TIXIK.cz » Španělsko » Valencie » Město umění a věd

Město umění a věd - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Město umění a věd: Hlídač pokojů
Město umění a věd Mapa Mapa hotelů Město umění a věd

Související témata

Město umění a věd: Fotografie

Doporučené hotely Město umění a věd


Zobrazit všechny »Město umění a věd: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Město umění a věd Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Město umění a věd a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Hrad Onda57km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 05:20:00

Město umění a věd je komplex budov zaměřený na vědu a umění nacházející se ve Valencii ve Španělsku . Tento komplex je údajně nejznámějším zábavním a kulturním střediskem ve Valencii. Město umění a věd leží na konci řeky Turia, v ulici Camino de Las Moreras.

Nejvýznamnější kulturní středisko ve Valencii

Komplex se skládá ze čtyř objektů, zahrady a náměstí. Město umění a věd se začal stavět v roce 1994. Architekty komplexu byli Santiago Calatrava a Felix Candela. Město umění a věd byl otevřen 16. dubna roku 1998, i když poslední budova El Palau de les Arts Reina Sofia byla dokončena až v roce 2005.

O komplexu

V komplexu Město umění a věd najdete tzv. l´Hemisféric, kde je Imax kino a planetárium, dále pak El museu de les Ciéncies Principe Felipe, což je muzeum vědy zabírající plochu 40000 m2. L´Umbracle je zahrada s nejrůznějšími druhy rostlin a sochami od současných umělců. L´Oceanográfic je venkovní oceánografický park, který je údajně největším oceánografickým akváriem v Evropě. Zaujímá rozlohu 110 000 m2 a objem činí 42 miliónů litrů. El Palau de les Arts Reina Sofia je operní dům se čtyřmi sály. El Puente de l'Assut de l'Or je most s pilíři vysokými 125 m, což je prý nejvyšší bod ve Valencii . L´Agora je otevřené náměstí, kde se pořádají koncerty a sportovní akce. Nakonec zde má být Torre de Valenica (Valencia Tower), tři mrakodrapy o výškách 308 m, 266 m a 220 m - ty jsou zatím ale jen projektem.

Praktické informace

Otevírací dobu a cenu vstupenek naleznete na oficiálních stránkách Město umění a věd.


Informace a fakta

GPS: 39.4566, -0.3529
Nadmořská výška: 7 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:34:03

Město umění a věd: Recenze

Město umění a věd prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Valencie (2.5km)Pinedo (4.2km)Paiporta (6km)Picanya (8km)Beniparrell (10km)Silla (12km)L'Eliana (19km)Puçol (18km)Cheste (29km)

Webmap: 1 2 3