TIXIK.cz » Města » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Města ()Řadit dle: Počet obyvatelOblíbenostiNadmořská výškaNejbližšíchNejvzdálenějších


Berlín je hlavním městem Spolkové republiky Německo. Leží na severovýchodě Německa, cca 70 km od polských hranic. Berlín patří k nejv..

Najít ubytování

Hamburk je jedno z nejkrásnějších přístavních měst, která jsem navštívila. A snad možná bych si troufla říct, že i nejkrásnější...

Najít ubytování

Mnichov je německé město v podhůří Alp na řece Isar. Je hlavním městem Bavorska a třetím největším městem v Německu.Stručná histo..

Najít ubytování


Určitě stojí za to vylézt na katedrální věž, výhled odtud je nádherný. Krásná procházka je po břehu Rýna, kde je plno hospůdek a ka..

Najít ubytování

Frankfurt nad Mohanem je město nacházející se v Německu ve spolkové zemi Hesensko. Frankfurt nad Mohanem je multikulturním a důležitým vel..

Najít ubytování

Stuttgart patří mezi krásná německá města, plná kultlury a zábavy. Kromě monumentálního letiště na Vás jistě zapůsobí i "zábavní..

Najít ubytování


Düsseldorf je město ležící na západě Německa , na řece Rýn. Düsseldorf je hlavním městem německé spolkové země Severní Porýní-Ve..

Najít ubytování

Dortmund je sedmé největší město Německa . Nachází se ve spolkové zemi Severní Porýní - Vestfálsko. Žije zde kolem 600 000 obyvatel. H..

Najít ubytování

Město ležící na řece Ruhr v Porúří v Německém státě Severní Porýní-Vestfálsko. Bylo založeno okolo roku 845 jako ženský klášter..

Najít ubytování


Am Markt 13, Bremen, Deutschland

Brémy jsou historické město v Německu . Nacházejí se na severozápadě země. Leží na řece Vezeře. V současné době žije ve městě cca..

Najít ubytování

Lipsko leží na soutoku několika řek a je hlavním a zároveň i největším městem Saska v Německu . Historie Město bylo založeno slovan..

Najít ubytování

Hannover je hlavním městem spolkové země Dolní Sasko v Německu . Toto významné centrum průmyslu, obchodu a služeb se nachází v severozá..

Najít ubytování


Dnes jsem se dozvěděl, že UNESCO vyškrtlo světoznámé město Dráždany ze svého seznamu. Je to prý kvůli kontroverzní stavbě mostu přes..

Najít ubytování

Norimberk je německé město ležící na řece Pegnitz ve spolkové zemi Bavorsko, 150 km severozápadně od města Mnichov v Německu . Historie..

Najít ubytování

Duisburg je německé průmyslové a přístavní město. Nachází se ve spolkové zemi Severní Porýni - Vesfálsko 30 km severně od města Duss..

Najít ubytování


Bochum je Německé město. Nachází se ve spolkové zemi Severní Porýní - Vestfálsko. Leží mezi městy Essen a Dortmund . Žije zde asi 39..

Najít ubytování

Wuppertal je město ležící ve spolkové republice Nordrhein-Westfalen v Německu . Nachází se přibližně 30 km severovýchodně od města Dü..

Najít ubytování

Bielefeld je město ve východním Vestfálsku. Obývá jej cca 330 000 obyvatel a je to 20 největší město v Německu. Bielefeld je kulturní, h..

Najít ubytování


Bonn je město, které se nachází v Německu na řece Rýn, asi 25 km jižně od města Kolín nad Rýnem . Bonn je znám jako první hlavní mě..

Najít ubytování

Mannheim je město v Německu . Je druhým největším městem spolkové země Bádensko-Württembersko. Mannheim je významným obchodním centrem..

Najít ubytování

Karlsruhe je německé město. Leží v jihozápadní části Německa, cca 60 km severozápadně od města Stuttgart . Je součástí spolkové z..

Najít ubytování


Wiesbaden je hlavním městem německé spolkové republiky Hesensko. První zmínky o osídlení této oblasti pocházejí z doby římské. Ve st..

Najít ubytování

Munster je německé město. Nachází se ve spolkové repulice Nordrhein-Westfalen. Obývá jej kolem 270 000 obyvatel.Historie městaKolem roku 80..

Najít ubytování

Gelsenkirchen je město nacházející se v Německu . Leží v zapadní části zamě, ve spolkové zemi Severní Porýní - Vestfálsko. V dnešn..

Najít ubytování


Augsburg je druhé nejstarší město v Německu . Již Římané ho nazývali „zářivou metropolí provincie". Dnes je Augsburg moderním velkom..

Najít ubytování

Mönchengladbach je německé město ležící ve Spolkové zemi Severní Porýní - Vestfálsko. Obývá jej cca 270 000 obyvatel. Město Mönche..

Najít ubytování

Cáchy (Aachen) jsou nejzápadnější německé město. Leží na trojmezí Německa ,Nizozemska a Belgie . Z pohledu historie jsou Cáchy jedním..

Najít ubytování


Braunschweig je krásné město, skvělé rovněž pro milovníky nakupování - takže (především) dámy, za nákupy do Braunschweigu - do náku..

Najít ubytování

Město Chemnitz leží na stejnojmenné řece. Je třetím největším městem Saska. V 19. století bylo nejvýznamnějším průmyslovým centrem..

Najít ubytování

Von-der-Leyen-Platz 1, Krefeld, Deutschland

Najít ubytování


Kiel je německé město. Nachází se na severu země. Leží na pobřeží Baltského moře, na západní straně poloostrova Jutsko. Je hlavním ..

Najít ubytování

Halle je německé město nad řekou Sálou. Nachází se v Sasku - Anhaltsku 30 km severozápadně od Lipska. Obývá jej kolem 290 000 obyvatel. ..

Najít ubytování

Magdeburg je německé město. Nachází se na východě země. Je hlavním městem německé spolkové země Sasko-Anhaltsko. Tato oblast byla os..

Najít ubytování


Freiburg im Breisgau je město v jihozápadním Německu. Nachází se ve spolkové zemi Bádensko - Württembersko, na okraji pohoří Schwarzwald...

Najít ubytování

Lubeck je město nacházející se v Německu . Leží v severní části země, ve spolkové republice Šlesvicko-Holštýnsko, na řece Trávě, n..

Najít ubytování


Juri-Gagarin-Ring 150, Erfurt, Deutschland

Erfurt je německé město. Nachází se ve středu země, v jižní části Duryňské pánve, v širokém údolí řeky Gery. Erfurt je hlavním m..

Najít ubytování

Město Rostock leží na pobřeží baltského moře a je největším městem spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko. První zmínka o m..

Najít ubytování


Město Kassel leží na řece Fulda ve spolkovém státě Hesensko, v Německu . Jeho jméno je odvozeno od starobylého Castellum Cattoruma. Třet..

Najít ubytování


Saarbrücken je město v Německu . Leží na jihozápadě země na řece Saar. Je hlavním a největším městem spolkové země Sársko. V souča..

Najít ubytování

Mülheim an der Ruhr je město v Německu s asi 170 tisíci obyvateli. Město spadá pod spolkovou zemi Severní Porýní - Vestfálsko. Je nazýv..

Najít ubytování

Osnabrück je bývalé hanzovní město v Německu. Leží v západní části země. Nachází se ve spolkové zemi Dolní Sasko. Žije v něm při..

Najít ubytováníTieckstraße 4, Potsdam, Germany

Najít ubytování

Město Regensburg leží na řece Dunaj, západně od Bavorského lesa. Je správním střediskem bavorského vládního obvodu Horní Falc a zemsk..

Najít ubytování


Am Abdinghof 11, Paderborn, Deutschland

Najít ubytování

Město Heidelberg leží na řece Neckar. Světoznámý heidelberský zámek a pitoreskní Staré město inspirovaly malíře, básníky, spisovatel..

Najít ubytování

Darmstadt je bývalé hlavní město hessenského velkovévodství. Může nabídnout proslulé památky, ale je i městem vědy s renomovanou unive..

Najít ubytování


Würzburg je staré německé biskupské město. Nachází se ve spolkové zemi Bavorsko 90 km severozápadně od města Norimberk. Je položené v ..

Najít ubytování

Heilbronn je německé město. Leží na řece Neckar 40 km severně od města Stuttgart ve spolkové zemi Badensko-Wurrtembersko. Historie měst..

Najít ubytování

Ulm je německé město nacházející se ve spolkové zemi Bádensko - Württembersko u hranic s Bavorskem. Město Ulm leží v nadmořské výšce..

Najít ubytování


Göttingen je univerzitní německé město. Leží na řece Leine ve spolkové zemi Dolní Sasko. Obývá jej cca 120 000 obyvatel. První písemn..

Najít ubytování

Ingolstadt je německé město ležící na řece Dunaj, ve spolkové republice Bavorko. Město leží v nadmořské výšce 374 m. První zmínka o..

Najít ubytování

Wolfsburg je město v Dolním Sasku v Německu. Leží na řece Aller. Wolfsburg je sídlem automobilky Volkswagen. Je velmi mladým městem. Byl vy..

Najít ubytování


Rathausplatz 3, Recklinghausen, Deutschland

Najít ubytování

Offenbach je německé město. Nachází se ve spolkové zemi Hessensko jihovýchodně od města Frankfurt am Main . Obývá jej cca 120 000 obyva..

Najít ubytování


Bremerhaven je německé přístavní město. V současné době má 130 000 obyvatel. Leží u ústí řeky Vesery do Severního moře, 55 km seve..

Najít ubytování

Paßstraße 6, Bottrop, Germany

Najít ubytování

Bismarckstraße 10, Remscheid, Deutschland

Najít ubytování


Furth je německé město. Nachází ve spolkové zemi Bavorsko nedaleko města Norimberk. Obývá jej cca 110 000 obyvatel.HistoriePrvní písemn..

Najít ubytování


Koblenz je německé město, které se nachází na soutoku Rýna a Mosely. Koblenz je třetím největším městem spolkové země Porýní – Fa..

Najít ubytování

Město Erlangen leží na řece Regnitz v Německu , asi 17km od Norimberku . Každoročně sem míří okolo 1 milionu turistů na pivní festival ..

Najít ubytování


Gera je německé město na řece Weisse Elster ve Spolkové zemi Durynsko. Nachází se 75 km východně od města Erfurt . Obývá jej cca 102 OO..

Najít ubytování

Trier je nejstarší německé město. Leží na řece Mosel ve spolkové zemi Porýní - Falc, 150 km jihozápadně od města Frankfurt nad Mohane..

Najít ubytování

Hildesheim je německé město. Nachází se zde Katedrála sv. Marie a kostel sv. Michala v Hildesheimu které jsou na Seznamu kulturního dědic..

Najít ubytování


Jena je německé univerzitní a historické město. Leží v kotlině řeky Sály 70 km jihozápadně od města Leipzig ve spolkové zemi Durynsk..

Najít ubytování

Chotěbuz je německé město ležící ve spolkové zemi Braniborsko. Obývá jej kolem 130 000 obyvatel. Na místě dnešního města stála v dru..

Najít ubytování

Kaiserslautern je německé město rozkládající se na řece Lauter ve spolkové zemí Porýní-Falc. Obývá jej cca 100 000 obyvatel. Historie m..

Najít ubytováníSchwerin je město v severním Německu . Je rovněž hlavním městem spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko.VznikPrvní písemná zmín..

Najít ubytování

je historické univerzitní město. Nachází se ve Spolkové zemi Badensko-Wurtembersko v Německu. Obývá jej cca 85 000 obyvatel. Leží 30 km ..

Najít ubytování

Flensburg je nejseverněji položené německé město. Obývá jej kolem 90 000 obyvatel. Nachází se asi 7 km od Dánských hranic ve spolkové z..

Najít ubytování


Wilhelmshaven je německé průmyslové a přístavní město. Nachází se na břehu zátoky Jadebusen 70 km severozápadně od Brém ve spolkové ..

Najít ubytování


Město kostnici jsem navštívila při poznávacím zájezdu do Švýcarska. je na hraničním rozmezí a cesta není daleká. město je zajímavé ..

Najít ubytování

An der Vehme 1, Dorsten, Deutschland

Najít ubytování


Graf-Engelbert-Platz 6, Lüdenscheid, Germany

Najít ubytování

Großflecken 59, Neumünster, Deutschland

Najít ubytování


Klosterstr. 14, Rheine, Deutschland

Najít ubytování


Langenbergstraße, Bocholt, Deutschland

Najít ubytování

Rosental, Detmold, Deutschland

Najít ubytování

Lüneburg je německé město. Nachází se ve spolkové zemi Dolní Sasko. Leží na řece Ilmenau 45 km od města Hamburk. Na místě dnešního m..

Najít ubytování


Celle je německé město nachází se 40 km severovýchodně od města Hannover ve Spolkové republice Dolní Sasko. Obývá jej kolem 74 000 obyva..

Najít ubytování

  1                      12  13  14  15  16  17  18  19  20  21