

Související témata

Městské opevnění Kouřim: Fotografie

Doporučené hotely Městské opevnění Kouřim


Zobrazit všechny »Městské opevnění Kouřim: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Městské opevnění Kouřim Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Městské opevnění Kouřim a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hradby, Aktuální čas: 11:32:04

Městské opevnění Kouřim je národní kulturní památka České republiky. Nachází se ve městě Kouřim ve Středočeském kraji, asi 40 kilometrů východně od hlavního města Prahy. Městské opevnění Kouřim pochází ze 13. století, kdy Kouřim vznikala jako královské město. Roku 1261 bylo Městské opevnění Kouřim natolik unikátní záležitostí, že bylo dáváno za příklad i okolním městům. Do 16. století však ještě prošlo dalšími dostavbami. Vznikl zde dvojitý pás hradeb se čtyřmi vstupními branami – Pražská, Kolínská, Olešecká a Malotická, ze kterých se však do dnešní doby dochovala pouze Pražská, která je jednou z nejzachovalejších staveb svého druhu ve střední Evropě, dále bylo opevnění doplněno baštami, příkopem a valem. Městské opevnění Kouřim umožňovalo ještě jeden přístup do města a to Katovu fortnu – nejmenší bránu, kterou procházeli osoby nečistého stavu, jako například kat a jeho rodina. Městské opevnění Kouřim je dodnes mohutná stavba, která se táhne v délce 1250 metrů, která je z velké části dodnes tvořena původním zdivem s ozdobnými detaily. Městské opevnění Kouřim návštěvníkům nabízí naučnou stezku – Středověké opevnění města Kouřimi, která vede po hradbách a dokládá historii pomocí informačních tabulí. K hradbám též patří park z roku 1914 – Na hradbách, se vzácnými dřevinami stromů, ve kterém si můžete ve stínu odpočinout po náročné prohlídce.

Informace a fakta

GPS: 50.0056, 14.9764
Nadmořská výška: 264 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:32:56

Městské opevnění Kouřim: Recenze

Městské opevnění Kouřim prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kouřim (0.3km)Kostelec nad Černými lesy (8km)Kolín (17km)Zvánovice (16km)Škvorec (18km)Sadská (14km)Sázava (16km)Kutná Hora (22km)Poděbrady (19km)

Webmap: 1 2 3