TIXIK.cz » Města » Specializované vyhledávání

Přidejte se k nám:Google Plus  facebook  twitter

Města z celého světa ()Řadit dle: Počet obyvatelOblíbenostiNadmořská výškaNejbližšíchNejvzdálenějších


Peking je hlavní město Číny a jedno z největších měst světa. Nachází se na severovýchodě země, v rovinaté krajině, cca 150 km od pobřeží Pochajského..

Najít ubytování

Tokio je hlavní a největší město země vycházejícího slunce, Japonska . Najdete ho na nejrozlehlejším japonském ostrově Honšú, v Tokijském zálivu. To..

Najít ubytování

Hobyar Mh., Fatih/Istanbul, Türkiye

Istanbul je významné město v Turecku . Rozkládá se na dvou kontinentech v Bosporské úžině. Tato úžina spojuje i rozděluje oba kontinenty Evropu a A..

Najít ubytování


Jakarta je hlavním a největším městem Indonésie .Nachází se na severozápadním pobřeží ostrova Java a jeho rozloha je 661 km2. Jakarta je významné c..

Najít ubytování

Moskva je hlavní město Ruské federace a jedno z největších evropských měst. Žije zde více než 10 milionů obyvatel. Je to politické, hospodářské a ku..

Najít ubytování

Sao Paulo je největším městem Brazílie a druhým největším městem Jižní Ameriky . V Sao Paulu žije více než 22 miliónů obyvatel. Město leží na obrat..

Najít ubytování


Soul je hlavní město Jižní Koreje. Město leží v severozápadní části země podél toku řeky Han. Území dnešního města bylo osídleno již v roce 18 př.n...

Najít ubytování

Byla jsem v mexiku 2x,jednou v roce 1995, podruhé v roce 2000. Vždy na delší dobu. Nemohu tedy soudit, jaká situace je ve městě dnes, ale před pěti ..

Najít ubytování

Bangkok je největším a hlavním městem Thajska . Ve zdejším úrodném údolí řeky Chao Phraya se usídlili již ve 13. století Thajci a založili tu původn..

Najít ubytování


New York je nejvýznamnější, největší a nejlidnatější město USA. Leží na pobřeží Atlantského oceánu a u ústí řeky Hudson. Město se rozkládá v jižní č..

Najít ubytování

Lima, “město králů” byla až do poloviny 18. století hlavním městem španělských kolonizátorů v Jižní Americe. K nejzajímavějsším památkám patří klášt..

Najít ubytování


1191Corniche El Nil, Cairo, Egypt

Centrum nejlidnatějšího města celé Afriky - Káhiry - je obklopené moderní zástavbou, která je v příkrém kontrastu s historickým jádrem egyptské metr..

Najít ubytování

Tam do tohoto velkoměsta bych se jednou ráda podívala. Ta sousta možností kam se jít podívat. Na Big Ben, Buckinghamský palác a spoustu dalších zají..

Najít ubytování


Hongkong je moderní velkoměsto a zvláštní administrativní zóna Číny. Patří mezi nejdůležitější střediska světového bankovnictví a obchodu. HistorieH..

Najít ubytování

Rio De Janeiro je vyhledávané oblastní centrum v Brazílii. Leží v jihovýchodní části státu, přibližně 930 km od hlavního města Brasília. Díky uni..

Najít ubytování

Bangalore, Karnataka, India

Najít ubytování


Santiago de Chile je hlavním městem jihoamerického státu Chile . Rozkládá se ve střední části země, na úpatí And a při toku řeky Mapocho. Santiago d..

Najít ubytování

Rijád je hlavní a největší město Saudské Arábie . Město se rozkládá ve středu země, v regionu Ar Riyad. Rijád je sídlo krále a vlády Saudské Arábie ..

Najít ubytování


Atlanta je největší a hlavní město amerického státu Georgia. Je situována do jihovýchodní části USA .Historický vývoj městaÚzemí, kde se dnes rozkl..

Najít ubytování

Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii . Leží na stejnojmenném ostrově a 54 přilehlých ostrůvcích. HistorieSingapur založil v roce 1819 sir Th..

Najít ubytování

Toronto je nejlidnatější a nejnavštěvovanější město Kanady . Nachází se v jižním Ontariu, na severozápadním břehu jezera Ontario. Toronto je páté ..

Najít ubytování


Petrohrad (rusky: Санкт-Петербург, anglicky: Saint Petersburg) je jedno z nejkrásnějších měst Ruska . Jedná se o nejzápadněji položené město na seve..

Najít ubytování

Sydney je největší město Austrálie. Město se rozkládá kolem jednoho z nejkrásnějších přístavů. Sydney leží na východním pobřeží Austrálie a je hlavn..

Najít ubytování


11 Banana Alley, Melbourne VIC, Australia

Melbourne je druhé největší město Austrálie a nejjižnější metropole světa. Město leží na březích řeky Yarra river a u zátoky Port Phillip. Melbourn..

Najít ubytování


Izbat Saed, Qesm Sidi Gaber, Egypt

Alexandrie je halvní ekonomickou a obchodní bránou Egypta. Mezi antickými rujnami stojí žulový pompejský sloup věnovaný římskému císaři Alexandrovi...

Najít ubytování


Johannesburg je nejlidnatějším městem Jižní Afriky a hlavním městem provincie Gauteng. Ve městě sídlí jihoafrický soud. Johannesburg je centrem obch..

Najít ubytování

Jeddah Saudi Arabia

Džidda je druhé největší město Saudské Arábie. Nachází se na jihozápadě země, v regionu Makkah. Vstupní brána do MekkyMěsto Džidda je považováno za ..

Najít ubytování


Ankara je hlavní město Turecka . Leží v centrální části země, asi 380 km od Istanbulu , největšího města v zemi. Toto "město na šesti kopcích" býval..

Najít ubytování

Ho Či Minovo Město známé také jako Saigon je největší metropolí zábavy a nákupů ve Vietnamu . Historie města sahá do 17. století, přesně do roku 169..

Najít ubytování


Durban, South Africa

Najít ubytování

Berlín je hlavním městem Spolkové republiky Německo. Leží na severovýchodě Německa, cca 70 km od polských hranic. Berlín patří k největším městům v ..

Najít ubytování

Montreal je největší město provincie Québec v Kanadě a druhé největší kanadské město (po Torontu ) . Díky historickému vlivu francouzské kultury je..

Najít ubytováníXi'an, Shaanxi, China

Najít ubytování


Parklands Road , 00623, Nairobi, Kenya

Nairobi je hlavní a největší město Keni . Nachází se na jihozápadě země. V současnosti žije v Nairobi více než 3 milióny obyvatel.O městěMěsto bylo ..

Najít ubytování

Madrid je hlavní a největší město Španělska. Je to nejvýše položené hlavní město v Evropě. Centrum Madridu charakterizují široké ulice se zelení ..

Najít ubytování


Maročany nazývaná prostě "Casa" má přes 5 milionů obyvatel, je to druhé největší africké město. Je v ní hodně míst, kde turisty opravdu nevidí rádi,..

Najít ubytování

Buenos Aires je známou světovou metropolí a hlavním městem Argentiny . Město leží ve východní části země na pobřeží Atlantského oceánu při ústí řek ..

Najít ubytování


Taškent je hlavní město Uzbekistánu. Leží ve východní části země na řece Chirchik nedaleko hranic s Kazachstánem. Historie města sahá až do období p..

Najít ubytování


600 South Michigan Avenue, Chicago, IL, United States

Najít ubytování

Kyjev, hlavní město Ukrajiny patří k nejstarším evropským městům. Archeologické nálezy dokazují osídlení lokality na přelomu 5. a 6. století. Založe..

Najít ubytování


Bukurešť je hlavní a současně největší město Rumunska . Díky směsici architektonických stylů a atmosféře se Bukurešti říkalo "Paříž východu".Histori..

Najít ubytování

Brasília je hlavním městem Brazílie . Nachází se v centrální oblasti Brazilské vysočiny, v průměrné nadmořské výšce 1172 m. Celé město je zapsáno na..

Najít ubytování


Řím je hlavní město Itálie a v minulosti také hlavní město světa. Nachází se v centrální části Apeninského poloostrova a rozkládá se na sedmi pa..

Najít ubytování

Město Fortaleza je známé hlavně jako vyhledávané přímořské centrum, jelikož se zde nachází krásné a široké pláže, například Canoa Quebrada nebo Jeri..

Najít ubytování


Pretoria je největší město Jihoafrické republiky a jedno z jejích tří hlavních měst. Pretoria se rozkládá na severozápadě země, v provincii Gauteng..

Najít ubytování

Paris, France

V Paříži jsem byla několikrát. Už si ani nepamatuju, kdy poprvé. Je to nádherné město s báječnou atmosférou.

Najít ubytování


Koloniální město Santo Domingo bylo založeno roku 1498, tzn. 6 let po příjezdu Kryštofa Kolumba a stalo se prvním místem na americkém kontinentu, kd..

Najít ubytování

Místní lidé dobře vědí, co říkají. Já bych tam taky bydlela docela ráda. Oceán a hory, nádherná krajina, spousta míst k prozkoumání, nikde žádné dav..

Najít ubytování


1 Eagle Street, Brisbane QLD, Australia

Najít ubytování


Vcera jsem přiletěla a jsem ze čtyřdenní návštěvy bohužel jen Baku prostě nadšená. Obrovský stavební boom, ale stavby zároveň velmi citlivě zakompon..

Najít ubytování

Dalian je město a zároveň oblíbené letovisko v Číně , v severovýchodní části země, v provincii Liaoning, na pobřeží Žlutého moře. Dalian je také nej..

Najít ubytování

615 Louisiana Street #102, Houston, TX, United States

Houston je nejlidnatější město státu Texasu a čtvrté nejlidnatější město USA . V současnosti žije ve městě Houston asi 2 300 000 obyvatel.Základy mě..

Najít ubytováníQuito, hlavní město Ekvádoru, má i přes zemětřesení v roce 1917 nejlépe zachovalé historické centrum v Jižní Americe. Z památek těmi nejvýznamnějším..

Najít ubytování

Rua Doutor Claudino dos Santos, 79 - São Francisco, Curitiba - PR, Brasil

Curitiba je hlavní město brazilského státu Paraná. Bylo založeno portugalskými kolonisty v roce 1693. V té době neslo název Vila da Nossa Senhora da..

Najít ubytování


Máte prosím někdo zkušenosti s ubytováním v Al Hamra Village Junior Suite nebo Bin Majid Beach Hotel nebo Hilton Ras Al Khaimah Hotel? Nechystáte se..

Najít ubytování

Univerzitní město Caracas je ukázkou architektury tzv. moderního pohybu. Postaveno bylo ve 40.-60. letech 20. století podle návrhu architekta Carlo..

Najít ubytování


Minsk, Belarus

Minsk je hlavním a zároveň i největším městem Běloruska . Leží v centrální části země na soutoku řek Svislač a Niamiha. První zmínka o městě Minsk p..

Najít ubytování

Hamburk je jedno z nejkrásnějších přístavních měst, která jsem navštívila. A snad možná bych si troufla říct, že i nejkrásnější. Velké lodě i menší ..

Najít ubytování

Zemun je hlavní předměstí města Bělehrad . Leží na břehu řeky Sávy. První záznamy o jeho osídlení pocházejí z 12. století. Předměstí je vystavěno na..

Najít ubytování


Manaus je hlavní město státu Amazonas v severozápadní Brazílii. Je to univerzitní a přístavní město na řece Rio Negro. Leží blízko soutoku s Amazonk..

Najít ubytování

V roce 1944 během varšavského povstání bylo nacisty zničeno na 85% historického centra. Po válce dalo značné úsilí poničené památky restaurovat. Byl..

Najít ubytování


Cape Town, South Africa

Kapské Město je třetí největší město Jihoafrické republiky . Je také hlavním městem provincie Western Cape. V Kapském Městě sídlí jihoafrický parlam..

Najít ubytování  1                      12  13  14  15  16  17  18  19  20  21   


Severní Amerika

Kanada (47), USA (2350)