TIXIK.cz » Města » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Města z celého světa ()Řadit dle: Počet obyvatelOblíbenostiNadmořská výškaNejbližšíchNejvzdálenějších


Peking je hlavní město Číny a jedno z největších měst světa. Nachází se na severovýchodě země, v rovinaté krajině, cca 150 km od pob..

Najít ubytování

Tokio je hlavní a největší město země vycházejícího slunce, Japonska . Najdete ho na nejrozlehlejším japonském ostrově Honšú, v Tokij..

Najít ubytování

Hobyar Mh., Fatih/Istanbul, Türkiye

Istanbul je významné město v Turecku . Rozkládá se na dvou kontinentech v Bosporské úžině. Tato úžina spojuje i rozděluje oba kontinenty..

Najít ubytování


Jakarta je hlavním a největším městem Indonésie .Nachází se na severozápadním pobřeží ostrova Java a jeho rozloha je 661 km2. Jakarta ..

Najít ubytování

Moskva je hlavní město Ruské federace a jedno z největších evropských měst. Žije zde více než 10 milionů obyvatel. Je to politické, hos..

Najít ubytování

Sao Paulo je největším městem Brazílie a druhým největším městem Jižní Ameriky . V Sao Paulu žije více než 22 miliónů obyvatel. M..

Najít ubytování


Soul je hlavní město Jižní Koreje. Město leží v severozápadní části země podél toku řeky Han. Území dnešního města bylo osídleno..

Najít ubytování

Byla jsem v mexiku 2x,jednou v roce 1995, podruhé v roce 2000. Vždy na delší dobu. Nemohu tedy soudit, jaká situace je ve městě dnes, ale př..

Najít ubytování

Bangkok je největším a hlavním městem Thajska . Ve zdejším úrodném údolí řeky Chao Phraya se usídlili již ve 13. století Thajci a zal..

Najít ubytování


New York je nejvýznamnější, největší a nejlidnatější město USA. Leží na pobřeží Atlantského oceánu a u ústí řeky Hudson. Město..

Najít ubytování

Lima, “město králů” byla až do poloviny 18. století hlavním městem španělských kolonizátorů v Jižní Americe. K nejzajímavějsší..

Najít ubytování


1191Corniche El Nil, Cairo, Egypt

Centrum nejlidnatějšího města celé Afriky - Káhiry - je obklopené moderní zástavbou, která je v příkrém kontrastu s historickým jádre..

Najít ubytování

Tam do tohoto velkoměsta bych se jednou ráda podívala. Ta sousta možností kam se jít podívat. Na Big Ben, Buckinghamský palác a spoustu dal..

Najít ubytování


Hongkong je moderní velkoměsto a zvláštní administrativní zóna Číny. Patří mezi nejdůležitější střediska světového bankovnictví ..

Najít ubytování

Rio De Janeiro je vyhledávané oblastní centrum v Brazílii. Leží v jihovýchodní části státu, přibližně 930 km od hlavního města Br..

Najít ubytování

Bangalore, Karnataka, India

Najít ubytování


Santiago de Chile je hlavním městem jihoamerického státu Chile . Rozkládá se ve střední části země, na úpatí And a při toku řeky Mapo..

Najít ubytování

Rijád je hlavní a největší město Saudské Arábie . Město se rozkládá ve středu země, v regionu Ar Riyad. Rijád je sídlo krále a vlád..

Najít ubytování


Atlanta je největší a hlavní město amerického státu Georgia. Je situována do jihovýchodní části USA .Historický vývoj městaÚzemí, ..

Najít ubytování

Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii . Leží na stejnojmenném ostrově a 54 přilehlých ostrůvcích. HistorieSingapur založil v ro..

Najít ubytování

Toronto je nejlidnatější a nejnavštěvovanější město Kanady . Nachází se v jižním Ontariu, na severozápadním břehu jezera Ontario. To..

Najít ubytování


Petrohrad (rusky: Санкт-Петербург, anglicky: Saint Petersburg) je jedno z nejkrásnějších měst Ruska . Jedná se o nejzápadněji ..

Najít ubytování

Sydney je největší město Austrálie. Město se rozkládá kolem jednoho z nejkrásnějších přístavů. Sydney leží na východním pobřež..

Najít ubytování


11 Banana Alley, Melbourne VIC, Australia

Melbourne je druhé největší město Austrálie a nejjižnější metropole světa. Město leží na březích řeky Yarra river a u zátoky Port..

Najít ubytování


Izbat Saed, Qesm Sidi Gaber, Egypt

Alexandrie je halvní ekonomickou a obchodní bránou Egypta. Mezi antickými rujnami stojí žulový pompejský sloup věnovaný římskému císa..

Najít ubytování


Johannesburg je nejlidnatějším městem Jižní Afriky a hlavním městem provincie Gauteng. Ve městě sídlí jihoafrický soud. Johannesburg je..

Najít ubytování

Jeddah Saudi Arabia

Džidda je druhé největší město Saudské Arábie. Nachází se na jihozápadě země, v regionu Makkah. Vstupní brána do MekkyMěsto Džidda ..

Najít ubytování


Ankara je hlavní město Turecka . Leží v centrální části země, asi 380 km od Istanbulu , největšího města v zemi. Toto "město na šesti..

Najít ubytování

Ho Či Minovo Město známé také jako Saigon je největší metropolí zábavy a nákupů ve Vietnamu . Historie města sahá do 17. století, př..

Najít ubytování


Durban, South Africa

Najít ubytování

Berlín je hlavním městem Spolkové republiky Německo. Leží na severovýchodě Německa, cca 70 km od polských hranic. Berlín patří k nejv..

Najít ubytování

Montreal je největší město provincie Québec v Kanadě a druhé největší kanadské město (po Torontu ) . Díky historickému vlivu francouz..

Najít ubytováníXi'an, Shaanxi, China

Najít ubytování


Parklands Road , 00623, Nairobi, Kenya

Nairobi je hlavní a největší město Keni . Nachází se na jihozápadě země. V současnosti žije v Nairobi více než 3 milióny obyvatel.O m..

Najít ubytování

Madrid je hlavní a největší město Španělska. Je to nejvýše položené hlavní město v Evropě. Centrum Madridu charakterizují široké..

Najít ubytování


Maročany nazývaná prostě "Casa" má přes 5 milionů obyvatel, je to druhé největší africké město. Je v ní hodně míst, kde turisty opra..

Najít ubytování

Buenos Aires je známou světovou metropolí a hlavním městem Argentiny . Město leží ve východní části země na pobřeží Atlantského oce..

Najít ubytování


Taškent je hlavní město Uzbekistánu. Leží ve východní části země na řece Chirchik nedaleko hranic s Kazachstánem. Historie města sahá..

Najít ubytování


600 South Michigan Avenue, Chicago, IL, United States

Najít ubytování

Kyjev, hlavní město Ukrajiny patří k nejstarším evropským městům. Archeologické nálezy dokazují osídlení lokality na přelomu 5. a 6. ..

Najít ubytování


Bukurešť je hlavní a současně největší město Rumunska . Díky směsici architektonických stylů a atmosféře se Bukurešti říkalo "Pař..

Najít ubytování

Brasília je hlavním městem Brazílie . Nachází se v centrální oblasti Brazilské vysočiny, v průměrné nadmořské výšce 1172 m. Celé m..

Najít ubytování


Řím je hlavní město Itálie a v minulosti také hlavní město světa. Nachází se v centrální části Apeninského poloostrova a rozklá..

Najít ubytování

Město Fortaleza je známé hlavně jako vyhledávané přímořské centrum, jelikož se zde nachází krásné a široké pláže, například Can..

Najít ubytování


Pretoria je největší město Jihoafrické republiky a jedno z jejích tří hlavních měst. Pretoria se rozkládá na severozápadě země, v pr..

Najít ubytování

Paris, France

V Paříži jsem byla několikrát. Už si ani nepamatuju, kdy poprvé. Je to nádherné město s báječnou atmosférou.

Najít ubytování


Koloniální město Santo Domingo bylo založeno roku 1498, tzn. 6 let po příjezdu Kryštofa Kolumba a stalo se prvním místem na americkém kont..

Najít ubytování

Místní lidé dobře vědí, co říkají. Já bych tam taky bydlela docela ráda. Oceán a hory, nádherná krajina, spousta míst k prozkoumání..

Najít ubytování


1 Eagle Street, Brisbane QLD, Australia

Najít ubytování


Vcera jsem přiletěla a jsem ze čtyřdenní návštěvy bohužel jen Baku prostě nadšená. Obrovský stavební boom, ale stavby zároveň velmi ..

Najít ubytování

Dalian je město a zároveň oblíbené letovisko v Číně , v severovýchodní části země, v provincii Liaoning, na pobřeží Žlutého moře...

Najít ubytování

615 Louisiana Street #102, Houston, TX, United States

Houston je nejlidnatější město státu Texasu a čtvrté nejlidnatější město USA . V současnosti žije ve městě Houston asi 2 300 000 obyv..

Najít ubytováníQuito, hlavní město Ekvádoru, má i přes zemětřesení v roce 1917 nejlépe zachovalé historické centrum v Jižní Americe. Z památek těmi ..

Najít ubytování

Rua Doutor Claudino dos Santos, 79 - São Francisco, Curitiba - PR, Brasil

Curitiba je hlavní město brazilského státu Paraná. Bylo založeno portugalskými kolonisty v roce 1693. V té době neslo název Vila da Nossa ..

Najít ubytování


Máte prosím někdo zkušenosti s ubytováním v Al Hamra Village Junior Suite nebo Bin Majid Beach Hotel nebo Hilton Ras Al Khaimah Hotel? Nechyst..

Najít ubytování

Univerzitní město Caracas je ukázkou architektury tzv. moderního pohybu. Postaveno bylo ve 40.-60. letech 20. století podle návrhu architekta..

Najít ubytování


Minsk, Belarus

Minsk je hlavním a zároveň i největším městem Běloruska . Leží v centrální části země na soutoku řek Svislač a Niamiha. První zmí..

Najít ubytování

Hamburk je jedno z nejkrásnějších přístavních měst, která jsem navštívila. A snad možná bych si troufla říct, že i nejkrásnější...

Najít ubytování

Zemun je hlavní předměstí města Bělehrad . Leží na břehu řeky Sávy. První záznamy o jeho osídlení pocházejí z 12. století. Předm..

Najít ubytování


Manaus je hlavní město státu Amazonas v severozápadní Brazílii. Je to univerzitní a přístavní město na řece Rio Negro. Leží blízko so..

Najít ubytování

V roce 1944 během varšavského povstání bylo nacisty zničeno na 85% historického centra. Po válce dalo značné úsilí poničené památky r..

Najít ubytování


Cape Town, South Africa

Kapské Město je třetí největší město Jihoafrické republiky . Je také hlavním městem provincie Western Cape. V Kapském Městě sídlí j..

Najít ubytování  1                      12  13  14  15  16  17  18  19  20  21   


Severní Amerika

Kanada (47), USA (2350)